02 Temmuz 2020, Perşembe 15:33:45

İngiltere Türkiye'ye uçuş yasağını kaldırıyor

İngiltere Türkiye’nin de yer aldığı 75 ülkeye uçuş yasağını kaldırmaya hazırlanıyor.
  • Türkiye’ye açtıysan dünyaya açtın demek, her milletten insan var burada.
  • En kısa sürede herkes toparlanıp, eski günlerimize döneriz umarım.
  • İnşallah çarşı karışmaz. Seyahat hareketleri ve havalimanı girişleri artınca altyapımızın yeteceğini ummak istiyorum. Bir havalimanında pcr test kapasitesi 100 lerle ifad edilen miktarlarda olursa, sadece bir günde binlerce yolcu geldiğinde nasıl yönetileceğini bilmek lazım gibi.... hayırlısı
  • Umarım bir an önce kalkar Yoksa kışın taş yiyecez
  • Umarım tüm ülkeler kaldırır ve şirket yöneticileri personel maaşı ile ugrasacaklarına krizi fırsata çevirir.. bizle ugrasmazlar !

The Daily Telegraph, İngiltere hükümetinin "hava köprüsü" planlarını etkili bir şekilde ortadan kaldıracağını ve 75 ülkeden gelenler için corona virüsü karantina kurallarını sona erdireceğini bildirdi.

Gazete, İngiltere’nin hemen hemen tüm AB destinasyonlarına, Bermuda ve Cebelitarık dahil olmak üzere İngiliz bölgelerine ve Türkiye, Tayland, Avustralya ve Yeni Zelanda’ya zorunlu olmayan seyahat yasağını kısa süre içinde kaldıracağını bildirdi.

İngiltere Ulaştırma bakanlığı sözcüsü konuya yönelik açıklama talebine yanıt verdi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson hükümeti, ülke dışından gelenlere 2 haftalık karantina uyguladıktan sonra, uluslararası seyahatin nasıl açılacağıyla boğuşuyor.

Telegraph’a konuşan İngiliz hükümeti yetkilileri, Türkiye’ye uygulanan karantina uygulamasının da kaldırılacağını duyurdu. Kaynaklar, “100.000 kişide 9.7 vakanın görüldüğü Türkiye de 75 ülke arasında yer alacak. İngiltere’de bu oran 8.5 kişi olarak  biliniyor” dedi. Öte yandan ismini açıklamayan bir hükümet yetkilisi, “Karantina kuralları ve muaf tutulacak ülkeler diplomatik bir kabus yaratıyor ve bu yasal olarak zorluk oluşturabilir” ifadesini kullandı.

CUMA GÜNÜ AÇIKLANMIŞTI

İngiltere Cuma günü, Fransa, Yunanistan ve İspanya gibi ülkelerden gelen insanlar için 14 günlük karantina döneminden vazgeçeceğini açıklamıştı. İngiltere’de konut topluluklar ve yerel hükümetten sorumlu bakan Simon Clarke, hükümetin seyahat hakkında bir duyuru üzerinde çalıştığını söyledi.

Clarke, “Bu duyuruyu güvenli olur olmaz yapacağız. Bu hafta bunun hakkında daha fazla konuşacağız. Açıkçası turizm sektörünü olabildiğince çabuk ayağa kaldırmak istiyoruz ve yakın gelecekte iyi haberler verebileceğimize eminim” dedi.

İngiltere Türkiye'ye uçuş yasağını kaldırıyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Madem aç ~ 3 yıl önce
Türkiye’ye açtıysan dünyaya açtın demek, her milletten insan var burada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 3 yıl önce
En kısa sürede herkes toparlanıp, eski günlerimize döneriz umarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnşallah ~ 3 yıl önce
İnşallah çarşı karışmaz. Seyahat hareketleri ve havalimanı girişleri artınca altyapımızın yeteceğini ummak istiyorum. Bir havalimanında pcr test kapasitesi 100 lerle ifad edilen miktarlarda olursa, sadece bir günde binlerce yolcu geldiğinde nasıl yönetileceğini bilmek lazım gibi.... hayırlısı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dlm ramper ~ 3 yıl önce
Umarım bir an önce kalkar Yoksa kışın taş yiyecez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oh be ~ 3 yıl önce
Umarım tüm ülkeler kaldırır ve şirket yöneticileri personel maaşı ile ugrasacaklarına krizi fırsata çevirir.. bizle ugrasmazlar !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel asparagas ~ 3 yıl önce
Gene THY cilerin gazını alma çabası dünyanın en riskli 2. Ülkesi Türkiye ABkapilarini tamamen kapatıyor uçuşlara sizleruyuyorsunu
Covid18 ~ 3 yıl önce
Tum dunyada insanlar da bekliyordu yasaklar kalksa da hemen ucalim tatile gidelim dimi...
Hadi ~ 3 yıl önce
Hadi bir kisi boyle bir yorum yazmis olabilir de 50 kisi nasil begenir anlamiyorum... Dunyadaki butun koronavirusluler Turkiyeye gelsin ama senin maasinla ugrasmasinlar.. butun sinirlar kapatilain ama maasimiz biraz dussun. Elin ingilizi gelip inlarlarimizi oldurmelerine sebep olmasin, zaten zamaninda cok insanimizin olmelerine sebep oldular. Once saglik sonra para.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000