08 Ağustos 2018, Çarşamba 12:36:53

İran'da yaptırımlar havacılığı da vuracak

ABD'nin İran'a uygulamaya başladığı yaptırım kararları ülkede faaliyet gösteren çok uluslu şirketlerin milyarlarca dolarlık kayıplarına neden olacak.
  • irana iyi oldu diyen varsa müslüman falan değildir .irak davasında milyonlarca müslüman irakliyi zevkle katleden petrol için müslümanları birbirine kırdıran bir devleti amerikayi destekleyenler kafirdir!...ya uyanin amerikan rüyasından ya da yok olmaya hazırlanin
  • İran'ın ekonomik tablosu daha da geriliyecek, halkın bir kısmı yönetime kızacak belki de yer yer gösteriler olacak, batının istediği karışıklık ve kaos ortamı oluşacak.Sonrası, seneryo belli, demokrasi ve özgürlük adı altında planlar çalışmaya başlıyacak.Havacılık sektörü de dahil bütün sektörler Türkiye için fırsat olabilir.
  • Ezcümle, İran'lıların yurt dışına (özellikle Batı'ya) seyahat etmeleri söz konusu olduğu sürece bu iş THY'nın oldukça işine yarar!
ABD'nin İran'a uygulamaya başladığı yaptırım kararları ülkede faaliyet gösteren çok uluslu şirketlerin milyarlarca dolarlık kayıplarına neden olacak. 

Bir çok alanda büyük etkisi olacak yaptırımlar sanayi ve havacılık alanında da ciddi sarsıntılara neden olacak.

100 UÇAK SATMIŞTI

Alman Siemens, Fransız Total ve yine bir başka Fransız Air Liquide'nin ülkedeki yaptırımları doğrultusunda doğrudan etkilenmesi bekleniyor. Lojistik, gelişmelerden etkilenecek bir başka büyük sektör olarak göze çarpıyor. Danimarkalı A.P. Moller-Maersk, Fransız CMA CGM ve İtalyan Fincantieri'nin İran'daki yatırımlarını ve faaliyetlerini yakın bir zaman içinde durdurması bekleniyor.

Havacılıkta ise İran'a 10 milyar dolar değerinde 100 uçak satan Airbus'ı ve Fransız uçak üreticisi ATR'yi İran'da zor günler bekliyor. Kısa bir süre önce Tahran'a direk uçuşlar başlatan British Airways ve Lufthansa'nın ise ülkeye uçuşlarını askıya alması söz konusu.

 

İran'da yaptırımlar havacılığı da vuracak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

iran a destek ~ 4 yıl önce
irana iyi oldu diyen varsa müslüman falan değildir .irak davasında milyonlarca müslüman irakliyi zevkle katleden petrol için müslümanları birbirine kırdıran bir devleti amerikayi destekleyenler kafirdir!...ya uyanin amerikan rüyasından ya da yok olmaya hazırlanin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İran'a destek'e yazana ~ 4 yıl önce
Abd'ye niye kızıyorsun? Asıl kafirler biziz onlar değil. Onlara her daim boyun eğen, her dediğini yapan, kuklası olan, boyuna kandırılan ülkelere ve yönetimlerine kız. Adamların işi bu, heryeri kaos'a çevirmek. Abd pkk ve fetoya destek veriyor biz de onlara habire iş veriyor, uçak alıyoruz, boyuna heyet yolluyoruz, bu yorumu bile onun icadıyla yapıyoruz. Niye eyy trump diyemiyor birisi? Bizim gibi ülkeler abd ve avrupaya adam gibi tepki vermedikçe bu düzen sürer gider.
homa ~ 4 yıl önce
İran'ın ekonomik tablosu daha da geriliyecek, halkın bir kısmı yönetime kızacak belki de yer yer gösteriler olacak, batının istediği karışıklık ve kaos ortamı oluşacak.Sonrası, seneryo belli, demokrasi ve özgürlük adı altında planlar çalışmaya başlıyacak.Havacılık sektörü de dahil bütün sektörler Türkiye için fırsat olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mafaky ~ 4 yıl önce
Ezcümle, İran'lıların yurt dışına (özellikle Batı'ya) seyahat etmeleri söz konusu olduğu sürece bu iş THY'nın oldukça işine yarar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Iran ~ 4 yıl önce
dogru bir tespit fakat THY nin Tahran, Siraz ve Meshed Mudurleri ile krizi firsata cevirecek bilgi ve kabiliyet yok. Acente, sirket ve yolcularla muhatap olmazlar, ufak bir problem halinde bulamazsiniz, ulasamazsiniz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000