15 Şubat 2023, Çarşamba 09:21:01

İsrailli havayolu şirketleri Türkiye uçuşlarına başlıyor

İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, Türkiye ile ilişkilerde devam eden iyileşmenin sonucu olarak İsrail'deki havayolu şirketlerinin Türkiye'ye doğrudan uçuşlara yeniden başlayacağını söyledi.
  • Elal eskiden uçuyordu Türkiye'ye sanırım. Kutsal topraklar gerçekten çok güzel. siyasi düşünmeden, gidip görülmesi gereken noktalardan. Kudüs,Jaffa...

İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, Türkiye ile ilişkilerde devam eden iyileşmenin sonucu olarak İsrail'deki havayolu şirketlerinin Türkiye'ye doğrudan uçuşlara yeniden başlayacağını söyledi.

İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, dayanışma ziyareti olarak nitelediği Türkiye gezisi sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk uçuşun Perşembe günü yapılacağını belirtti.

Türkiye ile ilişkilerde devam eden iyileşmenin sonucu olarak İsrail'deki havayolu şirketlerinin Türkiye'ye doğrudan uçuşlara yeniden başlayacağını söyleyen Cohen ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptıkları görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Ziyaretinin amacının depremlerin ardından İsrail'in Türkiye ile dayanışmasını göstermek, bu arada da ikili ilişkileri ele alma fırsatı olduğunu belirten Cohen, "Bu ilişkiler son bir yıl içinde gerçekten çok daha iyi bir noktaya geldi. İsrail hükümeti ve İsrail halkı adına en içten başsağlığı dileklerimizi ve destek vaatlerimizi iletmek istiyorum" dedi.

"İsrail'in iki gün içerisinde uçuşları tekrar başlayacak"

Cohen, "İsrail'in iki gün içerisinde uçuşları da tekrar başlayacak ve üç temel hava yolumuz uçuşlarını başlatacaklar Türkiye'ye. 800 bin İsrailli, son yıl içerisinde İsrail'i ziyaret ettiler ve kesinlikle bu rakamı bir milyona çıkaracağız" dedi.

İki ülke arasındaki ticaret hacmi hakkında konuşan Cohen, "8 milyar dolar civarına yaklaştı bunu da artıracağız. Kesinlikle bu çok önemli ilişkileri bir sonraki aşamaya taşıyacağız, bu son derece önemli ve güzel ülkeyle, İsrail arasındaki ilişkileri tekrar eski seviyesine getireceğiz" diye konuştu.

Dayanışma sürecek

Cohen, depremlerden etkilenen herkese desteklerini sunmaya çalışacaklarını belirterek, "Geçen yüzyıl içinde yaşanan en büyük felaketlerden biri bu" dedi.

İnsani yardımın siyasi hiçbir sınırı olmadığının altını çizen Cohen, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye ve Türk halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu, bu zor günlerde dayanışmaya devam edeceğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Ve biz elimizden gelen her türlü yardımı sağlayarak sadece ihtiyacı olanlara şu anda değil, gelecekte de yardıma devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum çünkü anladığım kadarıyla önümüzdeki sorunlar gerçekten son derece büyük." (bloomberght)

İsrailli havayolu şirketleri Türkiye uçuşlarına başlıyor

Yorumlar

El'Al ~ 1 yıl önce
Elal eskiden uçuyordu Türkiye'ye sanırım. Kutsal topraklar gerçekten çok güzel. siyasi düşünmeden, gidip görülmesi gereken noktalardan. Kudüs,Jaffa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000