19 Ocak 2020, Pazar 08:59:20

İstanbul Havalimanı Metrosu için ilk kaynak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gayrettepe’den İstanbul Havalimanı’na yolcu taşıyacak olan metro hattının ilk kaynak törenine katıldı.
  • Koca Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, Partili Başkanı, Cumhurbaşkanı ya da neyse işte hiç mi utanç duymuyor? Ben utandım. Biraz edep yahu!
  • BOSTANCI BAĞLANTILI OLSUN
  • İyi de insanlar onca sene çalışmış,prim yatırmış,gününü doldurmuş Türkiye gibi yaşam kalitesinin düşük ve geçimin zor olduğu yerde ne yapacaklar peki? Madem emekli etmiyor o zaman bugüne kadar yatırılan paraları geri versinler olur mu? Sen asıl insanların haklarını yiyenlere beddua et bir de kendin gibi bencillere !
  • SAW açılalı çeyrek yüzyıl olmuş. hala metrosu yok. ona da biraz çemkirseydin ya.
  • Hasdala kadar mi acilacak? Hicligin ortasi. Insanlar binip orda inip kalacak herhalde
  • Günde 470 m. , 80 günde raylar döşeniyor.
  • Cumhurbaşkanımıza laf edenler nerde acaba
  • Yaptın doğru da milletin borçla anasını daha da ağlattın,ekonominin hali ortada,yandaşları daha da zengin ettin. 20 yılda Marmara nüfusu bu kadar artarsa bunları yapman da doğal. Vergi veren herkes oraları kullanır yok sen cepten harcayıp da yaptıysan kullanamaz. Sonuçta devleti yönetmek ve gerekli olan şeyleri yapmak için oy istiyorsun. Yapmaman garip olurdu ama bu ülkeyi ezelden beri yönetenler yapması gereken şeyleri sanki lütuf yapıyorlarmış gibi göstermekten bıkmadı millet de kanmaktan. Ne yaparsan yap aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor hamdolsun.
  • İşletmesi ulaştırma bakanlığında kalsın lütfen igaya devrederseniz orayada bir bankacı atar trafiği mahvetmeyelim emeği geçenlerden Allah razı olsun
  • "Garantili geçiş ücreti" dedikten sonra ortamda yaşanan sessizlik gibisi yok. Sahi yahu Ne oldu o garantili geçiş ücretlerine?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gayrettepe’den İstanbul Havalimanı’na yolcu taşıyacak olan metro hattının ilk kaynak törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Gayrettepe'den İstanbul Havalimanı'na 35 dakikada gidileceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattının, Türkiye'nin "ilk hızlı metrosu" unvanını kazanacağını belirterek, "Bu hatla Havalimanı-Gayrettepe arasındaki ulaşım 35 dakikada sağlanacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Projesi İlk Ray Kaynağı Töreni'nde yaptığı konuşmada, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Projesi'nde sona yaklaşıldığını söyledi.

Projenin hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, Türkiye'yi son 17 yılda tarihinin en büyük projeleriyle tanıştırdıklarını, bu projelerin önemli bir bölümünü de İstanbul'da gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

İlk etapta 90 milyon yolcu kapasitesiyle açılan ve 200 milyon yolcu kapasitesine kadar büyüme imkanı olan İstanbul Havalimanı'nın bu dev projelerden olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Havalimanımızı şehrimize kazandırırken elbette ulaşım boyutunu da ihmal etmedik. Açılışla birlikte havalimanı işletmesi kendi otobüs seferlerini zaten başlattı. Toplu taşımayı kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla metro hattının inşası için de hemen kolları sıvadık. Toplam uzunluğu 37,5 kilometreyi bulan ve 9 istasyondan oluşan bu metro güzergahı, İstanbul'daki diğer tüm toplu taşıma hatlarıyla da bağlantılıdır. Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattı, ülkemizin kazı çalışmaları en hızlı yürütülen projesidir. Sayın Bakanımızın da ifade ettiği gibi, 10 kazı makinesinin birden çalıştığı bu süreci hamdolsun başarıyla sürdürüyoruz. Kazı çalışmalarının yüzde 94'ü, tünellerin de önemli bir kısmı tamamlandı. Projenin genelinde de aşağı yukarı üçte ikilik gerçekleşme oranına ulaştık. Şimdi rayların döşemesine başlıyoruz. Amacımız 24 saat kesintisiz çalışmayla günde 470 metrelik ray montajını gerçekleştirmektir."

"İLK HIZLI METRO UNVANINI KAZANACAK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, projenin rayları ve bağlantı malzemelerinin yerli firmalarca üretildiğini, Türk mühendisleri ve işçileri tarafından da döşendiğini anlattı. Bu hattın sinyalizasyon sistemi ve metro vagonlarının da bu arada gerçekleştirilmiş olacağını belirten Erdoğan, "Özellikle içinden geçtiğimiz şu kritik dönemde ülkemizde üretimi mümkün olan hiçbir işin dışarıdan getirilmesine rıza gösteremeyiz. Bu konuda varsa yapılan yanlışlar, hepsinin de derhal düzeltileceğine inanıyorum. Aynı şekilde tamamlandığında saatte 120 kilometreyle ülkemizin en hızlı metro araçları burada faaliyet gösterecek. Böylece ülkemizin ilk hızlı metrosu unvanını da kazanacak bu hatla Havalimanı-Gayrettepe arasındaki ulaşım, 35 dakikada sağlanacak." diye konuştu.

Hedeflerinin ilk 28 kilometrelik kısmı oluşturan ve Hasdal'a kadar olan bölümü bu yılın sonunda, Kağıthane bölümünü 2021 nisanında, Gayrettepe'yi de 2021 ağustosunda hizmete almak olduğunu ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Şu anda bulunduğumuz İhsaniye istasyonu da ilk hizmete girecek kısımda yer alıyor. İstanbul'a ulaşım hizmetlerinde gerçek anlamda çağ atlattık. Önce Marmaray, ne diyorlardı? 'Yaptırmayız. İstemezük.' Kim diyordu? Bu CHP zihniyeti diyordu. Allah'tan ki denizin altından geçtiği için göremediler, yaptık bitirdik. Açılışından bu yana son rakamı aldım az önce, ne kadar İstanbullu veya oradan insanlar geçti biliyor musunuz? 500 milyon. Biz buyuz. Onların hayalleri bile ulaşamaz bizim ulaştığımız yerlere. Biz karadan dikkat edin kadırgaları yüzdüren, geçiren Fatih'in torunlarıyız. Dedemiz Fatih karadan kadırgaları geçirdi ve Haliç'e indirdi biz de dedemizin izinden denizin altından hem Marmaray'ı yaptık, ardından da Avrasya Tüneli'ni açtık. Şimdi bu 'İstemezük' diyenler Marmaray'dan geçiyor mu? Geçiyor. Avrasya tünelinden geçiyor mu? Geçiyor. Ama bunlarda marifet iltifata tabidir diye güzel bir kelam var ya böyle bir şeyden anlamazlar, 'Saygı duyalım' demezler. Ama onlar isteseler de istemeseler de biz milletimize hizmete devam edeceğiz."

"İSTANBUL'U ÜLKEMİZİN DÖRT BİR NOKTASINA BAĞLAYACAĞIZ"

Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapılırken de aynı tepkilerle karşılaştıklarını dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

"Ne dediler? İstemezük. Yaptık mı? Yaptık. İnşallah orada da bir raylı sistemi ayrıca köprüde üçüncü bir hat olarak yapacağız. Osmangazi Köprüsü'nü yaptık mı? Yaptık. İstanbul Havalimanımızın ilk etabını da onlarla beraber hizmete aldık. Düşünebiliyor musunuz şu anda İzmir-İstanbul arasını 3 saat 15 dakikaya indirdik. 8-8,5 saatlik bir yolu buraya indirdik. Bay Kemal, İzmir milletvekili, bir gün de kalk teşekkür et. Yok. Niye? Bunların zihniyetinde bu yok. Çünkü bunlar hem hizmet vermezler hem de hizmet edene teşekkür etmezler. İstanbul'un Ankara, Eskişehir, Konya, Bilecik, Kocaeli ve Sakarya ile olan bağlantılarını yüksek hızlı trenle sağladık. İnşası devam eden hızlı tren hatlarıyla İstanbul'u ülkemizin dört bir noktasına bağlayacağız. İstanbul inşallah böylece dünyanın mega kenti olarak dünyanın en büyük şehirlerinden birisi olarak bu namını daha da yayacaktır. Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kınalı-Odayeri ve Kurtköy-Akyazı kesimlerinin bir kısmını trafiğe açtık. Kalan kısımları da önümüzdeki aylarda hizmete açıyoruz."

İstanbul Havalimanı Metrosu için ilk kaynak

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Utan! ~ 4 yıl önce
Koca Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, Partili Başkanı, Cumhurbaşkanı ya da neyse işte hiç mi utanç duymuyor? Ben utandım. Biraz edep yahu!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BOSTANCI BAĞLANTILI OLSUN. ~ 4 yıl önce
BOSTANCI BAĞLANTILI OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyt yazana ! ~ 4 yıl önce
İyi de insanlar onca sene çalışmış,prim yatırmış,gününü doldurmuş Türkiye gibi yaşam kalitesinin düşük ve geçimin zor olduğu yerde ne yapacaklar peki? Madem emekli etmiyor o zaman bugüne kadar yatırılan paraları geri versinler olur mu? Sen asıl insanların haklarını yiyenlere beddua et bir de kendin gibi bencillere !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
SAW açılalı çeyrek yüzyıl olmuş. hala metrosu yok. ona da biraz çemkirseydin ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hasdal ~ 4 yıl önce
Hasdala kadar mi acilacak? Hicligin ortasi. Insanlar binip orda inip kalacak herhalde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
37.5 km. ~ 4 yıl önce
Günde 470 m. , 80 günde raylar döşeniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B777 captain ~ 4 yıl önce
Cumhurbaşkanımıza laf edenler nerde acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cakma kaptan ~ 4 yıl önce
77C: havalimanı geçen sene açıldı seneye sene sonu o da bir ihtimal bitecek metro hizmeti mi başarılı?
Yaptın da ne oldu? ~ 4 yıl önce
Yaptın doğru da milletin borçla anasını daha da ağlattın,ekonominin hali ortada,yandaşları daha da zengin ettin. 20 yılda Marmara nüfusu bu kadar artarsa bunları yapman da doğal. Vergi veren herkes oraları kullanır yok sen cepten harcayıp da yaptıysan kullanamaz. Sonuçta devleti yönetmek ve gerekli olan şeyleri yapmak için oy istiyorsun. Yapmaman garip olurdu ama bu ülkeyi ezelden beri yönetenler yapması gereken şeyleri sanki lütuf yapıyorlarmış gibi göstermekten bıkmadı millet de kanmaktan. Ne yaparsan yap aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor hamdolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi bakalım ~ 4 yıl önce
İşletmesi ulaştırma bakanlığında kalsın lütfen igaya devrederseniz orayada bir bankacı atar trafiği mahvetmeyelim emeği geçenlerden Allah razı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Les petit ~ 4 yıl önce
"Garantili geçiş ücreti" dedikten sonra ortamda yaşanan sessizlik gibisi yok. Sahi yahu Ne oldu o garantili geçiş ücretlerine?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000