30 Kasım 2020, Pazartesi 12:25:36

Isparta'daki elim kazanın üzerinden 13 yıl geçti

Bugün 30 Kasım... 13 yıl önce Isparta'daki uçak kazasıyla sivil havacılık tarihine kazınan bugün Türkiye'yi yasa boğmuştu.
  • Atlasjet ve patronu suçsuzdu yani.
  • Ataturk havalimani hayatini kaybedenlerin cenazeleri gelirken bile gokyuzu resmen agliyordu rabbim ailelerine sabir versin
  • Dünyaya Bakış Hava Taşımacılık AŞ'nin ortağı, genel müdürü ve teknik müdürü 11 yıl 8'er ay, bakım müdürü ise 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı diyorsunuz da niye kimse bir gece bile içeri alınmadı yazmıyorsunuz? SHGM Müdürü ceza almadı mı? Sonuç ne oldu?
  • 13 yıl önce düşürülen uçakta hayatını kaybeden sayın Engin hocama, 7 akademisyen arkadaşlarıma ve hayatını kaybeden tüm yolculara Allah'tan rahmet diliyorum
  • Tamamen ihmal, acemilik,ciddiyetsizlik, amatörlük ve adam sendecilik'ten kaynaklanan bir kaza ve o kadar ceza ve mahkeme kararına rağmen hiç kimse ceza almadan sıyrıldı. Olan gidenlere ve ailelerine oldu. Genel müdür, teknik başkan, kalite kontrol hepsi ceza almalarına rağmen kaçtılar.

Bugün 30 Kasım... 13 yıl önce Isparta'daki uçak kazasıyla sivil havacılık tarihine kazınan bugün Türkiye'yi yasa boğmuştu.

World Focus Havayolları'na ait TC-AKM kuyruk tescilli uçak, Atlasjet adına gerçekleştirdiği operasyonda Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'na inişe geçtiği sırada Keçiborlu'da Türbetepe Mevkii'nde düşmüştü. Kazada 50 yolcu ve 7 mürettebat hayatını kaybetmişti.

30 Kasım 2007'de gerçekleşen kaza sonrası yaşanan idari, bakım, otorite-denetim ve eğitim konusunda eksiklikler mahkemeye taşınmıştı. Alınan kararlara itiraz edildi. Kazadan tam 9 yıl sonra Yargıtay, Dünyaya Bakış Hava Taşımacılık AŞ'nin ortağı, genel müdürü ve teknik müdürü 11 yıl 8'er ay, bakım müdürü ise 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

AirportHaber Ailesi olarak elim kazada hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah'tan rahmet diliyoruz.

Isparta'daki elim kazanın üzerinden 13 yıl geçti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Kpt ~ 2 ay önce
Atlasjet ve patronu suçsuzdu yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KARA ~ 2 ay önce
Ataturk havalimani hayatini kaybedenlerin cenazeleri gelirken bile gokyuzu resmen agliyordu rabbim ailelerine sabir versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bırakın bu işleri ~ 2 ay önce
Dünyaya Bakış Hava Taşımacılık AŞ'nin ortağı, genel müdürü ve teknik müdürü 11 yıl 8'er ay, bakım müdürü ise 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı diyorsunuz da niye kimse bir gece bile içeri alınmadı yazmıyorsunuz? SHGM Müdürü ceza almadı mı? Sonuç ne oldu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sht ~ 2 ay önce
13 yıl önce düşürülen uçakta hayatını kaybeden sayın Engin hocama, 7 akademisyen arkadaşlarıma ve hayatını kaybeden tüm yolculara Allah'tan rahmet diliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B-52 ~ 2 ay önce
Tamamen ihmal, acemilik,ciddiyetsizlik, amatörlük ve adam sendecilik'ten kaynaklanan bir kaza ve o kadar ceza ve mahkeme kararına rağmen hiç kimse ceza almadan sıyrıldı. Olan gidenlere ve ailelerine oldu. Genel müdür, teknik başkan, kalite kontrol hepsi ceza almalarına rağmen kaçtılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000