08 Haziran 2017, Perşembe 11:59:27

İran Katar'a yardım gönderiyor

İran, 10 ülkenin diplomatik ilişkilerini keserek tecrit ettiği Katar'a yiyecek götürecek kargo uçağını havalandırıyor.
  • Kuveyt Emiri de daveti kibarca reddetti.Ülkem saldırı altındayken yurt dışına çıkmam uygun olmaz dedi...Trump'a kol saati hediye etmiş gibi oldu,yakıştı yani.
  • Tam da Yahudi taktiğidir,kriz çıkartır,çözmek için devreye girer,istediğini alır...Çoklukla böyle olmuştur,asırlardır hep aynı taktik.İsrailli Avigdor Lieberman salyaları akarak avuçlarını ovuşturuyor.
  • Islam ulkeler cok varlikli ulkeler ama amerika ve avrupa herseyi elden almaya calisiyo. Insanliktan diye birsey kalmadi. Bombalar ve kursunlar yagmur gibi yagiyor ustune birde gaz ekleniyo 40-45 gibi. Kac milyon insan olduruldu.... Tum islam devletleri bir olmali ve savasi kaosu terroru acligi ekonomik krizi kokunden yok etmeli. Acil duzene ihtiyaci var. Suriye yemen irak afghanistan pakistan degisik afrika ulkeler hep aclikla bogusuyorlar. Cocuklara cok uzuluyorum, bir deri kemik kalmislar, acliktan oluyorlar.... aglamamak elde degil :"( yil 2017 ve Insanlar acligin dibini yasiyor. Yardim edebilcek gucum yok. Allah yardimcilari olsun insallah.
  • Arablar müslümanım diye gecinen bir millet katar ı hemen satdılar işte osmanlı imaratorluğunu yikanlar yine arablar bu böyle beş dakika da satan millet bu arablar
  • Abd yine yaptı yapacağını, Araplari birbirine vurduracak.
  • #TurkeyWithQatar
  • mehmetçik katara diye bağıranları toplayıp mehmetçik yapıp katara gönüllü gönderin. bakalım kaç babayiğit çıkacak,gönüllü gitmezlerse zorla gönderin. elalemin evlatları üzerinden slogan atmak kolay.

İran, 10 ülkenin diplomatik ilişkilerini keserek tecrit ettiği Katar'a yiyecek götürecek kargo uçağını havalandırıyor. Doha yönetimi, Türkiye ile de gıda ve su sağlanması için görüşmeler yapıyor. Ankara, Katar'a asker gönderecek tezkereyi dün onayladı.

Suudi arabistan ve Mısır'ın başını çektiği komşuları tarafından yalnızlaştırılan Katar'a ilk yardım uçağı yola çıkıyor.

İran yerel medyası, Tahran yönetiminin yiyecek taşıyan ilk kargo uçağını Katar'a göndermeye hazırlandığını duyurdu.

Doha yönetiminin, Türkiye ve İran'la gıda için görüşmeler yaptığı dün açıklanmıştı. İki milyondan fazla insanın yaşadığı 11 bin kilometrekarelik küçük Basra Körfezi ülkesi, yiyecek ve su talep ediyor.

Reuters haber ajansı, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) de Katar'a gıda göndermeye hazır olduğunu ve Doha yönetimiyle görüşmeyi beklediğini aktarmıştı.

Türkiye Katar'ın yanında

Türkiye, Katar'a asker gönderecek tezkereyi dün Meclis'te kabul etmişti. Halihazırda, başkent Doha'daki Er Rayyan Üssü’nde 94 Türk askeri bulunuyor.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarifi, krizi görüşmek üzere dün Ankara'daydı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşen Zarifi, "Bölgede bizim için endişe verici gelişmeler yaşanıyor. Bu olaylarla ilgili Türkiye ile yakın görüş alışverişinde bulunmamıza ihtiyaç var" dedi.

İstanbul'da gösteri

Türkiye'de dün akşam Katar'a destek gösterisi vardı. İstanbul Taksim'de toplanan Katar Dostluk Grubu üyeleri, ellerinde Türkiye ve Katar bayrakları taşıdı. 'Mehmetçik Katar'a', 'Katar yalnız değilsin' sloganları atan grup, basın açıklamasından sonra araç konvoyu oluşturdu. Beşiktaş'tan geçen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden Üsküdar'a ulaştı.

Sayı 10'a çıktı

ABD'nin düğmeye basmasıyla Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Yemen, Libya, Maldivler, Moritanya ve Mauritius Katar'la tüm diplomatik ilişkilerini kopardı. Bu ülkelere, dün gece Senegal de katıldı. Söz konusu ülkeler, Katar'a hava sahalarını kapattı, ülkelerindeki Katar vatandaşlarını sınır dışı etme kararı aldı.

Arabuluculuğa soyunan Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmed El Sabah, dün akşam Doha'ya geçti. Emir, daha önce de Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret etmişti.

Krizi çıkaran Trump, çözmek için devrede

Doha yönetimini 'terör' örgütlerine finansman sağlamakla suçlayan ABD Başkanı Donald Trump, son olarak krizi çözmek için devreye girebileceğini ilan etti. Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad El Thani ile telefonda görüşen Trump, aralarında liderlerin Beyaz Saray’da buluşması dahil bazı öneriler getirdi.

ABD lideri, daha önce Suudi Arabistan Kralı Selman ile de konuyu masaya yatırmıştı.

Kredi notu düşürüldü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Katar'ın kredi notunu 'AA'dan 'AA-' seviyesine düşürdü, görünümünü de negatife çekti.

Katar, dünyada kişi başına milli geliri en yüksek olan ülke. Küçük yüzölçümüne rağmen dünyadaki üçüncü en büyük doğalgaz rezervine sahip. Ülke, 25.7 trilyon metreküple yeryüzünde kanıtlanmış doğalgaz rezervlerinin yaklaşık yüzde 15’ini elinde bulunduruyor. (Milliyet)

İran Katar'a yardım gönderiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Sarı Domuz ~ 5 yıl önce
Kuveyt Emiri de daveti kibarca reddetti.Ülkem saldırı altındayken yurt dışına çıkmam uygun olmaz dedi...Trump'a kol saati hediye etmiş gibi oldu,yakıştı yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kriz Masası. ~ 5 yıl önce
Tam da Yahudi taktiğidir,kriz çıkartır,çözmek için devreye girer,istediğini alır...Çoklukla böyle olmuştur,asırlardır hep aynı taktik.İsrailli Avigdor Lieberman salyaları akarak avuçlarını ovuşturuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Grbt ~ 5 yıl önce
Islam ulkeler cok varlikli ulkeler ama amerika ve avrupa herseyi elden almaya calisiyo. Insanliktan diye birsey kalmadi. Bombalar ve kursunlar yagmur gibi yagiyor ustune birde gaz ekleniyo 40-45 gibi. Kac milyon insan olduruldu.... Tum islam devletleri bir olmali ve savasi kaosu terroru acligi ekonomik krizi kokunden yok etmeli. Acil duzene ihtiyaci var. Suriye yemen irak afghanistan pakistan degisik afrika ulkeler hep aclikla bogusuyorlar. Cocuklara cok uzuluyorum, bir deri kemik kalmislar, acliktan oluyorlar.... aglamamak elde degil :"( yil 2017 ve Insanlar acligin dibini yasiyor. Yardim edebilcek gucum yok. Allah yardimcilari olsun insallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
USA Savaş Lobisi ~ 5 yıl önce
1980/88 İran-Irak savaşı.....1990/91 Irak-Kuveyt savaşı....Mırır'da Sisi akeri darbe...Şimdi de Katar'a karşı ayak oyunları,savaş tamtamları...Hepsi ve daha fazlası BÜYÜK ŞEYTAN AMERİKA mahreçli.....Millet uyandı artık USA'nın akıbeti hiç de parlak değil.
Normal ~ 5 yıl önce
Arablar müslümanım diye gecinen bir millet katar ı hemen satdılar işte osmanlı imaratorluğunu yikanlar yine arablar bu böyle beş dakika da satan millet bu arablar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abd elini çek artık İslâm ülkelerinden ~ 5 yıl önce
Abd yine yaptı yapacağını, Araplari birbirine vurduracak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fo ~ 5 yıl önce
#TurkeyWithQatar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
abcd ~ 5 yıl önce
mehmetçik katara diye bağıranları toplayıp mehmetçik yapıp katara gönüllü gönderin. bakalım kaç babayiğit çıkacak,gönüllü gitmezlerse zorla gönderin. elalemin evlatları üzerinden slogan atmak kolay.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ellerine saglik ~ 5 yıl önce
Cok dogru bir tespit.
Duygu sömürüsü ~ 5 yıl önce
Tipik muhalif yorumu iste !! işinize geldimi Tayyip kesin QATAR i satar diye dilinizden dusmez. Tayyip asker gonderecez deyincede duygu sömürüsü yaparsınız!
El Refiku ~ 5 yıl önce
Kararı önceden alınmış zaten 1 tugay büyüklüğünde askerimiz Katar'a gidiyor,onun sevinç çığlıkları o gösteri...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000