27 Ekim 2021, Çarşamba 10:38:51

İstanbul Havalimanı Avrupa'nın en iyisi seçildi

İstanbul Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından düzenlenen “17th ACI Europe Awards” kapsamında “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ve “Erişilebilir Havalimanı” ödüllerine layık görüldü
  • Bu habere gerçekten inanan var mı.
  • Allah sizi bildigi gibi yapsin.
  • Yerine de heykel müzesi yapalım
  • Utanır mı, tabi ki hayır...
  • Tebrikler. Ustune ekstra ödul, lokum ve çay iyi gider
  • hani avrupa kıskanıyordu yeni havaalanını demekki kıskanıyorlar diye bizi kandırmışlar
  • Yazık günah keşke heykel yapılsaydı bu paraya
  • Gereksiz bir hizmet keşke Osmanlı döneminde yapılan Çeşmeyi bir önce ki belediye restore etseydi de şu an ki belediye başkanı da gidip açılış yapsaydı , yanına 2 muhalefet başkanını da alarak, sonra onu Fatih e benzetselerdi. Bence daha faydalı bi hizmet olurdu ne gerek var kardeşim havalimanına :)))
  • Dünyanın en büyük heykelini yapaydık bence çok daha faydalı bir hizmet yapardık ülkemize , acilen muhalefet belediyelerini dünyanın en büyük mega heykelini yapmaya davet ediyorum bu hizmete karşılık olarak böyle bir heykel yaparak iyi bir cevap verebiliriz hükümete.
  • :) :) :) MUHTESEM KOMEDİ.

İstanbul Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından düzenlenen “17th ACI Europe Awards” kapsamında “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ve “Erişilebilir Havalimanı” ödüllerine layık görüldü. İstanbul Havalimanı’nın pandemi için aldığı sektöre ilham veren önlemleri, erişilebilirlik için attığı adımlar ve sürdürülebilirliğe katkı sunan çalışmaları takdirle karşılandı.

Dünyanın en iyi havalimanlarından biri olarak saygın kurumlar tarafından üst üste ödüllere layık görülen İstanbul Havalimanı, tüm dünyanın Covid-19 pandemisiyle büyük bir sınavdan geçtiği dönemde almış olduğu proaktif önlemler, Avrupa’nın yolcu sayısında en büyük havalimanı olması ve yatırımlarını yavaşlatmadan devam ederek kanıtladığı kurumsal dayanıklılığıyla sektörün en prestijli ödüllerinden ikisinin daha sahibi oldu.

Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI), “17th ACI Europe Awards” kapsamında İstanbul Havalimanı’nı 40 milyon yolcu üzerinde kategorisinde “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ve “Erişilebilir Havalimanı” ödüllerine layık gördü.

Bu yılın kriterleri: Dayanıklılık ve İlham

Geçtiğimiz dönemde iklim sorununa karşı havalimanlarını eyleme geçirme ve karbondan arındırma hedefi ile “Net Zero 2050” hareketini de başlatan ACI, “Avrupa’nın En İyi Havalimanı”nı seçmek için bu yıl standart ödül kriterlerine “Dayanıklılık ve İlham”ı ekleyerek, değerlendirmelerinde Covid-19 iyileştirmeleri ve sürdürülebilirlik alanında yapılan ilham verici çalışmalara odaklandığını açıkladı. Yeni düzende iş yapış modelini dayanıklılık üzerine kuran İstanbul Havalimanı, çevikliği sayesinde, hata payını en aza indirecek şekilde karar alma mekanizmalarını işletmesiyle farkını ortaya koydu. 

Dünyanın çok büyük bir sınav verdiği Covid-19 pandemisinde havacılık sektörü negatif etkilerin en fazla hissedildiği sektörlerin başında gelirken, İstanbul Havalimanı kriz sürecini başarıyla yöneterek ulaşım ve ticaretin olabilecek optimum seviyede devam etmesini sağlamasıyla takdir kazandı.

Erişilebilirlikte de başarı tescillendi

İstanbul Havalimanı, tasarım aşamasından itibaren oluşturduğu erişilebilirlik kültürü ve engelsiz havalimanı konseptiyle de Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin “Erişilebilir Havalimanı” ödülünü almaya hak kazandı. Terminalde hem kara hem hava tarafında oluşturduğu Özel yolcu hizmet noktaları, görüntülü çağrı merkezi, Sesli Adımlar, yetişkin alt değiştirme odaları gibi farklı hizmetleriyle dikkat çekti. Öncelikli geçiş noktaları, Erişilebilir Asansör ve Araç park noktaları, Erişilebilir Rota, Çok Özel Misafir Kartı ve Ayçiçeği Yaka Kartı projeleriyle de erişilebilirlik standartlarının tümünü karşılayan İstanbul Havalimanı, standartların ötesinde sunduğu özel hizmetlerle sektöründe örnek olması ve oluşturduğu farkındalıkla, seyahat etmenin herkesin hakkı prensibi anlayışını benimsemesiyle de takdir edildi.
Ödüller, İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleşen ACI Europe Yıllık Kongresi & Genel Kurulu kapsamında 26 Ekim’de düzenlenen tören ile İGA Havalimanı İşletmesi CEO’su Kadri Samsunlu’ya takdim edildi.

İGA CEO’su Kadri Samsunlu, ACI Europe Yönetim Kuruluna Seçildi

ACI Europe yıllık genel kurulunda, Avrupa’nın en büyük 10 havalimanına özel olarak ayrılan kontenjan kapsamında Samsunlu, Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 10 havalimanı arasında Türkiye’den ilk ve tek yönetim kurulu üyesi olarak yer alan Samsunlu, salgın döneminde sürdürülebilirlik hedeflerinden sapmadan emin adımlarla ilerlediklerini belirtti. 2050 yılına kadar tüm operasyonlarda net sıfır emisyon planladıklarını belirten Samsunlu, Görevi süresince; ACI’ın Türk havacılık sektörü ile her düzeydeki ilişkisini güçlendirmenin ve seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesinin öncelikli hedefleri arasında olduğunu ifade etti.

“Öncü çalışmalara imza attık, güven inşa ettik”

İGA Havalimanı İşletmesi CEO’su Kadri Samsunlu ödül töreninde yaptığı konuşmada, pandemi sürecinde aldıkları sektöre yön veren önlemlere dikkat çekti. Samsunlu: “Pandemi başladığında, ilk yılında günde 200 bin yolcuya hizmet verme kapasitesine ulaşabilmiş, yoluna hızla devam eden bir havalimanıydık. Uçuşların yapılamadığı, sadece kargo uçuşları ve tahliye operasyonlarının devam ettiği bir dönemde, “ne yapalım, şartlar bu” demedik; yerimizde durmadık. Yolcularımızı daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde karşılayabilmenin, çalışanlarımıza güvenli iş ortam sunabilmenin yollarını aradık. İnsanlara eski uçuş alışkanlıklarını geri kazandırmak için öncü çalışmalara imza attık, güven inşa ettik. Önümüzdeki süreçte “Erişilebilir Rota” hizmet kapsamımızı genişletmeyi, farklı engel gruplarıyla havalimanı deneyim çalışmalarımıza devam ederek hizmetlerimizde mükemmelleşmeyi ve daha erişilebilir bir dünya için hayata geçirdiğimiz uygulamaların yayılımına öncülük etmeyi hedefliyoruz. “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ve “Erişilebilir Havalimanı” ödüllerini almanın ve bu haklı gururu tüm ekibimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Ödüller motivasyonumuzu güçlendirirken, sektöre ilham veren nice çalışmalar hayata geçirmemize katkı sunacak” diye konuştu.

ACI Europe Genel Direktörü Olivier Jankovec de İstanbul Havalimanı’nı başarılarından dolayı tebrik ettiği açıklamasında “Sektörümüzün içinde bulunduğu bu olağanüstü zorlu süreç boyunca İstanbul Havalimanı, yatırımlara ve altyapı çalışmalarına odaklanarak müthiş bir dayanıklılık gücü göstermiştir.  Hem En İyi Havalimanı Ödülü hem de Erişilebilir Havalimanı Ödülü olmak üzere yalnızca bir değil, iki ayrı ödül kazanmış olmaları, yolcularına gösterdikleri üstün ilgiyi sürdürürken işletmeleri ve toplumları için uzun vadedeki hedeflerinden şaşmadıklarının bir kanıtıdır. Çifte başarılarını kutlamalarına tanıklık edebilmekten ötürü büyük mutluluk duyuyorum. Bu yenilikçi ve heyecan verici havalimanının gelecekte neler yapacağını görmek için sabırsızlanıyorum.” ifadelerine yer verdi.

İstanbul Havalimanı Avrupa'nın en iyisi seçildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Kadir inanır ~ 1 ay önce
Bu habere gerçekten inanan var mı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Heykel yazanlar ~ 1 ay önce
Allah sizi bildigi gibi yapsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bence bu havalimanını kapatalım ~ 1 ay önce
Yerine de heykel müzesi yapalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birileri ~ 1 ay önce
Utanır mı, tabi ki hayır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airport ~ 1 ay önce
Tebrikler. Ustune ekstra ödul, lokum ve çay iyi gider

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 1 ay önce
hani avrupa kıskanıyordu yeni havaalanını demekki kıskanıyorlar diye bizi kandırmışlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu paraya yüzlerce heykel yapılırdı ~ 1 ay önce
Yazık günah keşke heykel yapılsaydı bu paraya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bence ~ 1 ay önce
Gereksiz bir hizmet keşke Osmanlı döneminde yapılan Çeşmeyi bir önce ki belediye restore etseydi de şu an ki belediye başkanı da gidip açılış yapsaydı , yanına 2 muhalefet başkanını da alarak, sonra onu Fatih e benzetselerdi. Bence daha faydalı bi hizmet olurdu ne gerek var kardeşim havalimanına :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu havalimanına ne gerek vardı? ~ 1 ay önce
Dünyanın en büyük heykelini yapaydık bence çok daha faydalı bir hizmet yapardık ülkemize , acilen muhalefet belediyelerini dünyanın en büyük mega heykelini yapmaya davet ediyorum bu hizmete karşılık olarak böyle bir heykel yaparak iyi bir cevap verebiliriz hükümete.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FFFF ~ 1 ay önce
:) :) :) MUHTESEM KOMEDİ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000