22 Eylül 2018, Cumartesi 09:21:36

İsrail'den 40 sayfalık uçak raporu

Suriye’de Rus İl-20 uçağının düşürülmesiyle ilgili Moskova’ya gelen İsrailli heyetin beraberinde, olaya dair 40 sayfalık rapor getirdiği açıklandı.
  • İyi ya adi israil size ne
  • Terorist bir devlettir. Kolpa, mahalle devletidir.

Suriye’de Rus İl-20 uçağının düşürülmesiyle ilgili Moskova’ya gelen İsrailli heyetin beraberinde, olaya dair 40 sayfalık rapor getirdiği açıklandı.

Kommersant gazetesine göre, İl-20 uçağının düşürülmesiyle ilgili olarak İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı Amikom Norkin ve beraberindeki heyet, Rusya Savunma Bakanlığı’nda görüşmeler gerçekleştirdi. İsrail askeri heyetinde, hava kuvvetlerinden, askeri istihbarattan ve Genelkurmay operasyon biriminden subaylar yer aldı.

Rus uçağı İl-20’nin Suriye’de düşürülmesi ile ilgili olarak İsrailli heyet hem İngilizce hem de Rusça olarak hazırlanmış 40 sayfalık bir raporu beraberinde getirdi. Raporda, olayın gerçekleştiği 17 Eylül’de birkaç Suriye hava savunma sisteminden 40 dakika boyunca İsrail uçaklarına doğru S-200 roketleri fırlatıldığı belirtildi.

Bu roketlerin bazılarının Lübnan’a ve İl-20 uçağının da vurulduğu Suriye’nin bazı bölgelerine isabet ettiği savunuldu.

Gazetenin haberinde, görüşmeler sonucunda, her iki tarafın askeri yetkililerinin Suriye’de koordinasyonu güçlendireceği ifade edildi.

Hafta başında, Akdeniz'de Rus İl-20 askeri, uçağı Suriye rejimine ait S-200 hava savunma sistemi tarafından düşürülmüştü. Rusya, İsrail’e ait F-16 savaş uçaklarının, İl-20 uçağını kalkan olarak kullandığı için İl-20 uçağının S-200 füzelerine maruz kaldığını öne sürmüştü.

Olay nedeniyle İsrail'i suçlayan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, "Suriye'de düşen Rus askeri uçağının ve ölen mürettebatın tüm sorumluluğu İsrail'e ait" ifadesini kullanmıştı.

İsrail'den 40 sayfalık uçak raporu

Facebook Yorum

Yorumlar

Suriyeye düşmüş ~ 5 ay önce
İyi ya adi israil size ne

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Okusana ~ 5 ay önce
okuduğunu anlamaktan aciziz...son satırı okusana ruslar"Suriye'de düşen Rus askeri uçağının ve ölen mürettebatın tüm sorumluluğu İsrail'e ait" ifadesini kullanmıştı.
Israil ~ 5 ay önce
Terorist bir devlettir. Kolpa, mahalle devletidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lax ~ 5 ay önce
dostum devlet dedin bak istemedende olsa varlığını kabul ediyorsun.bravo buyuk bi gelişme var bszi kesimde

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000