23 Mart 2017, Perşembe 11:31:02

İngiltere yasağı bugün başladı

İngiltere ve ABD'nin başlattığı, güvenlik gerekçesiyle uçakların kabinine cep telefonundan büyük elektronik cihaz koymama kararını İngiliz hava yolu şirketi British Airways uygulamaya başladı.
  • BU yasak THY cok büyümesin diye yapilmisdir. Terör tehtidi sadece bir uydurma. THY Arap Sirketlernen beraber olup buna karsicikmasi lazim, yoksa baskalari da uygular. Hem baska bir ülke bizim havalimanimiza karisamaz. Biz istedigmizgibi kontrol ederiz, beyenmiyorlarsa kendi havasirketleri gelmesin, ama THYe nasil isini yapacagni söyleyemezler. Ben olsam bu uygulamalari yapmam. Onlarin Sirketlei yapsin. Sikiyorsa ambargo koysunlar ozaman 5 büyük sirket beraber olub müdahle edilir, ama birsey yapmazsak kaybederiz.
  • Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), yolcu uçaklarındaki güvenliği artırmak için herkesin kullandığı cep telefonu, fotoğraf makinası, tablet ve dizüstü bilgisayarlardaki lityum iyon pillerinin, 1 Nisan’dan itibaren uçak bagajına alınmayacağını açıkladı (Kaynak airporthaber). İngiltere ve ABD'nin başlattığı, güvenlik gerekçesiyle uçakların kabinine cep telefonundan büyük elektronik cihaz koymama kararını, bu uçuşlarda hiçbir şekilde bahsi geçen cihazların uçağa alınmaması gerektiği şeklinde mi yorumlamak gerekir?
  • Bu onlemlerin uygulanmasını saglayan "linc edici" TGS personeline; linc esnasında cekirdek citleyerek operasyonu seyreden havalimanı guvenliği ve emniyet guclerine tesekkuru bir borc biliriz..
  • Abdli panasonic avionic'in kazandigi ucak ici eglence sistemi ihalesi iptal edilsin. Thy teknik - havelsan yerli urunu kullanilsin. Cevap sahane olur
  • Bu yasak istanbuldan kalkan BA yada varsa bi tuhaflık yok mu. Yani TK ile değil BA ile bile aktarmalı US uçuşunda laptop almıyolarmış. Neden listede orta doğu firmalrı vardı. Haber mi yanlış acaba?
  • Bu yasak global olacak diyorum 2 gündür. Saçma sapan yorumlar okuyorum yok Suriye, Merkel, Kuzey Kore bilmem ne. Anlayın artık. Büyük cihazlar riskli. Toptan yasak olacak. Nasıl ki sıvı alamıyoruz kabine bu da aynı.

İngiltere ve ABD'nin başlattığı, güvenlik gerekçesiyle uçakların kabinine cep telefonundan büyük elektronik cihaz koymama kararını İngiliz hava yolu şirketi British Airways uygulamaya başladı.

Bu sabah saat 10.00'da yaptığı İstanbul-Londra seferinde ilk kez bu kararı uygulamaya koyan British Airways hava yolu şirketi, seferden önce bütün yolcularına mail atarak elektronik eşyalarını uçağın kargo bölümündeki çantalarına koymalarını istedi. Yolcuların uçağa binmeden önce de yoğun bir aramadan geçirildiği görüldü.

İngiltere yasağı bugün başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Kadir ~ 5 yıl önce
BU yasak THY cok büyümesin diye yapilmisdir. Terör tehtidi sadece bir uydurma. THY Arap Sirketlernen beraber olup buna karsicikmasi lazim, yoksa baskalari da uygular. Hem baska bir ülke bizim havalimanimiza karisamaz. Biz istedigmizgibi kontrol ederiz, beyenmiyorlarsa kendi havasirketleri gelmesin, ama THYe nasil isini yapacagni söyleyemezler. Ben olsam bu uygulamalari yapmam. Onlarin Sirketlei yapsin. Sikiyorsa ambargo koysunlar ozaman 5 büyük sirket beraber olub müdahle edilir, ama birsey yapmazsak kaybederiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 5 yıl önce
Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), yolcu uçaklarındaki güvenliği artırmak için herkesin kullandığı cep telefonu, fotoğraf makinası, tablet ve dizüstü bilgisayarlardaki lityum iyon pillerinin, 1 Nisan’dan itibaren uçak bagajına alınmayacağını açıkladı (Kaynak airporthaber). İngiltere ve ABD'nin başlattığı, güvenlik gerekçesiyle uçakların kabinine cep telefonundan büyük elektronik cihaz koymama kararını, bu uçuşlarda hiçbir şekilde bahsi geçen cihazların uçağa alınmaması gerektiği şeklinde mi yorumlamak gerekir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tesekkur... ~ 5 yıl önce
Bu onlemlerin uygulanmasını saglayan "linc edici" TGS personeline; linc esnasında cekirdek citleyerek operasyonu seyreden havalimanı guvenliği ve emniyet guclerine tesekkuru bir borc biliriz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali Can ~ 5 yıl önce
Abdli panasonic avionic'in kazandigi ucak ici eglence sistemi ihalesi iptal edilsin. Thy teknik - havelsan yerli urunu kullanilsin. Cevap sahane olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ist ~ 5 yıl önce
yerli muadil ürün varsa tabiki ilk tercih olmalı. yanlız muadil yoksa rekabette geri kalınır ve yolcu tercihi çok etkilenir. bu arada panasonic ABD değil de japon gibi duruyor :)
I ~ 5 yıl önce
737'lerde şu anda panasonic sistemler kullanılıyor. Bence de yerli kullanılsın da o dediğin için geç kalınmış.
O zaman ~ 5 yıl önce
Bu yasak istanbuldan kalkan BA yada varsa bi tuhaflık yok mu. Yani TK ile değil BA ile bile aktarmalı US uçuşunda laptop almıyolarmış. Neden listede orta doğu firmalrı vardı. Haber mi yanlış acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
O zamana ~ 5 yıl önce
Orta doğu ülkeleri var, firmaları değil. Dolayısıyla o ülkelerden kalkan tüm firmalar uymak zorunda. Kapiş?
Global olacak ~ 5 yıl önce
Bu yasak global olacak diyorum 2 gündür. Saçma sapan yorumlar okuyorum yok Suriye, Merkel, Kuzey Kore bilmem ne. Anlayın artık. Büyük cihazlar riskli. Toptan yasak olacak. Nasıl ki sıvı alamıyoruz kabine bu da aynı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oldu ~ 5 yıl önce
otorite misin sen senin lafını kanun mu bilelim
Adam ~ 5 yıl önce
Adam haklı beyler dağılın !!! Su yasağı da böyle başladı...
Çaylak ~ 5 yıl önce
Eğer sebebi gerçekten güvenlik ise haklısınız global olmalı ki buna inanalım. Ama sadece bi elin parçağını geçmeyen ve nedense rekabet içerisindeki ülkeleri de hedefleyen bir şekilde bu yasak sürerse o zaman bunun sebebi güvenlik müvenlik değil tamamen ticaridir. Hadi bakalım FAA, ıspatlasana güvenlik için bu yasağı koyduğunu. Hala suriyeden almanya aktarmalı olarak abdye gelemez mi niyeti bozuk birisi?
Selim ~ 5 yıl önce
Iyi de kabinde icinde bomba olabilir diye alinmayan laptop kabin altinda ayni bomba ile patlatilamaz mi?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000