11 Ocak 2020, Cumartesi 08:54:35

Şok itiraf: "Uçağı yanlışlıkla düşürdük!"

İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna Havayolları'na ait uçağın "yanlışlıkla" füze isabet etmesi sonucu düştüğünü duyurdu. İran Dışişleri Bakanı Zarif, uçağın düşürülmesi nedeniyle özür diledi.
  • kibir cahillik abidesi iran .. bir de kurallari vardir “hava sahamiza girmeden 10 dk once arayin “..sen daha baskentinden kalkan yolcu ucagini taniyamiyorsun ..bir de ortamlarda bazilari yazar” buyuk devlet gelenegi olan millet” diye.
  • Ortadoguda tum yonetim sekilleri ve dincilik abd tarafindan dizayn edip bolgeye oturtulmustur, okumamis, cahil, dogmalarin pesinde kosan zavalli bir insan surusu yaratilmistir, Iranda bunun klasik ornegidir
  • umarık yok olursunuz bu dünydan
  • Lan iki tane füze atdınız onuda elinize yüzünüze bulaştırdınız. Masum insanlar öldü. İran cidden kafayı yemiş. Yazıklar olsun. Bide utanmadan yalnışlıkla vurduk diyorsunuz.
  • Yazık günah. Demek ki iranda fos müş. Baksana 737 ile düşman hava aracını yada füzeyi ayırt edemiyor. Flightradar dan baksalar görünür. Şimdi ölenlerin ailelerine petrol kuyusu verse bile öldü ölen. Bitti.
  • Belliydi zaten vurduklari yine olan masum insanlara oldu :(
  • İnsanoğlu umarsızca çoğalmaya devam ettikce, istekleri arşa çekmeye devam ettikce,kaynakları sömürdükce, zaten kendi beyni içinde varolan kaosu dünyaya yaymaya devam edecek ve gördüğünüz üzere pisi pisine birbirini öldürmeye devam edecek.Hollywood distopia filmlerini boşa çekmiyor ve inanılmaz beğeniliyor, bu distopianın başını çeken de yine kendileri.Ağaca toprağa hasret çocuklarımız, besbeton şehirlerimiz ve hergün özlediğimiz çocukluğumuz bize de bir fikir vermiyor mu? Hadi itiraf edin şu kazadan,5 gün önce verdiğimiz 4 şehitten, hergün yaşanan bütün cinayet ve vahşetlerden ne kadar acı hissettik, farkında mıyız? ölümlere nasıl hissiziz artık ama çoğalmaya devam ediyoruz umarsızca ve geleceğinde su bile olmayan dünyaya tohumlarımızı saçmaya devam ediyoruz. Allah sonumuzu hayır etsin.Farkındalığı olan birkaç Kuzey ülkesi ve Avrupa haricinde başta USA olmak üzere hepimiz cahilin önde gideniyiz.
  • birde yanlışlıkla oldu demeleri efsane bir açıklama olmuş tıpkı 20 yıl yanlışlıkla hapis yatırılan ve özür dileyerek çıkarılan insanlar gibi. İnsan canı politikacılar için ne kadar değersiz bakalım bu 176 kişi kaç gün sonra unutulacak
  • Iste bu yuzden bu Iranlilarin nukleer silahlanmasina dunyanin karsi olduguna bir ornek
  • Peki neden İrana ucusları yasaklamıyor Türk şirketleri?

İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna Havayollarına ait yolcu uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken "insani hata" sonucu hava savunma sistemi tarafından yanlışlıkla düşürüldüğünü bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı, çarşamba günü düşen Ukrayna Havayolları'na ait yolcu uçağıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, ABD'nin Irak'taki üssüne yapılan füze saldırısının ardından atılan askeri adımların düşen uçağa etkisi olabileceği ihtimaline karşılık uzmanlardan oluşan bir heyet teşkil edildiği belirtildi.

ABD Başkanı ve ordusunun, yapılan saldırıya cevap olarak İran'daki birçok noktayı hedef alacaklarına dair yaptıkları tehditlerin ve bölgede yaşanan olağanüstü hava hareketliliğinin ardından, İran silahlı kuvvetlerinin de muhtemel tehditlere anında yanıt verebilmek için en yüksek seviyede teyakkuz haline geçtiği aktarıldı.

Açıklamada, ABD üslerine yapılan füze saldırısının ardından ABD savaş uçaklarının İran etrafındaki uçuşlarının arttığı ve ülkenin stratejik yerlerine saldırı yapılacağı bilgisinin savunma birimlerine ulaştığı belirtilerek, bunun üzerine birçok hedefin radarlarda görünmeye başladığı ve ülkenin hava savunma sisteminin de bu nedenle çok hassas bir duruma geldiği kaydedildi.

Açıklamada yolcu uçağının düşürülmesiyle ilgili olarak, şunlar kaydedildi:

"Ukrayna Havayollarına ait 752 sefer sayılı uçağı bu hassas ve kriz şartlarında İmam Humeyni Havalimanı'ndan hareket etti. Uçak, dönüş anında Devrim Muhafızlarının hassas askeri bir merkezine yaklaştı ve yüksekliği ile duruş şekli düşmanca saldırı yapacak gibiydi. Söz konusu uçak, bu şartlarda insani hata sonucu ve kasıtlı olmayarak hedef alınmıştır."

Genelkurmay Başkanlığının ölenlerin ailelerinden özür dilediği açıklamada, "Bu tür insani hataların bir daha tekrarlanmaması güvencesi veriyoruz. Sorumlular hakkında da yasal işlem yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.

İRAN DIŞİŞLERİ BAKANI ZARİF ÖZÜR DİLEDİ

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Ukrayna Havayolları'na ait yolcu uçağının "yanlışlıkla" düşürülmesi nedeniyle özür diledi.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitmek üzere Tahran Uluslararası İmam Humeyni Havalimanı'ndan havalanan Boeing 737 tipi yolcu uçağı, 8 Ocak Çarşamba sabahı kalkıştan kısa süre sonra düşmüş, uçakta bulunan 176 kişiden kurtulan olmadı.

Şok itiraf: "Uçağı yanlışlıkla düşürdük!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

ahlak yoksunu yalancilar ~ 1 ay önce
kibir cahillik abidesi iran .. bir de kurallari vardir “hava sahamiza girmeden 10 dk once arayin “..sen daha baskentinden kalkan yolcu ucagini taniyamiyorsun ..bir de ortamlarda bazilari yazar” buyuk devlet gelenegi olan millet” diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dizayn ~ 1 ay önce
Ortadoguda tum yonetim sekilleri ve dincilik abd tarafindan dizayn edip bolgeye oturtulmustur, okumamis, cahil, dogmalarin pesinde kosan zavalli bir insan surusu yaratilmistir, Iranda bunun klasik ornegidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
umarım ~ 1 ay önce
umarık yok olursunuz bu dünydan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazıklar olsun ~ 1 ay önce
Lan iki tane füze atdınız onuda elinize yüzünüze bulaştırdınız. Masum insanlar öldü. İran cidden kafayı yemiş. Yazıklar olsun. Bide utanmadan yalnışlıkla vurduk diyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
—- ~ 1 ay önce
Yazık günah. Demek ki iranda fos müş. Baksana 737 ile düşman hava aracını yada füzeyi ayırt edemiyor. Flightradar dan baksalar görünür. Şimdi ölenlerin ailelerine petrol kuyusu verse bile öldü ölen. Bitti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 1 ay önce
Belliydi zaten vurduklari yine olan masum insanlara oldu :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Real ~ 1 ay önce
İnsanoğlu umarsızca çoğalmaya devam ettikce, istekleri arşa çekmeye devam ettikce,kaynakları sömürdükce, zaten kendi beyni içinde varolan kaosu dünyaya yaymaya devam edecek ve gördüğünüz üzere pisi pisine birbirini öldürmeye devam edecek.Hollywood distopia filmlerini boşa çekmiyor ve inanılmaz beğeniliyor, bu distopianın başını çeken de yine kendileri.Ağaca toprağa hasret çocuklarımız, besbeton şehirlerimiz ve hergün özlediğimiz çocukluğumuz bize de bir fikir vermiyor mu? Hadi itiraf edin şu kazadan,5 gün önce verdiğimiz 4 şehitten, hergün yaşanan bütün cinayet ve vahşetlerden ne kadar acı hissettik, farkında mıyız? ölümlere nasıl hissiziz artık ama çoğalmaya devam ediyoruz umarsızca ve geleceğinde su bile olmayan dünyaya tohumlarımızı saçmaya devam ediyoruz. Allah sonumuzu hayır etsin.Farkındalığı olan birkaç Kuzey ülkesi ve Avrupa haricinde başta USA olmak üzere hepimiz cahilin önde gideniyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uçart ~ 1 ay önce
birde yanlışlıkla oldu demeleri efsane bir açıklama olmuş tıpkı 20 yıl yanlışlıkla hapis yatırılan ve özür dileyerek çıkarılan insanlar gibi. İnsan canı politikacılar için ne kadar değersiz bakalım bu 176 kişi kaç gün sonra unutulacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne komik ~ 1 ay önce
Iste bu yuzden bu Iranlilarin nukleer silahlanmasina dunyanin karsi olduguna bir ornek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Goody ~ 1 ay önce
Peki neden İrana ucusları yasaklamıyor Türk şirketleri?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000