29 Mart 2021, Pazartesi 09:26:15

İsmail Demir'den TF-X açıklaması

Milli Muharip Uçak'la ilgili son bilgileri paylaşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 'F-35 konusundaki ihtiyacımızı MMU ile gidereceğiz. TF-X'in 2023'de hangar çıkışını yapacağız.' diye konuştu.
  • TOP MERMİSİ ATACAK MI BU SİSTEM VAR MI
  • Bu gün de karnımız doydu
  • Yürü git. maketini yapamazsın 2 senede
  • Yerli ve milli olduğunu adındaki X ten anlıyoruz.
  • Hocam TF-X'i hangardan çıkarırken kameraları güzel açılara yerleştirin ki kenarından kösesinden 'YERLİ ve MİLLİ' yolcu uçağımızı da görme şerefine nail olalım :) :) :)
  • bir mega havacilik uzmani ve gurusu ve prensi ve bilfesi olarak modelin bastan yanlis oldugunu soyleyebilirim. hangarda ne cikaracklar merak ediyorum.3-5 yilda 5. nesil ucak yapilamaz. mumkun degil. 100 yildir ucak ureten us bile hala f35lerdeki milyon tane bugla ugrasiyorken.
  • Rusya'ya yanaşıp Abd'yi karşımıza alırsak bunun bedeli ağır olur,bu ülke ihracatının büyük kısmını batıya yapıyor,borç,kredi vs büyük oranda oralardan alıyor yarın ambargo vs olursa o zaman ne diyeceksiniz? Rusya ile Abd'nin çekişmesinin acısını biz yaşamayalım. Trump oturduğu yerden bir tivit attı o gün bugün döviz fırladı inemiyor,ekonomi iyice dibe doğru gidiyor. Ayrıca %70 yerlilik diyorsun da en kritik parçalar ithal niye onu da söylemiyorsun? Koltuk sallanınca yapıyoruz dediğiniz güya yerli ve milli dediğin şeyleri kimlerin makinaları,teknolojisi,ham maddesi,mühendisliğiyle yapıyorsun eyy hayatında her işini torpille yapabilmiş,işi gücü tribüne oynamak olan zat?
  • Sayın başkanım İsmail bey ist thy teknikten Selamlar.sizinle uzun yıllar çalıştığım için her zaman sizi takdir etmişimdir yerli uçak projesinin ve motorunun 2023 te göklerde uçacagini canı gönülden tebrik ediyorum tüm ekibine sagliklar dilerim.
  • TUSAS MOTORA NEZAMAN EL ATACAKSIN. ALI BEYIN DEDIGI GIBI BATAKLIK MI OLSUN
  • TFX MOTORUNU NEDEN ESKISEHIR TEI YE VERMEDINIZ BIZ SOYLEYELIM TS1400 MOTORUNUN GIDISATINDAN MEMNUN OLMADIGINIZ ICIN OLABILIR MI?

Milli Muharip Uçak'la ilgili son bilgileri paylaşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 'F-35 konusundaki ihtiyacımızı MMU ile gidereceğiz. TF-X'in 2023'de hangar çıkışını yapacağız.' diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir Habertürk'te soruları cevaplandırdı.

Hisar füze sistemiyle ilgili konuşan Demir, "İHA, roket, balistik füze saldırılarını önlemeniz lazım. Bunların hepsi tehdit oluşturur. Karşı koymak için menzilleri değişik sistemler geliştirdik. Hisar da bunlardan biri." dedi.

Milli Muharip Uçak'la ilgili soruyu cevaplayan Prof. Dr. İsmail Demir, "F-35 konusundaki ihtiyacımızı bu uçakla gidereceğiz. Hürkuş da geliyor. Önemli kabiliyetler elde edeceğiz. Çalışmalar son hızla ilerliyor. 2023'de hangar çıkışını yapacağız." ifadelerini kullandı.

Demir, Rusya'dan alınan S-400'ler için ise, "Sistemi teslim aldık, TSK'ya verdik. Savunmaya ihtiyaç olunca devreye girer. Masaya da en başından beri 2 sistem için oturmuştuk." dedi.

"Savunma sanayii ihracatı ne durumda?" sorusunu cevaplayan Demir, "Geçen yıl pandemi nedeniyle ihracatımız düştü gözüküyor. Fakat rakamlara yansımayan durumlar var. Aslında yükseldi diyebiliriz. Türk ürünlerine geniş bir ilgi var." diye konuştu.

Demir, ürünlerdeki yerlileşme oranı hakkındaki soruya şu cevabı verdi: Kabaca yüzde 70 diyebiliriz. Bomba, mermiler, top, tüfek konusunda yüksek oranda yerlilik var. Füzelerimizin hepsi yerli. Silahlar konusunda da çalışmalar devam ediyor.

Demir, F-35 programına ilişkin soruya da "Türkiye hukuk bürosu ile anlaştı. Kritik parçalarda alımımızı durduramadılar. ABD görüşmekten kaçıyor, ben yaptım ile olacak şey değil." şeklinde cevap verdi.

İsmail Demir'den TF-X açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

ERCAN ~ 6 ay önce
TOP MERMİSİ ATACAK MI BU SİSTEM VAR MI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnş ~ 2 yıl önce
Bu gün de karnımız doydu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çocuk mu kandırıyorsun ~ 2 yıl önce
Yürü git. maketini yapamazsın 2 senede

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tekno ~ 3 yıl önce
Yerli ve milli olduğunu adındaki X ten anlıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yerliyiz ~ 3 yıl önce
Hocam TF-X'i hangardan çıkarırken kameraları güzel açılara yerleştirin ki kenarından kösesinden 'YERLİ ve MİLLİ' yolcu uçağımızı da görme şerefine nail olalım :) :) :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uznan ~ 3 yıl önce
bir mega havacilik uzmani ve gurusu ve prensi ve bilfesi olarak modelin bastan yanlis oldugunu soyleyebilirim. hangarda ne cikaracklar merak ediyorum.3-5 yilda 5. nesil ucak yapilamaz. mumkun degil. 100 yildir ucak ureten us bile hala f35lerdeki milyon tane bugla ugrasiyorken.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bırak masalı ~ 3 yıl önce
Rusya'ya yanaşıp Abd'yi karşımıza alırsak bunun bedeli ağır olur,bu ülke ihracatının büyük kısmını batıya yapıyor,borç,kredi vs büyük oranda oralardan alıyor yarın ambargo vs olursa o zaman ne diyeceksiniz? Rusya ile Abd'nin çekişmesinin acısını biz yaşamayalım. Trump oturduğu yerden bir tivit attı o gün bugün döviz fırladı inemiyor,ekonomi iyice dibe doğru gidiyor. Ayrıca %70 yerlilik diyorsun da en kritik parçalar ithal niye onu da söylemiyorsun? Koltuk sallanınca yapıyoruz dediğiniz güya yerli ve milli dediğin şeyleri kimlerin makinaları,teknolojisi,ham maddesi,mühendisliğiyle yapıyorsun eyy hayatında her işini torpille yapabilmiş,işi gücü tribüne oynamak olan zat?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abdullah Gök ~ 3 yıl önce
Sayın başkanım İsmail bey ist thy teknikten Selamlar.sizinle uzun yıllar çalıştığım için her zaman sizi takdir etmişimdir yerli uçak projesinin ve motorunun 2023 te göklerde uçacagini canı gönülden tebrik ediyorum tüm ekibine sagliklar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ISMAIL DEMIR ~ 3 yıl önce
TUSAS MOTORA NEZAMAN EL ATACAKSIN. ALI BEYIN DEDIGI GIBI BATAKLIK MI OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MOTOR ~ 3 yıl önce
TFX MOTORUNU NEDEN ESKISEHIR TEI YE VERMEDINIZ BIZ SOYLEYELIM TS1400 MOTORUNUN GIDISATINDAN MEMNUN OLMADIGINIZ ICIN OLABILIR MI?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000