12 Ocak 2020, Pazar 17:07:20

İranlı komutan Selami; 'Keşke düşen uçakta ben de olsaydım'

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı General Hüseyin Selami, Ukrayna’ya ait düşen yolcu uçağından dolayı üzüntü duyduğunu belirterek, “Keşke bende düşen uçakta olsaydım” dedi.
  • keşke olsaydın:)
  • Adam general, tahsil ilkokul mezunu, ilim Fen ve Okuldan yani akildan ne kadar uzaksiniz mollalar, ancak dudaklarin etrafindaki killarsiniz, allah korusun siz nukleer vs olsaniz insanliga ne zararlar verirsiniz!!!
  • İran halkı İranını geri alacak Bedevi molla sürüsünden ..
  • Uzuntusunu samimi olarak dile getirmis. Savas bolgesinde fuzeler atildiktan sonra neden kalkis yaparlar acaba?
  • Binbir gece masallarına konu olmuş masallar diyarı güzeller güzeli İran'ın içine ettiniz. Kadim devleti molla saçmalıklarınız ve kendi egolarınız yüzünden oyuncağa çevirdiniz. Halkınıza varlık içerisinde yokluk çektirdiniz. Göz göre göre havadaki kocaman 737'yi vurup yüzlerce cana kıydınız. Sizin gibi gerizekalıların elinde bir de nükleer silah olduğunu düşünmek dahi istemiyorum. Bölgede Amerika'dan sonraki ikinci fitnecisiniz. Bir an önce defolup gitmenizi İran halkının da artık huzura kavuşmasını temenni ederim.
  • boş laflarla milleti uyutursunuz ama ABD,KANADA gibi üllkeler bunu yemez becereiksiz herifler!
  • Düşüren İran kesin sorumlu ancak , bu kazanın ardında İsrail ya da Amerika’nın elektronik harp aldatmacası olma ihtimali çok yüksek.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı General Hüseyin Selami, Ukrayna’ya ait düşen yolcu uçağından dolayı üzüntü duyduğunu belirterek, “Keşke bende düşen uçakta olsaydım” dedi.

İran meclisinde bugün yapılan kapalı oturumda İran hava savunma sistemi tarafından düşürülen Ukrayna’ya ait yolcu uçağı görüşüldü. İran meclisindeki kapalı oturumda konuşan İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı General Hüseyin Selami, yolcu uçağının düşürülmesinden büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “Yolcu uçağının düşmesine herkesten çok üzüldüm. Canımız İran milletine feda olsun. Keşke düşen yolcu uçağında olsaydım” dedi.

ABD’nin Irak’taki askeri üssüne yapılan saldırı sonrasında İran ordusunun tam bir teyakkuz haline geçtiğini belirten General Selami, o gece ülkede savaş pozisyonu alındığını vurgulayarak, “ABD’nin karşılık verme ihtimaline karşı tüm olasılıklarımızı hazırlamıştık. Ülke genelinde savaş pozisyonu alınmıştı” dedi.

İran’da 8 Ocak Çarşamba günü Tahran-Kiev seferini yapan Ukrayna’ya ait yolcu uçağı İran hava savunma sistemi tarafından düşürülmüş ve 176 yolcu hayatını kaybetmişti.

İranlı komutan Selami; 'Keşke düşen uçakta ben de olsaydım'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

:) ~ 13 gün önce
keşke olsaydın:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cahil cehalet surusu ~ 13 gün önce
Adam general, tahsil ilkokul mezunu, ilim Fen ve Okuldan yani akildan ne kadar uzaksiniz mollalar, ancak dudaklarin etrafindaki killarsiniz, allah korusun siz nukleer vs olsaniz insanliga ne zararlar verirsiniz!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güney azerbaycanlı ~ 14 gün önce
İran halkı İranını geri alacak Bedevi molla sürüsünden ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cok samimi bir soylem ~ 14 gün önce
Uzuntusunu samimi olarak dile getirmis. Savas bolgesinde fuzeler atildiktan sonra neden kalkis yaparlar acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 gün önce
Binbir gece masallarına konu olmuş masallar diyarı güzeller güzeli İran'ın içine ettiniz. Kadim devleti molla saçmalıklarınız ve kendi egolarınız yüzünden oyuncağa çevirdiniz. Halkınıza varlık içerisinde yokluk çektirdiniz. Göz göre göre havadaki kocaman 737'yi vurup yüzlerce cana kıydınız. Sizin gibi gerizekalıların elinde bir de nükleer silah olduğunu düşünmek dahi istemiyorum. Bölgede Amerika'dan sonraki ikinci fitnecisiniz. Bir an önce defolup gitmenizi İran halkının da artık huzura kavuşmasını temenni ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 14 gün önce
boş laflarla milleti uyutursunuz ama ABD,KANADA gibi üllkeler bunu yemez becereiksiz herifler!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalaza ~ 15 gün önce
Düşüren İran kesin sorumlu ancak , bu kazanın ardında İsrail ya da Amerika’nın elektronik harp aldatmacası olma ihtimali çok yüksek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YETER ~ 14 gün önce
Yeter beee herşeyi abd, israil yaptı hala bunu söylüyorsunuz! eğer teknolojisine güvenmiyorsa iran'da hava sahasını kapatsaydı!beceriksiz acemler:)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000