11 Mayıs 2021, Salı 09:14:07

İngiltere'nin kararı sonrası Sertoğlu'ndan önemli açıklamalar

İngiltere-Türk Seyahat Acentaları Birliği (BTTAA) Başkanı Engin Sertoğlu, İngiltere Hükümeti'nin Türkiye'yi kırmızı listeye almasıyla alakalı önemli tespitlerde bulundu. Sertoğlu, Antalya'nın yoğun bir talep ile karşılaşacağını iddia etti.
  • Bir turist panigi aldi basini gitti,anlasilan avrupanin ac turistine muhtaciz.
  • Bilgi olmadan fikir üretmek ne acı. Keşke bunları hiç söylemeseydin. Hem kendini film ettin hem de yaptığın işi. Seni o makama nasıl seçtiler acaba? Bu konudaki bilgi birikimin neydi
  • Bu adam ya cahil ya dünyadan haberi yok ya da şaka yapıyor olmalı. Bu kadar mı bilgisiz yaşanır
  • Ingilizler isi gucu birakti durup dururken mi bu karari aldi? Adamlar kendi insaninin sagligini dusunuyor, sen zahmet edip gunde 4000 kisinin oldugu Hindistana bile yasak koyamiyorsun para kaybetme korkusu ile. Herkes Turkiye gibi turistin parasina muhtac degil. Paralari harcarken dusunecektiniz bunlari. Bu isler Suriyelilere $40 milyar dolar verdik demekle olmuyor demek?
  • Millet bizim gibi enayi değil,vatandaşına ve ülkesine de değer veriyor,baktı ki Türkiye pandemiyle doğru düzgün baş edemiyor,vaka,vefat rakamları aldatıcı,aşılama oranı yetersiz,üstelik de Türkiye'yi transit olarak kullanıp 1-2 gün kalıp öyle İngiltere'ye gelen ve vakaları arttıranlar var hemen önlem için bizi kırmızı listeye aldı,gelenlerin karantinayı otelde masrafları kendilerinin karşılayarak geçirmelerini istedi haliyle. Bu durumda onlara mı bize mi kızmak gerek? Maç diyorsun da finalde iki İngiliz takımı olacak ve seyirci de yok ülkenin pandemi durumu da ortada o zaman niye burada yapılsın ki? Hep kendi çıkarınız,cebiniz için konuşuyorsunuz.
  • İğneyi önce kendine batıracaksın nettt!!!
  • Bunları lebaleb toplantıları yaparken düşünecektiniz. Geç oldu
  • Japonlar olimpiyat istemiyorlar, biz illa maç yaptıracağız
  • Parayı bastıran Hintli Bangladeşli vs 10 gün Istanbul'da tatil yapıp karantinayı delerken neredeydin? 3 tane vatan haini üçkağıtçı turizmci bugün bu memleketi bu hale düşüren.
  • O kadar fakirleştik ki biz gidemiyoruz artık. Saçma sapan yönetimden dolayı güvenli görülüp kimse gelmeyince onlara da düşman gözüyle bakıyoruz. Herkes biliyor vaka sayısı yalan ölüm sayısı yalan. Nolursunuz gelin diye turistin gördüğü her şeyi aşılayacağız diyoruz kendi vatandaşına eşya gibi davranan başka bi ülke varmıdır?

İngiltere-Türk Seyahat Acentaları Birliği (BTTAA) Başkanı Engin Sertoğlu, İngiltere Hükümetinin, Türkiye'yi kırmızı listeye almasına karşı en büyük sebeplerden birinin 29 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan Şampiyonlar Ligi finali olduğunun altını çizerek, "İngiliz Hükümeti, var gücüyle bastırıyor ve maçın İngiltere'ye alınması için elinden gelen çabayı gösteriyor. Kırmızı çizgiye girişimizdeki bir diğer etken bu maçın var olma sebebi" dedi.

İngiltere, Türkiye'yi gelişlerde 10 gün otelde karantina zorunluluğu uygulanan "kırmızı listeye" dahil etti. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan BTTAA Başkanı Engin Sertoğlu, bunun en önemli sebeplerinden birinin 29 Mayıs tarihinde İstanbul'da oynanacak olan Şampiyonlar Ligi maçı olduğunun altını çizdi. Sertoğlu ayrıca, uygulanan 10 günlük otel karantinası maliyetlerinin kişisel olarak karşılanacak olmasının turizm hareketliliğinin başlamasını imkansız hale getireceğini vurguladı. Kısıtlamaların kalkması ile İngiltere'den Antalya'ya her gün düzenli uçuşların gerçekleşeceğini söyleyen Sertoğlu, İngiliz turistlerin yoğun bir şekilde Türkiye'yi tercih edeceğini belirtti.

"Turizm hareketliliğinin başlaması imkansız hale geldi"

İngiltere- Türk Seyahat Acentaları Birliği (BTTAA) Başkanı Engin Sertoğlu, "Geçtiğimiz hafta, Birleşik Krallık Türkiye'yi seyahat kısıtlamasında kırmızı ülkeler sınıfına aldı. Kırmızı ülkeler sınıfına alması demek Türkiye'den İngiltere'ye dönüşte yolcuların 10 gün otellerde karantina altında kalması demek oluyor. 10 günlük karantina masraflarını, vatandaşlar kişisel olarak karşılayacak. Yaklaşık bin 750 pound gibi kişi başı maliyeti olan bir uygulama. Bu nedenle bu 10 günlük otel karantinası ile beraber turizm hareketliliğinin başlaması imkansız hale geldi. Beklentimiz 17 Haziran'dan sonra 3 haftalık değerlendirmeler halinde yapılacağı üzerine. Bu da 7 Haziran tarihinde tekrar bir değerlendirme yapılacak. 7 Haziran tarihindeki değerlendirmede beklentimiz Türkiye'nin tekrar sarı ülkeler seviyesine alınması. Sarı ülkeler seviyesine alındığı zamanda Türkiye'den dönüşte evlerde 10 günlük zaruri bir karantina uygulamasını ve ikinci, sekinci günlerde PCR testi yapılma zorunluluğu getiriyor. Bu da farklı bir maliyet oluşturuyor. Bu nedenle turizm hareketliliğinin düzenli şekilde başlayamayacağını düşünüyoruz. Fakat yine 3 hafta sonrasında Haziranın 20'si gibi bu uygulamanın tekrar gözden geçirilmesi ve Türkiye'nin yeşil ülkeler konumuna gelmesini bekliyoruz" diye konuştu.

"Antalya 20 Haziran itibari ile yoğun bir talep ile karşılaşacak"

20 Haziran'dan itibaren Antalya'nın yoğun bir taleple karşılaşacağını söyleyen Engin Sertoğlu, "Pandemi kısıtlamalarının ortadan kalkmasını ve yolcuların rahatlıkla turistik hareketlerine başlamasını temennimiz. Bu anlamda düzenli turizmin 20 Haziran itibari ile başlaması ve Kasım ayının son günlerine kadar devam etmesini bekliyoruz. Antalya 20 Haziran itibari ile yoğun bir talep ile karşılaşacak. Belli hava yolu şirketleri, her gün uçuş şeklinde seferler planladı. Bu sayılar daha önce yoktu, bu uygulama yeni. Antalya'ya her gün İngiltere'den düzenli uçuşlar gerçekleşecek. En yoğun şekilde İngiltere'nin farklı şehirlerinden de uçuşlar gerçekleştirecek. Hızlıca kaybettiğimiz sezonun ilk periyodunu, son periyod ile yakalayıp sayılara ulaşmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

"İngiliz turist, yoğun bir şekilde Türkiye'yi seçecek"

İngiliz turistin Türkiye'yi seçeceğini söyleyen Sertoğlu, "Türkiye'nin vaka sayılarının güvenliği ve düzgünlüğü bu bağlamda önem teşkil ediyor. İngiltere, bu konuda çok hassas davranıyor. Kısıtlamaların kalkmasından sonra çok yoğun bir hareket olacaktır. Kaybettiğimiz Nisan-Mayıs ve Haziran ayının ilk 3 haftasını sezonun sonuna ekleyerek toparlamayı planlıyoruz. İngiliz turist, yoğun bir şekilde Türkiye'yi seçecektir" ifadelerini kullandı.

"Kırmızı çizgiye girişimizdeki bir diğer etken bu maçın var olma sebebi"

Kırmızı listeye Türkiye'nin dahil olmasının bir diğer sebebinin de şampiyonlar ligi maçı olduğunu söyleyen Sertoğlu, "Türkiye'nin acilen kırmızı listeye alınmasının bir önemli sebebi de 29 Mayıs'ta oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finalidir. Şampiyonlar Ligi finali İstanbul'da gerçekleşecek. Bu anlamda İngiliz Hükümeti, var gücüyle bastırıyor ve maçın İngiltere'ye alınması için elinden gelen çabayı gösteriyor. Kırmızı çizgiye girişimizdeki bir diğer etken bu maçın var olma sebebi. Bu bize 1 aylık bir zaman kaybına sebep oldu, ciddi büyük mali kayıp meydana geldi" açıklamalarında bulundu. 

İngiltere'nin kararı sonrası Sertoğlu'ndan önemli açıklamalar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Gurbetci ~ 1 ay önce
Bir turist panigi aldi basini gitti,anlasilan avrupanin ac turistine muhtaciz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sertoğlu ~ 1 ay önce
Bilgi olmadan fikir üretmek ne acı. Keşke bunları hiç söylemeseydin. Hem kendini film ettin hem de yaptığın işi. Seni o makama nasıl seçtiler acaba? Bu konudaki bilgi birikimin neydi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cühela ~ 1 ay önce
Bu adam ya cahil ya dünyadan haberi yok ya da şaka yapıyor olmalı. Bu kadar mı bilgisiz yaşanır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eco ~ 1 ay önce
Ingilizler isi gucu birakti durup dururken mi bu karari aldi? Adamlar kendi insaninin sagligini dusunuyor, sen zahmet edip gunde 4000 kisinin oldugu Hindistana bile yasak koyamiyorsun para kaybetme korkusu ile. Herkes Turkiye gibi turistin parasina muhtac degil. Paralari harcarken dusunecektiniz bunlari. Bu isler Suriyelilere $40 milyar dolar verdik demekle olmuyor demek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lhr ~ 1 ay önce
Millet bizim gibi enayi değil,vatandaşına ve ülkesine de değer veriyor,baktı ki Türkiye pandemiyle doğru düzgün baş edemiyor,vaka,vefat rakamları aldatıcı,aşılama oranı yetersiz,üstelik de Türkiye'yi transit olarak kullanıp 1-2 gün kalıp öyle İngiltere'ye gelen ve vakaları arttıranlar var hemen önlem için bizi kırmızı listeye aldı,gelenlerin karantinayı otelde masrafları kendilerinin karşılayarak geçirmelerini istedi haliyle. Bu durumda onlara mı bize mi kızmak gerek? Maç diyorsun da finalde iki İngiliz takımı olacak ve seyirci de yok ülkenin pandemi durumu da ortada o zaman niye burada yapılsın ki? Hep kendi çıkarınız,cebiniz için konuşuyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
noname ~ 1 ay önce
İğneyi önce kendine batıracaksın nettt!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lebaleb ~ 1 ay önce
Bunları lebaleb toplantıları yaparken düşünecektiniz. Geç oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kim doğru yapıyor? ~ 1 ay önce
Japonlar olimpiyat istemiyorlar, biz illa maç yaptıracağız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Önce sen dürüst ol ~ 1 ay önce
Parayı bastıran Hintli Bangladeşli vs 10 gün Istanbul'da tatil yapıp karantinayı delerken neredeydin? 3 tane vatan haini üçkağıtçı turizmci bugün bu memleketi bu hale düşüren.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fakir ~ 1 ay önce
O kadar fakirleştik ki biz gidemiyoruz artık. Saçma sapan yönetimden dolayı güvenli görülüp kimse gelmeyince onlara da düşman gözüyle bakıyoruz. Herkes biliyor vaka sayısı yalan ölüm sayısı yalan. Nolursunuz gelin diye turistin gördüğü her şeyi aşılayacağız diyoruz kendi vatandaşına eşya gibi davranan başka bi ülke varmıdır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000