21 Temmuz 2022, Perşembe 09:13:12

İskandinav turist için çare Gazipaşa Havalimanı

Corendon Turizm Grubunun kurucu ortağı Atilay Uslu ile şirketin üst düzey yetkilileri, Alanya’da Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve turizmcilerle bir araya geldi.
  • Havalimani yetkilileri neredeler ? Hep arkadan takip. Corendon yıllardır buraya gelir, şehir için elinden geleni yapar ama havalimani onlar kadar katkı yapmaz. TAVcilar bir tek para bilir. Parayı verip gelen kimse ona kapı açık. Gerisi yalan.
  • Corendon her zaman çalışanına değer vermiş, ülke ekonomisine katkıda bulunmuş bir firmadır.. Başarılarının devamını dilerim.
  • Corendon değil mi kardeşim amsterdam basedeki ekibine tazminat ödememek için 3 defa davaya gidip de zorla tazminat ödeyen şirket sonra da o kadar parayı ödediğini lanse ettirmemek için şirket içinde konuşanları savunmaya çektiren şirket değil mi şimdi de burada hava mi basıyor anlamadım tezatlarin havayolu desek daha yerinde olur herhalde
  • Allah aşkına corendon ne kadar düşük kaliteli turist varsa onu getiriyor

Corendon Turizm Grubunun kurucu ortağı Atilay Uslu ile şirketin üst düzey yetkilileri, Alanya’da Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve turizmcilerle bir araya geldi. Alanya’nın İskandinavya pazarında yeniden artışa geçmesi için üzerlerin düşeni yapmaya hazır olduklarını kaydeden Corendon yetkilileri, Alanya’daki 1, 2, 3 yıldızlı otellerin daireye dönüştürülmesinin sakıncalı olduğunu belirtti.

Alanya Belediye Başkanı ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel, Corendon Airlines başta olmak üzere çok sayıda turizm yatırımı bulunan Türk firması Corendon Turizm Grubunun ortağı Atilay Uslu ve şirketin üst düzey yöneticileri ile Alanya Belediyesi Mutfak Kültür Evi’nde bir araya geldi. Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili ve ALTİD ile ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu’nun da iştirak ettiği görüşmede, Alanya ekonomisinin lokomotifi konumunda bulunan turizmde hareketliliği artırmak amacıyla atılabilecek adımlar üzerine fikir alışverişlerinde bulunuldu.

İskandinav turist için çare Gazipaşa Havalimanı

Corendon Turizm Grubu’nun Türkiye, Danimarka, Belçika ve Hollanda operasyon müdürlerinin da hazır bulunduğu görüşmede, 1-2-3 yıldızlı apart otellerin yıkılarak veya dönüştürülerek daire olarak kullanılmasının sakıncaları dile getirildi. Artan otel ve ulaşım maliyetlerinin Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nın (GZP) geliştirilmesiyle aşılabileceğini belirten Corendon yetkilileri, bu konularda gelişme kaydedilmesiyle birlikte İskandinav pazarında yeniden artış sağlanabilmesi için firma olarak üstlerine düşenleri yapabileceklerinin altını çizdiler.

Adem Murat Yücel: Turizmin payını artırmak istiyoruz

Toplantının içeriği hakkında bilgiler paylaşan ALTAV Başkanı ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bugün Corendon’un ortağı Atilay Uslu bey ve yetkili müdürler ile bir araya gelerek kentimizde turizm hareketliliğini artırabilecek adımlar ve projeler üzerine istişarelerde bulunduk. Hepimizin öncelikli amacı turizmden elde ettiğimiz payı ve turist sayısını yukarılara çekebilmek. Sayın Uslu, bizlerden taleplerini iletti, bizler de Alanya Belediyesi olarak neler yapabileceğimizi ilettik. Türkiye turizmi için büyük önem arz eden Corendon ile işbirliği içerisinde kentimizi yeniden İskandinav turistin cazibe noktası haline getirmek için uğraşacağız. Ben bugün bizleri ve kentimizi ziyaret eden Sayın Uslu ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Burhan Sili: Gazipaşa Havalimanının daha etkin kullanımını değerlendirdik

ALTİD Başkanı Burhan Sili ise: Corendon’un hakim olduğu pazarlardan, Alanya satışlarının artırılmasını hedefliyoruz. Yapılan görüşmelerde GZP’nin daha etkin kullanımı değerlendirildi. Şehrin tüm dinamikleri olarak Alanya şehrinin tanıtımına ve turizmine katkı anlamında elimizden geleni yapmaya hazırız. 61 uçağıyla önemli bir filoya sahip olan Corendon, GZP’ye Almanya ve Danimarka’dan, Antalya Havalimanı’na ise Polonya, Fransa, Romanya, Hollanda, Belçika, Danimarka, Almanya, Baltık ülkeleri ve İngiltere’den direkt charter sefer düzenliyor. Corendon, bölgemiz adına, Avrupa merkezli önemli bir Türk şirketi” diye konuştu.

İskandinav turist için çare Gazipaşa Havalimanı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Gazipaşa Havalimani ~ 24 gün önce
Havalimani yetkilileri neredeler ? Hep arkadan takip. Corendon yıllardır buraya gelir, şehir için elinden geleni yapar ama havalimani onlar kadar katkı yapmaz. TAVcilar bir tek para bilir. Parayı verip gelen kimse ona kapı açık. Gerisi yalan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATO ~ 26 gün önce
Corendon her zaman çalışanına değer vermiş, ülke ekonomisine katkıda bulunmuş bir firmadır.. Başarılarının devamını dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayat işte ~ 26 gün önce
Corendon değil mi kardeşim amsterdam basedeki ekibine tazminat ödememek için 3 defa davaya gidip de zorla tazminat ödeyen şirket sonra da o kadar parayı ödediğini lanse ettirmemek için şirket içinde konuşanları savunmaya çektiren şirket değil mi şimdi de burada hava mi basıyor anlamadım tezatlarin havayolu desek daha yerinde olur herhalde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şaka misiniz ~ 26 gün önce
Allah aşkına corendon ne kadar düşük kaliteli turist varsa onu getiriyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nerden biliyorsun ~ 24 gün önce
Düşük kalite olduğunu nerden bildinki ? Adamların 70 uçağı, 10 oteli var. Yılda 10 milyon turist taşımış. Hepsi Avrupalıların fakirleri mi yani. Sunex için de böyle bir yorum gördüm geçen. Bunu yazan arkadaş kendisi ne kadar kaliteli acaba, veya kaliteli turist ne demekki ? Onun için corendon, sunex, freebird falan boşuna laf atmayın.
Nereden biliyorsuna ~ 23 gün önce
70 uçaktan kaç tanesi kendine ait acaba

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000