15 Nisan 2010, Perşembe 18:24:08

'Isparta Davası'nda yeni gelişme

57 kişinin ölümüyle sonuçlanan Isparta kazası davasında Yargıtay 9. Ceza Dairesi, sürpriz bir karar verdi.
  • Allahım sana şükürler olsun 2.5 senedir bizi her gün öldüren insanlar ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşıyorlardı Tuncay Dağaner anlatacağınız çok şey vardı 26 mayısta gözümüzün içine baka baka unuttum hatırlamıyorum diye bilecekmisin ? Bu dava bitmesin 1 kez olsun suçlular cezalarını çeksinler 57 can bu ülkeye mal olmuş insanlar anneler,babalar görevleri uğruna ölmüş hostesler inş yayınlarsınız ????????
  • Olmazsa havacılık kanunun, boyle surer bu davalar!Neye gore dava acılmıs neye gore yargılama yapılıyor,neye gore sivil havacılık rapor yazdı bılır kısı atatdı?Var mı havacılık kanunu ulkende,sonra gel coz bu olayları!Ust duzey personel bılmez ucak nasıl ucar aldıkları rapora gore ımza atarlar,,ucagın kıralanması yonunde rapor yazan,teknık ekıp,brokerlar,gerceklerı saklayanlar ve ucagın gercek sahıbı olan fırma yargılanmalı!Iste havacılık hala cahıl kuheylalalar var,bu sekılde anca bız karayolu kanunları ile havacılıga ahkam keserız!
  • bu tur kiralamalara ucuz etin yahnisi wet lease deniyor..
  • Taraflı olmayı bırakın da yorumları yayınlayın !!
  • BİR UÇAK KAZASI OLDUĞUNDA ÖLENLER ÖLÜYOR AMA, ARKADA KALAN VE O İŞTEN SORUMLU OLAN İNSANLAR DA NEKADAR BÜYÜK SIKINTI YAŞIYORLAR. YANİ ONLARDA HUKUK KARŞISINDA VE KAMU OYUNUN VİCDANINDA YARGILANMAKTAN BELKİ DE HER GÜN ÖLÜYORLAR. İSTER İLGİLİ ŞİRKET SORUMLULARI OLSUN, İSTERSE DEVLETİN İLGİLİ RESMİ KURUMLARININ SORUMLULARI OLSUN, AYLARCA VEYA YILLARCA SUÇLAMALAR KARŞISINDA SANKİ HİÇ SORUMLULUKLARI YOKMUŞ GİBİ SAYFALAR DOLUSU SAVUNMA YAPIP DURUYORLAR VE DE SONUÇTA ÇOĞUNLUKLA BERAAT EDİYORLAR. ANCAK ÖLENLER ÖLDÜKLERİYLE KALIYOR VE DE HAYAT TÜM ACIMAZSIZLIĞIYLA DEVAM EDİYOR. LÜTFEN HERŞEY ÖNCE UÇUŞ EMNİYETİ İÇİN OLSUN, PARA KAZANMAK VEYA HAK EDİLMEYEN MAKAMLARIN SAHİBİ OLMAK İÇİN OLMASIN.
  • 3 yılı geçmiş, neyin kararı bozuluyor? Biraz daha yavaş çalışın bir kaç yıl sonra "zaman aşımı". Bizim ölülerimiz ne olacak? Evrak aynı, sanıklar aynı biri karar veriyor, biri bozuyor. nasıl iş bu? Zamanında bir kerede bitirsenize. En ufak bir şüphe varsa, tüm suçlular için bu dava sonuşlanıncaya kadar "benzer faaliyetler içinde bulunamazlar" diye karar alsanıza. Güllük, gülistanlık hayatlarına devam ediyorlar hiç bir şey olmamış gibi. Ölülerimiz de mezarlarında ağlayıp duruyorlar. Havacılıkta böyle şeylerin "söylentisi" bile yeterli olmalı, tüm ilgili kimselerin havacılıktan ellerini çekmeye. Nerede "Temiz Eller?".
  • Atlas anlaşma yapmış World Focus tan wet-lease uçak almış ,bu anlaşmayı SHGM onaylamış ki uçuş yapmış, onaylarkende Atlas kalite Müd. denetlemişmi diye bakmış evraklara bakmış vs vs. Burada Atlas Jet in sahibinin genel müdürünün suçu nedir anlaşılmıyor ya kararı tam yayınlamadınız. yada eksik bilgi var. SHGM nin eksik evraksız usulsüz hiçbirşeye izin vermediğini herkez biliyor demekki World Focus evrakları doğruydu. Bence burada hedef saptırma var.

30 Kasım 2007'de 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasına ilişkin devam eden yargı sürecinde, Keçiborlu ve Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’nın taşıyıcı firma hakkında verdiği ‘kovuşturmaya gerek yok’ kararı bozuldu.

Kazazede yakınlarının avukatı Hasan Kaşıkara’nın itirazını değerlendiren Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Keçiborlu ve Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı kararlarını bozdu ve  3'ü şirket yetkilisi 4 kişi hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Isparta Ağır Ceza Mahkemesi de kabul ederse, "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep verme" suçundan ötürü Dünyaya Bakış Hava Taşımacılığı AŞ (World Focus) Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Gündoğ, Atlasjet’in sahibi Murat Ersoy, dönemin Genel Müdürü Tuncay Doğaner ve Genel Müdür yardımcısı Mehmet Erbilgin, hakkında dava açılacak.
 

'Isparta Davası'nda yeni gelişme

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 12 yıl önce
Allahım sana şükürler olsun 2.5 senedir bizi her gün öldüren insanlar ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşıyorlardı Tuncay Dağaner anlatacağınız çok şey vardı 26 mayısta gözümüzün içine baka baka unuttum hatırlamıyorum diye bilecekmisin ? Bu dava bitmesin 1 kez olsun suçlular cezalarını çeksinler 57 can bu ülkeye mal olmuş insanlar anneler,babalar görevleri uğruna ölmüş hostesler inş yayınlarsınız ????????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Olmazsa havacılık kanunun, boyle surer bu davalar!Neye gore dava acılmıs neye gore yargılama yapılıyor,neye gore sivil havacılık rapor yazdı bılır kısı atatdı?Var mı havacılık kanunu ulkende,sonra gel coz bu olayları!Ust duzey personel bılmez ucak nasıl ucar aldıkları rapora gore ımza atarlar,,ucagın kıralanması yonunde rapor yazan,teknık ekıp,brokerlar,gerceklerı saklayanlar ve ucagın gercek sahıbı olan fırma yargılanmalı!Iste havacılık hala cahıl kuheylalalar var,bu sekılde anca bız karayolu kanunları ile havacılıga ahkam keserız!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bu tur kiralamalara ucuz etin yahnisi wet lease deniyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Taraflı olmayı bırakın da yorumları yayınlayın !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
BİR UÇAK KAZASI OLDUĞUNDA ÖLENLER ÖLÜYOR AMA, ARKADA KALAN VE O İŞTEN SORUMLU OLAN İNSANLAR DA NEKADAR BÜYÜK SIKINTI YAŞIYORLAR. YANİ ONLARDA HUKUK KARŞISINDA VE KAMU OYUNUN VİCDANINDA YARGILANMAKTAN BELKİ DE HER GÜN ÖLÜYORLAR. İSTER İLGİLİ ŞİRKET SORUMLULARI OLSUN, İSTERSE DEVLETİN İLGİLİ RESMİ KURUMLARININ SORUMLULARI OLSUN, AYLARCA VEYA YILLARCA SUÇLAMALAR KARŞISINDA SANKİ HİÇ SORUMLULUKLARI YOKMUŞ GİBİ SAYFALAR DOLUSU SAVUNMA YAPIP DURUYORLAR VE DE SONUÇTA ÇOĞUNLUKLA BERAAT EDİYORLAR. ANCAK ÖLENLER ÖLDÜKLERİYLE KALIYOR VE DE HAYAT TÜM ACIMAZSIZLIĞIYLA DEVAM EDİYOR. LÜTFEN HERŞEY ÖNCE UÇUŞ EMNİYETİ İÇİN OLSUN, PARA KAZANMAK VEYA HAK EDİLMEYEN MAKAMLARIN SAHİBİ OLMAK İÇİN OLMASIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
3 yılı geçmiş, neyin kararı bozuluyor? Biraz daha yavaş çalışın bir kaç yıl sonra "zaman aşımı". Bizim ölülerimiz ne olacak? Evrak aynı, sanıklar aynı biri karar veriyor, biri bozuyor. nasıl iş bu? Zamanında bir kerede bitirsenize. En ufak bir şüphe varsa, tüm suçlular için bu dava sonuşlanıncaya kadar "benzer faaliyetler içinde bulunamazlar" diye karar alsanıza. Güllük, gülistanlık hayatlarına devam ediyorlar hiç bir şey olmamış gibi. Ölülerimiz de mezarlarında ağlayıp duruyorlar. Havacılıkta böyle şeylerin "söylentisi" bile yeterli olmalı, tüm ilgili kimselerin havacılıktan ellerini çekmeye. Nerede "Temiz Eller?".

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Atlas anlaşma yapmış World Focus tan wet-lease uçak almış ,bu anlaşmayı SHGM onaylamış ki uçuş yapmış, onaylarkende Atlas kalite Müd. denetlemişmi diye bakmış evraklara bakmış vs vs. Burada Atlas Jet in sahibinin genel müdürünün suçu nedir anlaşılmıyor ya kararı tam yayınlamadınız. yada eksik bilgi var. SHGM nin eksik evraksız usulsüz hiçbirşeye izin vermediğini herkez biliyor demekki World Focus evrakları doğruydu. Bence burada hedef saptırma var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000