23 Kasım 2023, Perşembe 12:53:00

İnisiyatif almadan çalışma 3 gün boyunca devam edecek

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTK-SEN) yeni bir açıklama yayınlayarak 24-25-26 Kasım 2023 tarihlerinde inisiyatif almadan çalışma faaliyetinin süreceğini duyurdu.
  • İNİSİYATİF yani KENDİNİ YAKACAK DERECEDE RİSK ALARAK İŞ YAPMAK. Hava Trafik Kontrolörü arkadaşlar bir uçak piste yaklaşırken diğer uçağın kalkışına yardımcı oluyor, niye işler hızlı yürüsün diye. Peki kaza olsa, anasını değil sülalesini bile kurtaramaz, idareciler ve herkes der ki NE HAKLA İNSİYATİF ALDIN, BU KAZAYA SEN SEBEP OLDUN, ÖDE TÜM ZARARI ve ÖLENLERİN TAZMİNATLARINI. Şimdi soruyorum, Sizler kendinizi böyle bir ateşe atarmısınız? HTK arkadaşlar AVRUPA'da biriken ve TÜRKİYE'nin eksik aldığı ve eksik ödediği haklarının peşinde. EMEK ve KAZANÇ onların sayesinde. Lütfen bilmeden karalama yapmayalım.
  • Kamu yararının kendi çıkaranın gerisinde tutmanın savunulacak yönü yoktur Hak aramak başkasının kaybıyla olmaz Eyleminizi dürüst yapın Uçucu ekiplerin mesaisini şirketlerin zaman ve yakıtını harcatarak bir sonuç alamazsınız Maaşınızı aldığınız kurum farklı eyleme maruz kalanlar farklı
  • Helal olsun durmak yok, hak verilmez alinir
  • Hak aramanız çok güzel ve desteklenmesi gereken bir durum. Hele sendika kavramının saçma sapan olduğu bir ortamda... Ancak havayolu trafiklerinde seyahat eden yolcunun uçuş süresini uzatınca ne olacak? Tamam, planlı olanı yaptırıp shortcut vermiyorsuz diyebilirsiniz de VIP trafiklere de inisiyatif almadan hizmet verebilecek misiniz? Yani alamadığınız haklarınızın sorumlusu havaolu trafikleri mi? Eyleminizin hedef kitlesi doğru mu, emin misiniz?
  • Komple bırakın kardeşim. Yeter artık sizin yüzünüzden bir sürü insan perişan oluyor. Demokratik Hak ayağına tehdit düzeni kuramazsınız. Ya adam gibi hep kural uygulayın ya da kural ihlali yaptığınızı itiraf ederek "inisiyatif" çatısı altına sığınmayın.
  • Bizim günahımız ne! Her şey mi bizi etkiler ya. Hastalık çıkar etkiler, yağmur yağar etkiler, iki ülke savaşa girer etkiler, sistem gider etkiler, sektör içinden başka iş grubu greve gider doğal olarak etkiler. Peki TGS olarak bizim günahımız ne
  • Yakında sönerler.
  • Şayet yeterli irade gösterilmiyor,sorun çözümsüz kalıyor diyorsanız gün sayısını artıtmalısınız.. saygılar
  • Son iki uçuşumda da perişan oldum benhava durumundan diye düşünürken pilotun anonsu ile anladım olayı, Allah aşkına artık bir çözüm bulunsun bu işe, haftasonu olması ayrı çile bari hafta içi yapılsın şu iş.
  • yürekli olun, İnisiyatif alarak eylem yapın.. korkakça iş yapmayın..

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTK-SEN) yeni bir açıklama yayınlayarak 24-25-26 Kasım 2023 tarihlerinde inisiyatif almadan çalışma faaliyetinin süreceğini duyurdu.

HTK-SEN'den açıklama:

Hava trafik kontrolörlerimizin özlük hakları, ülkemizin çıkar ve menfaatleri için başlatılan inisiyatif almadan çalışma faaliyetimizin sekizincisi başarıyla icra edilmiştir.

Faaliyetimizde iki ayı geride bırakmamıza ve havacılık sektörüne sunulan katkının tüm paydaşlarca kabul görmesine karşın, taleplerimizin yerine getirilmesi hususunda yeterli irade gösterilmemesi konuyu çözümsüz bırakmaya devam etmektedir. Bu durumun, aynı zamanda hava trafik kontrolörlerimizin moral ve motivasyonlarını da olumsuz yönde etkilediği unutulmamalıdır.

Bu çerçevede, sektörel farkındalığı sağlamak, ülkemizin çıkar ve menfaatleri doğrultusunda gerekli adımların atılmasını temin etmek maksadıyla Sendika Yönetim Kurulumuzca 24-25-26 Kasım 2023 tarihlerinde inisiyatif almadan çalışma faaliyetinin icrasına karar verilmiştir.

Bu vesileyle, temini zor ve kritik önemi haiz bir personel grubu olan hava trafik kontrolörlerimizin meşru taleplerinin hayata geçirilmesinin tüm sektörün menfaatine olduğunu bir kez daha vurguluyor, çözümsüzlükle yitirilen her bir günün hem sektör hem de ülkemiz için büyük bir kayıp olduğunu hatırlatıyoruz.

İnisiyatif almadan çalışma 3 gün boyunca devam edecek

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Doğrusunu Biliniz ~ 3 ay önce
İNİSİYATİF yani KENDİNİ YAKACAK DERECEDE RİSK ALARAK İŞ YAPMAK. Hava Trafik Kontrolörü arkadaşlar bir uçak piste yaklaşırken diğer uçağın kalkışına yardımcı oluyor, niye işler hızlı yürüsün diye. Peki kaza olsa, anasını değil sülalesini bile kurtaramaz, idareciler ve herkes der ki NE HAKLA İNSİYATİF ALDIN, BU KAZAYA SEN SEBEP OLDUN, ÖDE TÜM ZARARI ve ÖLENLERİN TAZMİNATLARINI. Şimdi soruyorum, Sizler kendinizi böyle bir ateşe atarmısınız? HTK arkadaşlar AVRUPA'da biriken ve TÜRKİYE'nin eksik aldığı ve eksik ödediği haklarının peşinde. EMEK ve KAZANÇ onların sayesinde. Lütfen bilmeden karalama yapmayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt ~ 3 ay önce
Kamu yararının kendi çıkaranın gerisinde tutmanın savunulacak yönü yoktur Hak aramak başkasının kaybıyla olmaz Eyleminizi dürüst yapın Uçucu ekiplerin mesaisini şirketlerin zaman ve yakıtını harcatarak bir sonuç alamazsınız Maaşınızı aldığınız kurum farklı eyleme maruz kalanlar farklı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Niko ~ 3 ay önce
Helal olsun durmak yok, hak verilmez alinir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SONUCUNDAN KİM ETKİLENECEK? ~ 3 ay önce
Hak aramanız çok güzel ve desteklenmesi gereken bir durum. Hele sendika kavramının saçma sapan olduğu bir ortamda... Ancak havayolu trafiklerinde seyahat eden yolcunun uçuş süresini uzatınca ne olacak? Tamam, planlı olanı yaptırıp shortcut vermiyorsuz diyebilirsiniz de VIP trafiklere de inisiyatif almadan hizmet verebilecek misiniz? Yani alamadığınız haklarınızın sorumlusu havaolu trafikleri mi? Eyleminizin hedef kitlesi doğru mu, emin misiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 3 ay önce
Komple bırakın kardeşim. Yeter artık sizin yüzünüzden bir sürü insan perişan oluyor. Demokratik Hak ayağına tehdit düzeni kuramazsınız. Ya adam gibi hep kural uygulayın ya da kural ihlali yaptığınızı itiraf ederek "inisiyatif" çatısı altına sığınmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 3 ay önce
Bizim günahımız ne! Her şey mi bizi etkiler ya. Hastalık çıkar etkiler, yağmur yağar etkiler, iki ülke savaşa girer etkiler, sistem gider etkiler, sektör içinden başka iş grubu greve gider doğal olarak etkiler. Peki TGS olarak bizim günahımız ne

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yaşar ~ 3 ay önce
Yakında sönerler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tudek ~ 3 ay önce
Şayet yeterli irade gösterilmiyor,sorun çözümsüz kalıyor diyorsanız gün sayısını artıtmalısınız.. saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeter artık ~ 3 ay önce
Son iki uçuşumda da perişan oldum benhava durumundan diye düşünürken pilotun anonsu ile anladım olayı, Allah aşkına artık bir çözüm bulunsun bu işe, haftasonu olması ayrı çile bari hafta içi yapılsın şu iş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cesur yürek ~ 3 ay önce
yürekli olun, İnisiyatif alarak eylem yapın.. korkakça iş yapmayın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000