09 Şubat 2021, Salı 09:04:30

İsrail ve Yunanistan'dan aşı pasaportu anlaşması

İsrail ve Yunanistan başbakanları bugün gerçekleştirdikleri basın toplantısında "yeşil aşı pasaportu" konusunda anlaştıklarını açıkladı.
  • Bu ikis bize oynuyorlar yine ayık olun
  • Aşi olmak cözüm deyil insanlar kendini korusun Aşinin koruyup korumadi belli bile deyil Kanitlanmadi birdefa koruyup korumadi Aşinin
  • Ne aşısı bizim ülkeye giriş çıkış serbest. Antalyaya yine başladı ruslar. Elini kolunu sallaya sallaya geliyorlar. Bit kadar israil kadar olamadık

İsrail ve Yunanistan başbakanları bugün gerçekleştirdikleri basın toplantısında "yeşil aşı pasaportu" konusunda anlaştıklarını açıkladı. Bu pasaport, aşılanan vatandaşlara iki ülke arasında seyahat özgürlüğü tanıyacak.

İsrail ve Yunanistan, korona krizi döneminde iki ülke arasındaki seyahatleri mümkün kılacak bir anlaşmaya imza atıyor.  Kudüs'te iki ülkenin temsilcileri, uçuş kısıtlamaları kalkar kalkmaz aşılanan vatandaşların iki ülke arasındaki seyahatine koşulsuz imkan sağlama konusunda anlaşmaya vardı. İsrail Ben Gurion Uluslararası Havalimanı, koronavirüsün yeni varyantlarının yayılmasını engellemek amacıyla şu anda kapalı durumda.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, bugün Yunan mevkidaşı Kiryakos Mitsotakis ile gerçekleştirdiği basın toplantısında, iki ülke arasındaki seyahatlerin herhangi bir kısıtlamaya ya da karantina zorunluluğuna gerek kalmadan gerçekleştirilebileceğini belirtti. Yunanistan da, İsrailli turistleri en kısa zamanda ülkesinde karşılamak istediğini ifade etti. İki ülke arasında söz konusu seyahatleri gerçekleştirebilmenin koşulu ise "yeşil aşı pasaportu".

Seyahat kısıtlamalarının koronavirüs aşısını yaptıranlar için kaldırılması konusu Avrupa Birliği’nde tartışılmaya devam ediyor. Yunanistan Başbakanı Mitsotakis, aşılananların seyahat özgürlüğüne sahip olmasından yana. Turizm, Yunanistan ekonomisinde önemli yere sahip sektörlerden biri.

27 Avrupa Birliği ülkesi, ortak bir aşı pasaportu geliştirmek için çalışıyor. Ancak aşılanan insanların yeniden virüse yakalanma ihtimali olup olmadığı konusunda veriler yetersiz olduğu için henüz bir karara varılmış değil.

İsrail, aşılama hızında diğer ülkelere göre açık ara önde. Oxford Üniversitesi'nin "Our World in Data (Verilerle Dünyamız)" adlı portalındaki en güncel verilere göre İsrail her 100 vatandaşın 64.26'sını aşılamış görünüyor. (dw)

İsrail ve Yunanistan'dan aşı pasaportu anlaşması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Kötü ~ 3 yıl önce
Bu ikis bize oynuyorlar yine ayık olun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Senol ~ 3 yıl önce
Aşi olmak cözüm deyil insanlar kendini korusun Aşinin koruyup korumadi belli bile deyil Kanitlanmadi birdefa koruyup korumadi Aşinin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aşıymış ~ 3 yıl önce
Ne aşısı bizim ülkeye giriş çıkış serbest. Antalyaya yine başladı ruslar. Elini kolunu sallaya sallaya geliyorlar. Bit kadar israil kadar olamadık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Israil ~ 3 yıl önce
Aynen öyle 7-8 milyonluk ülke ama dünyaya kök söktürüyor.Güçlü devlet böyle bir şey işte.Fas,Tunus,Mısır,Suudi Arabistan ve BAE bile işbirliğine gittiler Müslüman kardeşlerimiz )))
cadetafa ~ 3 yıl önce
İsrailin %10u kadar olamazsın zaten o nasıl söz kendine gel :))))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000