02 Temmuz 2013, Salı 08:12:37

'İŞİN İÇİNDE BÜYÜK HESAPLAR VAR'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 3. Havaalanı ihalesinin yapılmasının Almanya Frankfurt’ta yürekleri ağızlara getirdiğini söyledi...
  • megerse bizde de ne kadar alman destekçisi varmış da haberimiz yokmuş yorumlar bakıp sadece sırf hükümet bu projeyi yapacak diye kıskanıyorlar...
  • TK, Lufthansa ile aynı boya gelmemiş olabilir ama rakamlar ortada.. Uçulan nokta sayısı, uçan yolcu sayısı ve uçak sayısı.. Bu 3 parametrede TK ve LH yi 2003 ve 2013 yılları arasında karşılaştırırsanız makasın nasıl hızlı kapandığını görürsünüz. THY nin politize olmuş yönetimini sevmeyebilirsiniz ama gerçek gerçektir. Bugün Çin'de küçük bir şehirde, bir otel resepsiyonisti Türk pasaportunuzu görüp de size Messi ve Kobe'li reklamı soruyorsa, burada bir düşünmek lazım. LH de biliyor TK nın kendilerine göre boyunu ama pastadan alınan dilimlerin büyüklüklerine bakın. Almanlar kaybetmeye asla tahammül edemez. Der Spiegel tarihinde ilk defa Türkçe kapakla boşuna çıkmadı. IMF e olan borcun bitmesi, aslında EU nun ta kendisi olan Almanya'ya batmıyor mu sanıyorsunuz. O nedenle laf salatası yapmayıp acilen bu havaalanını devreye almalıyız. 25 milyar eurolar falan Nihat Özdemir'in problemi.
  • milleti kandırın durun.3. havalimanı değil yapılan 2. havalimanı olacak.çünkü Atatürk kapatılıp karunlar arasında paylaşılacak.atatürk kapatılacak diyorsunuz 3.havalimanı yapılıyor diyorsunuz.bu cahil millet daha çok kazık yer sizden.
  • Sen ancak kendi makarnacilarini kandirirsin. Proje büyükmüş te turkiye 3 havalimanindan 25yilda 25 milyar euro kazanacakmis. Zaten Atatürk havalimanini tav bedava isletiyor. Atsturkten yillik kira bedeli 1milyar euro aliyorsun hocam. 25yilda 25 milyar dolar yapar. Sen 3. Havalimanini ataturk ismi size battigi icin yapiyorsunuz. Hadi bakanim bu masallari kömürcülerine anlat.
  • hesap büyük, 22 milyardan ne kadar komisyon var?
  • adam mersedesi,bmw yi,audiyi,volkwageni,opeli,boschu,siemensi ve daha birçok dünya markasını bir numara yapmış.Airbusın 3 ortağından biri.Sanayi üretimi manyak boyutta.İhracatı 1 trilyon 200 milyar Euro.(Bizim 2013 hedefimiz 200 milyar dolar.)Kimi kandırıyorsunuz kardeşim.adam korkmuşmuş.anca parti teşkilatlarında partililerine anlatırsın.niye okuyan adam istemediklerini anladınız mı?
  • ne adamlarsınız ya, almanların işi gücü kalmadı da senin kaynağını bile bulamadığın havalimanından korkacaklar. güldürdünüz beni:) arkadaşım adamlar dünyanın sanayi devi sen neden bahsediyorsun ya? ayaklarınız biraz yere bassın uçmayın. küçümsediğiniz almanların otomobil şirketleri; mercedes, bmw, audi, volkswagen... başka sayalım mı? bademler bu arabalara çok biner, bizden daha iyi bilirler kimin ürettiğini:))))
  • TK'nın LH ve AF'yi zorladığını falan düşünenleri hayretle dinliyorum. Sen TK olarak daha bir 747 ya da A380 operasyonu yapabilecek büyüklüğe gelmemişsin hala neyin kafası bu?
  • Bu haberden sonra frau Merkel diplomatik T.C pasaportuna vize istermi?
  • esim FRAPORT´ta calisiyor Frankfurt´ta; resmen IST-3 den korkuyorlar

AK Parti Konya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen istişare toplantısına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik toptancılarla bir araya geldi. Toplantıya, AK Parti Konya İl Başkanvekili Beyazidi Bestami İnan, AK Parti Konya Milletvekilleri Hüseyin Üzülmez ve Mustafa Kabakcı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa AK ile AK Parti İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Selçuklu İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile Konya Toptancılar Çarşısı’nda faaliyet gösteren esnaf katıldı.

Toplantıyı organize eden ve katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, '3. Havaalanı ihalesi ile kamunun kasasına girecek para 40 milyar dolardır. Orada yapılacak yatırım ile birlikte 90 milyar TL’ye çıkıyor. 3. köprünün temeli atıldı. Kamudan bir kuruş para çıkmayacak ve 2 yılda bitecek. Mayıs ayında 22 milyar dolarlık ikinci nükleer santral ihalesi yapıldı. Bugün 400 mühendisimiz Japonya’da nükleer enerji alanında eğitim alıyor. IMF’ye son borcumuzun son taksitini yatırdık. 4 kredi derecelendirme kuruluşu birden Türkiye’nin notunu yükseltti. 2001’de toplanan her 100 lira verginin 105 lirasını faize veriyorduk şimdi ise yalnızca 15 lirası faize gidiyor. Ama bu durumdan korkanlar var. Ülkeye yaşatmak istediklerini görüyorsunuz. Yüz milyonlarca liramız bu olaylarda kaybedildi. Ülke imajımız zedelendi. Ama bunu da hep birlikte aşacağız.” dedi.

Çelik, 'İşin garip tarafı, 3. havaalanı ihalesinin yapılması, Almanya Frankfurt’ta da yürekleri ağızlara getirdi. Niye? Çünkü üçüncü havaalanı yapılırsa İstanbul Avrupa’nın hava üssü olacak diyorlar. Yani işin içinde büyük hesaplar var' şeklinde konuştu.

'İŞİN İÇİNDE BÜYÜK HESAPLAR VAR'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

urfair ~ 9 yıl önce
megerse bizde de ne kadar alman destekçisi varmış da haberimiz yokmuş yorumlar bakıp sadece sırf hükümet bu projeyi yapacak diye kıskanıyorlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yunus ~ 9 yıl önce
TK, Lufthansa ile aynı boya gelmemiş olabilir ama rakamlar ortada.. Uçulan nokta sayısı, uçan yolcu sayısı ve uçak sayısı.. Bu 3 parametrede TK ve LH yi 2003 ve 2013 yılları arasında karşılaştırırsanız makasın nasıl hızlı kapandığını görürsünüz. THY nin politize olmuş yönetimini sevmeyebilirsiniz ama gerçek gerçektir. Bugün Çin'de küçük bir şehirde, bir otel resepsiyonisti Türk pasaportunuzu görüp de size Messi ve Kobe'li reklamı soruyorsa, burada bir düşünmek lazım. LH de biliyor TK nın kendilerine göre boyunu ama pastadan alınan dilimlerin büyüklüklerine bakın. Almanlar kaybetmeye asla tahammül edemez. Der Spiegel tarihinde ilk defa Türkçe kapakla boşuna çıkmadı. IMF e olan borcun bitmesi, aslında EU nun ta kendisi olan Almanya'ya batmıyor mu sanıyorsunuz. O nedenle laf salatası yapmayıp acilen bu havaalanını devreye almalıyız. 25 milyar eurolar falan Nihat Özdemir'in problemi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
*** ~ 9 yıl önce
milleti kandırın durun.3. havalimanı değil yapılan 2. havalimanı olacak.çünkü Atatürk kapatılıp karunlar arasında paylaşılacak.atatürk kapatılacak diyorsunuz 3.havalimanı yapılıyor diyorsunuz.bu cahil millet daha çok kazık yer sizden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kandirrrrr ~ 9 yıl önce
Sen ancak kendi makarnacilarini kandirirsin. Proje büyükmüş te turkiye 3 havalimanindan 25yilda 25 milyar euro kazanacakmis. Zaten Atatürk havalimanini tav bedava isletiyor. Atsturkten yillik kira bedeli 1milyar euro aliyorsun hocam. 25yilda 25 milyar dolar yapar. Sen 3. Havalimanini ataturk ismi size battigi icin yapiyorsunuz. Hadi bakanim bu masallari kömürcülerine anlat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MC S ~ 9 yıl önce
istediğiniz kadar karşı çıkın isteniz de istemeseniz de bu havaalanı yapılacak siz kendinizi halen makarna un şeker ekmek diye kandırmaya devam edin bu ülkenin efendisi yine bu millet olacaktır !!!! Bu millet artık sizlerin efendilerinize baş kaldırmıştır !!!! Durmak Yok THY uçmaya devam Magnificient Salomon Havaalanına Hoş Geldiniz zannetmeyinki size kapımız açık değil Sizler de bu havaalanından paşa paşa uçacaksınız!!!!
tyler ~ 9 yıl önce
hesap büyük, 22 milyardan ne kadar komisyon var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Can ~ 9 yıl önce
adam mersedesi,bmw yi,audiyi,volkwageni,opeli,boschu,siemensi ve daha birçok dünya markasını bir numara yapmış.Airbusın 3 ortağından biri.Sanayi üretimi manyak boyutta.İhracatı 1 trilyon 200 milyar Euro.(Bizim 2013 hedefimiz 200 milyar dolar.)Kimi kandırıyorsunuz kardeşim.adam korkmuşmuş.anca parti teşkilatlarında partililerine anlatırsın.niye okuyan adam istemediklerini anladınız mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yav he he ~ 9 yıl önce
ne adamlarsınız ya, almanların işi gücü kalmadı da senin kaynağını bile bulamadığın havalimanından korkacaklar. güldürdünüz beni:) arkadaşım adamlar dünyanın sanayi devi sen neden bahsediyorsun ya? ayaklarınız biraz yere bassın uçmayın. küçümsediğiniz almanların otomobil şirketleri; mercedes, bmw, audi, volkswagen... başka sayalım mı? bademler bu arabalara çok biner, bizden daha iyi bilirler kimin ürettiğini:))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
almanyadan okuyucu ~ 9 yıl önce
agzina saglik tam tespit tam isabet.bunlar kendilerini kandiriyorlar.almanlarda bi yerleriyle gülüyorla bu sozlere.oy aldiklari kesim bunlara inaniyorlar.ne yazikki.
canuk ~ 9 yıl önce
bu 4 markanın toplam yıllık cirosu 300milyar doların üstünde basf, lufthansa, siemens, bosch ve deutsche postun ciroları eklendimi 500milyar doları asiyor yani kaba bir hesapla 9 marka ve şirket eşittir= 2/3 Türkiye ekonomisi buna T-Mobile ve diğer Alman dev şirketleri dahil değil. Yani Almanya zaten istemesede dünyanın hubı oldu. Adamlar 2.dünya savasını simdi bitiriyorlar 70 yıl sonra savası ekonomik güçle kazandılar!!!
ezik:)) ~ 9 yıl önce
ezikseniz yapabilecek birseyimiz yok. TK nin LH ve AF yi zorladigini daha anlayamadiysaniz, bilmiyorsaniz bu sitede yorum yapmayin. gidin otosanayide kahve icin
A380 ~ 9 yıl önce
TK'nın LH ve AF'yi zorladığını falan düşünenleri hayretle dinliyorum. Sen TK olarak daha bir 747 ya da A380 operasyonu yapabilecek büyüklüğe gelmemişsin hala neyin kafası bu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
qr crew ~ 9 yıl önce
İş 747 ile 380 ile olsaydı Qatar son 3 yılda 2 kez 1 numara olmazdı. Bir diğer konu mahan ın, saudi ninde 747leri var... Önemli olan nekadar verimli uçtuğun. 3. havaalanı ile birlikte umarım bu büyük kuşlarda thy bünyesine katılacak ve thy dahada çoşacak.
Istanbul ~ 9 yıl önce
380 747 kaldıracak havalimanı vardıda THY opere edemedi. Sadece gülerim. Memleket sizin gibi düşününlere peşkeş çekilmeyecek.
çoğunluk ~ 9 yıl önce
onun içinmi Lufthansa THY' na ortaklik teklif etti. kandırma kendini gülünç oluyorsun :)
Natron ~ 9 yıl önce
Arkadaslar meydani bos bulmussunuz sallayin ,söyledikleriniz kendinizde inanmiyordunuz ama hem kiskanclik hemde yalakaliktan baska bir sey degil
LTBQ ~ 9 yıl önce
Bu haberden sonra frau Merkel diplomatik T.C pasaportuna vize istermi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HO ~ 9 yıl önce
esim FRAPORT´ta calisiyor Frankfurt´ta; resmen IST-3 den korkuyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
istemezuk ~ 9 yıl önce
sadece onlar değil chp de 3.havalimanından korkuyor. zira agaçları bahane edip anayasa mahkemesine başvuruyormuş...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000