05 Ağustos 2018, Pazar 10:17:48

THY Teknik personel arıyor

Kapadokya Üniversitesi, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü işbirliği ile havacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik Uçak Kabin İçi Bakım Elemanı Eğitim Programı düzenlenecek.
  • Siz gelip kabinicinde teknik destek personeli olarak çalışmak istemiyorsunuz zaten, ben yüzde bilmem kaç dilime girdim beni mekanikci hatcı vb. Yapın diyorsunuz biliyoruz sizi.
  • Sayin TEKNIK. ucak bolumu disindan almayin. Onlarin kendi bolumleri var disarida ama ucak okuyan sanayide bile is bulamiyor. Hic mi dusunmuyorsunuz
  • Yeni adam alcaginiza mevcut adamlari mutlu edip hak ettigi sekilde ucretlendirseniz yeni adamlardan alcaginiz katkinin 5 kati katki gelcek zaten
  • THY'nin çalışanların maaş ve sosyal haklarının diğer firmalara nazaran daha iyi olduğunu çevremizden duyuyoruz.Sizce iş başvurusunda bulunup yapılabilinir mi çalışma şartları nasıl bu bölümden birisi varsa cevaplaya bilir mi?
  • şimdi ben bu olaya çok tepkiliyim abi biz yüzde 3 lik dilimle mf4 ten anadolu üniversitesi havacılık elektrik elektronik yada uçak gövde motor bölümüne girmişiz hazırlıkla birlikte 5 yıl egitim alıyoruz bu adamlar 3 ay 5 ay işkur aracılıgıyla orda burda egitim alıcak uçak teknisyeni olucak ben bu adamla aynı maaşı alıcam öylemi thy sen napıyoosun yaa nerde adalet nerde egitim kalitesi kendini seviyeni düşürdün uçuş seviyesi FL410 dan yazıyorum yazık oluyo yazık
  • Şişir şişirin kadroları sonra yılsonu işsizlik düştü dersiniz.Avare avare gezenin haddi hesabı yok bizim orada eskiden bir ekipte 15 tane adam vardı şimdi 80 tane var ama yapılan iş aynı tırışkadan işler müdürlügü işte

Kapadokya Üniversitesi, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü işbirliği ile havacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik Uçak Kabin İçi Bakım Elemanı Eğitim Programı düzenlenecek.

Eğitimi başarıyla bitiren kursiyerler uçak kabin içi bakım-onarımı alanındaki çalışmalara "İşçi" pozisyonunda destek verebilecek yetkinlik düzeyine gelecek şekilde 3 ay süreyle eğitim alacaklar.

Eğitimlerin teorik kısmı İstanbul'da üniversitenin Sabiha Gökçen Yerleşkesinde, pratik kısmı ise yine THY Teknik A.Ş. tesislerinde yapılacak.

Yazılı sınav ve mülakatlar neticesinde programa başlamaya hak kazananlar, program boyunca İŞKUR tarafından belirlenen oranda maddi yardım alacak, iş kazası ve meslek hastalığı primleri İŞKUR tarafından yatırılacaktır. Programı tamamlayan kursiyerlerin en az %75'i "THY Teknik A.Ş.” başarı kriterleri doğrultusunda değerlendirilip, uygun görülenler istihdam edilecekler.

Aranan Nitelikler:

T.C. Vatandaşı olmak,
01.01.1989 sonrasında doğmuş olmak,
Adli sicil ve arşiv kaydı bulunmamak,
Vardiyalı düzende çalışabilecek,
Eğitimler süresince eğitim yapılacağı şehirde ikameti ve kursa kesintisiz devamı kabul etmek,
Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (Renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, duyma bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar),
Birden fazla işi üstlenebilecek, pratik ve sonuç odaklı,
Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli,
Takım çalışmasına yatkın,
İngilizce olarak kendini yazılı ve sözlü ifade edebilme yeterliliğine sahip,
Havacılık Okulları'nın (Havacılık MYO'ları ve Havacılık Anadolu Teknik Liseleri); Uçak Bakım Gövde Motor, Uçak Bakım Elektrik/Elektroniği, Uçak Teknolojisi bölümleri ile MYO veya Teknik Eğitim Fakülteleri'nin; Mekatronik, Makine / Motor / Makine Resim ve Konstrüksiyon / Talaşlı Üretim, Tarım Makineleri, Otomotiv / Otomotiv Teknolojisi, Gemi İnşaatı / Gemi Makineleri, Endüstriyel Otomasyon - Elektronik / Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma / Gaz ve Tesisatı Teknolojisi / Tesisat, Metal / Döküm / Kalıpçılık, Kaynak Teknolojisi / Tahribatsız Muayene, Lastik Teknolojisi, Mobilya Dekorasyon, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi / Biyomedikal Teknolojisi / Elektrikli Cihaz Teknolojisi, Teknik Eğitim, Elektrik / Elektronik bölümlerinden mezun olmak.

Adayların İŞKUR portalı üzerinden bir hesap oluşturup (daha önce oluşturulmuş ise mevcut hesap kullanılabilir) 653929 ve 653930 numaralı kurslardan herhangi birine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Ayrıca adayların https://www.kariyer.net/is-ilani/turk-hava-yollari-teknik-a-s-kabinici-bakim-personeli-2117592 linki aracılığıyla THY Teknik AŞ’ye başvuru yapmaları gerekmekte.

İlanda belirtilen şartlara uygun olan adayların Üniversiteinn Sabiha Gökçen Havalimanı kampüsüne görüşme/kayıt kontrolü için gelirken yanlarında Nüfus Cüzdanı ve diploma/geçici mezuniyet belgelerini (e-devlet çıktısı kabul edilecektir) getirmeleri gerekmekte. 10 Ağustos 2018 Cuma günü Üniversite Sabiha Gökçen Havalimanı kampüsünde adaylarla yüz yüze İşkur kaydı kontrolü yapılacak.

Adayların www.kapadokya.edu.tr adresinde yayınlanacak görüşme saatine göre kampüsümüzde olmaları gerekmekte olup aynı gün içinde ilan şartlarını taşıyan adaylar arasından yazılı sınava kabul edilenlerin listesi yayınlanacak. 12 Ağustos 2018 Pazar tarihinde yapılacak olan yazılı sınav saat 14:00’te İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsünde Fen Fakültesi ve Edebiyat Fakültesinde gerçekleştirilecek.

THY Teknik personel arıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Aü havacilik ~ 4 yıl önce
Siz gelip kabinicinde teknik destek personeli olarak çalışmak istemiyorsunuz zaten, ben yüzde bilmem kaç dilime girdim beni mekanikci hatcı vb. Yapın diyorsunuz biliyoruz sizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
—- ~ 4 yıl önce
Sayin TEKNIK. ucak bolumu disindan almayin. Onlarin kendi bolumleri var disarida ama ucak okuyan sanayide bile is bulamiyor. Hic mi dusunmuyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pof be ~ 4 yıl önce
Yeni adam alcaginiza mevcut adamlari mutlu edip hak ettigi sekilde ucretlendirseniz yeni adamlardan alcaginiz katkinin 5 kati katki gelcek zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
biomühendis ~ 4 yıl önce
THY'nin çalışanların maaş ve sosyal haklarının diğer firmalara nazaran daha iyi olduğunu çevremizden duyuyoruz.Sizce iş başvurusunda bulunup yapılabilinir mi çalışma şartları nasıl bu bölümden birisi varsa cevaplaya bilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tk ~ 4 yıl önce
hiç gelme
aü. havacılık ~ 4 yıl önce
şimdi ben bu olaya çok tepkiliyim abi biz yüzde 3 lik dilimle mf4 ten anadolu üniversitesi havacılık elektrik elektronik yada uçak gövde motor bölümüne girmişiz hazırlıkla birlikte 5 yıl egitim alıyoruz bu adamlar 3 ay 5 ay işkur aracılıgıyla orda burda egitim alıcak uçak teknisyeni olucak ben bu adamla aynı maaşı alıcam öylemi thy sen napıyoosun yaa nerde adalet nerde egitim kalitesi kendini seviyeni düşürdün uçuş seviyesi FL410 dan yazıyorum yazık oluyo yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kanayan yara ~ 4 yıl önce
o iş tam kanayan yara kardeşim, biz sayısal da ilk 500 e girip kazanmıştık. şimdi adın uçak teknisyeni hey yavrum hey
El cevap ~ 4 yıl önce
Dostum teknisyen değil, işçi olarak istihdam ediyorlar. Genelde sıfır aldıkları ve teknisyen olarak istihdam edilecekleri, typ(teknisyen yetiştirme programına) alıyorlar.
Aferim ~ 4 yıl önce
Kendine göre çok başarılısın,çok okumuşsun, derecen vs var ama daha yarım sayfa yazıyı okuyup anlayamamış adamlar işçi alacaz yazmış, Thy işçi maaşından haberin varmı süper insan, bu kalibrede bir insanı inş thy almaz :)
İstihdam ~ 4 yıl önce
Şişir şişirin kadroları sonra yılsonu işsizlik düştü dersiniz.Avare avare gezenin haddi hesabı yok bizim orada eskiden bir ekipte 15 tane adam vardı şimdi 80 tane var ama yapılan iş aynı tırışkadan işler müdürlügü işte

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000