27 Şubat 2015, Cuma 19:20:33

İNGİLİZLER THY'Yİ HAKSIZ YERE SUÇLUYOR

İngiltere, 15 ve 16 yaşlarında iki kızın Türkiye'ye gelmesinde ihmali olduğu gerekçesiyle Türk Hava Yolları'nı suçlarken, İngiliz havayolu şirketlerinin refakatsiz yolcu kriterleri de THY'nin haksız yere suçlandığını ortaya koydu. İşte ayrıntılar...
  • Yani, kendilerinde arasınlar !
  • Büyük harfle yazarak nasıl bir karanlık zihniyete sahip olduğunu açıkça ortaya koymak hayret verici bir durum. Hatta Türkçenin de katledildiği ortada. Aslında ne kadar acınacak durumda olduğumuzun açık bir göstergesi. Bu zihniyetin seçtiği kişiler ülkeyi yönetmeye çalışıyor. Ama geldiğimiz durum ortada. Çok acı verici çok
  • TURKIYENIN RTERDOGANI. MITI. DAVUTOGLU. THY. 3.HAVALIMANI. YÜKSELEN 3.KOPRUSU. BIRILERINE BATIYOR. GALIBA
  • AMAÇ RTE. AMAÇ CIHANSUMUL DEVLET AMAÇ THY I YIPRATMAK. AMAÇ DEZENFORMASYON SOMURGECI. SAKSONLAR
  • Ryan Air 16 diyor niye? 13-14-15 yaşındaki çocuğuna bileti sattım, anasına babasına da satayım diye. Olmadı bu iş için kurulmuş şirketler var, onlara ekmek çıkarayım diye. Bu arada bu habere konu olayda olduğu gibi "Ben her şeyin hesabını ince ince yapan bir şirketim" profili göstermek ve bundan dahi nemalanmak var. Tuhaflık işin şurasında; Bizim iktidar politikacılarının arpalığı olduğu ayan beyan olan THY,, her önüne gelene çoluk çocuk demeden bilet satma ve bundan paracıklar kazanma peşinde olduğu için her malzemeye atlıyor. Öte yandan yansıttıkları nerdeyse ortak politik görüş nedeni ile IŞID' ın işine yarayacak malzemelerde kremalı pasta gibi geliyordur. Neden buna engel olsunlar ki? Öyle olmasaydı THY Genel Müdürü çıkıp bu yaptığı konuşmanın arasına "İslami terörü lanetliyoruz, Aktarmalı Suriye, Irak gibi ülkelere gidecek 18 yaş altı olanlardan tesbit ettiklerimize bu kuralın bize tanıdığı en üst kısıtlamayı uygulayacağız" falan derdi de Müslüman Kardeşler üyesi Abi kızar.
  • Kizlara ucaga binmeden once bekaret kontrolu yapilmalidir.
  • Yahu kardeşim, bunlarda gerçektende niyet bozuk. Doğru olan şu ki 12 - 18 yaş arası uluslararası kurallar gereği "Unaccompanied Minor" yani herkesin diline UM (YuEm) diye doladığı yolcudur. Bunlarla ilgili şartlardan birisi Otoritenin bu konuda düzenlemesinini olup olmamasıdır. Yani İngiltere derse ki benim ülkemdeki meydanlardan gideceklerde 12-14 arasındakini refakatli, bunun üzerindekileri refakatsiz taşınmasına izin veriyorum. Tüm havayolu şirketleri buna uymak zorundadır. İngiltereye gelen yolcunun kısıtlaması da o yolcunun uçağa bindiği ülkenin kurallarını bağlar. Diğeri de taşıyıcının kuralıdır. Şirket prosedürü olarak bir otorite böyle bir kısıtlama koysun koymasın, şirket derse ki ben 16 yaş alyını UM olarak taşımıyorum, hiç bir otorite ona yaptırım getiremez. Ancak hiç bir şirkette çıkıp yolcuya bilet satma fırsatını kaçırmamak adına bunu demiyor. Tuzu kuru olan şirketler hariç. THY böyle bir kısıtlama koymuyor niye? Müşteri kaybetmemek için.
  • Şimdi demezler mi bu ne turşu bu ne lahana ! Senin kendi şirketin aynı işi yaparken aynı olaya izin verirken THY üvey evlat mı da aynı şeye kızıyorsun
  • bu yaştaki kişilerin aile bireyinden mektup olmadan yada bir yakını ebeveyn haricinde seyahat edemezler,yıllardır ingilterede yaşıyoruz,bahsi geçen firmalar mutlaka bilgi ister,Thy gibi firmanın böyle bir oyuna alet olması kendi beceriksizliğidir,yani Thy londra müdürü bu olayları bilmiyormu neden personelini eğitmiyor?
  • 13 yasından gün almışsa ypta olarak tek başına uçar. Sıkıntı yok

IŞİD'E katılmak üzere Türkiye üzerinden Suriye'ye geçmek için İngiltere'deki Gatwick Havaalanı'ndan THY'ye ait uçakla İstanbul'a uçan 15 ve 16 yaşlarındaki kızların seyahatlerine ilişkin tartışmalar devam ediyor.

İngiltere Başbakanı Cameron'ın da THY'yi suçladığı olaya ilişkin bugün milli havayolu şirketinden bir açıklama yapılarak, "12 – 18 yaş aralığındaki genç yolcuların, Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği (IATA) kuralları çerçevesinde yalnız seyahat etmelerine imkân sağlamaktadır" denildi.

Yolcuların seyahati ile ilgili yasal herhangi bir sıkıntı olmadığı ve kurallar çerçevesinde uçuşların gerçekleştirildiği vurgulanırken gözler İngiliz havayolu şirketlerinin uyguladığı kurallara çevrildi.

İşte THY'yi suçlayan İngilizlerin ve İrlandalı şirketlerin uyguladığı refakatsiz yolcu kuralları: 

Aer Lingus, 12 yaşın altındaki yolcuların tek başlarına uçuş rezervasyonlarını kabul etmiyor. 16 yaş ve üzeri tek başına seyahat edebiliyor.

Ryanair, 16 yaşın altındaki yolcuları tek başına taşımıyor. 16 yaşından büyük biri ile seyahatine imkan tanıyor.

Thomas Cook, 14 yaş ve üzerinde yolcuların tek başına seyahatine olanak tanıyor.14-15 yaş aralığındaki yolcu bir form doldurarak uçağa alınıyor.

Jet2, 14 yaşın altındaki yolcular sadece 16 yaş ve üzerinde biri ile birlikteyse uçabiliyor.

Monarch Airlines, 16 yaş ve üzerinde yolcuların tek başına uçmasına olanak tanıyor.

Virgin Atlantic, 15 yaş ve üzeri yolcuların tek başına seyahatini sağlıyor.

BMI Airlines, 12 yaşından küçük yolcuların ancak 16 yaşından büyük biri varsa yanında seyahatine izin veriyor.

British Airways, 12 yaşın altındakileri eğer yanında 16 yaşından büyük bir yolcu yoksa uçuşa kabul etmiyor.

Easyjet, yolcu eğer 13 yaşın altındaysa beraberinde 16 yaşından büyük yolcu yoksa uçağa kabul etmiyor.

©AirportHaber

İNGİLİZLER THY'Yİ HAKSIZ YERE SUÇLUYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yani, kendilerinde arasınlar !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Büyük harfle yazarak nasıl bir karanlık zihniyete sahip olduğunu açıkça ortaya koymak hayret verici bir durum. Hatta Türkçenin de katledildiği ortada. Aslında ne kadar acınacak durumda olduğumuzun açık bir göstergesi. Bu zihniyetin seçtiği kişiler ülkeyi yönetmeye çalışıyor. Ama geldiğimiz durum ortada. Çok acı verici çok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
TURKIYENIN RTERDOGANI. MITI. DAVUTOGLU. THY. 3.HAVALIMANI. YÜKSELEN 3.KOPRUSU. BIRILERINE BATIYOR. GALIBA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Capital ~ 9 yıl önce
Yanlış, bu saydıkların Türkiye' nin falan değil, senin RTERDOGAN' ın, senin DAVUTOGLU' n, senin ıvırın zıvırın. Biz bunları seçmedik, biz bunlara da yaptıklarına da yapacaklarına da oy vermedik. Biz sizin adamlarınızın çalamadığı, ksndıramadığı, ve asla da kandıramayacağı oylarız. Hırsıza, rüşvetçiye, yalancıya, madrabaza oyumuz yok. Karşıdakiler adam olsaydı, sizin kargalara kırıntı bile düşmezdi. Bizim kaderimiz bu sadece. Oksijeni kirleten güruhsunuz. Büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir. Demekki kuyruğun iyi acıdı ki son iki yorumunda sesini hepten yükseltmişsin. Olmuyor işte, olmuyor, ne kadar kaynatırsan kaynat, şaptan şeker çıkmıyor. Layığınızı elbet bulacaksınız da, olan yine güzel ülkemin masumlarına olacak. Akıllanmanız imkansız, çünkü küçükken hep kafanıza kafanıza vurmuşlar, beyin hasarlı anlayamıyorsunuz.
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
AMAÇ RTE. AMAÇ CIHANSUMUL DEVLET AMAÇ THY I YIPRATMAK. AMAÇ DEZENFORMASYON SOMURGECI. SAKSONLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TUHAFLIK-2 ~ 9 yıl önce
Ryan Air 16 diyor niye? 13-14-15 yaşındaki çocuğuna bileti sattım, anasına babasına da satayım diye. Olmadı bu iş için kurulmuş şirketler var, onlara ekmek çıkarayım diye. Bu arada bu habere konu olayda olduğu gibi "Ben her şeyin hesabını ince ince yapan bir şirketim" profili göstermek ve bundan dahi nemalanmak var. Tuhaflık işin şurasında; Bizim iktidar politikacılarının arpalığı olduğu ayan beyan olan THY,, her önüne gelene çoluk çocuk demeden bilet satma ve bundan paracıklar kazanma peşinde olduğu için her malzemeye atlıyor. Öte yandan yansıttıkları nerdeyse ortak politik görüş nedeni ile IŞID' ın işine yarayacak malzemelerde kremalı pasta gibi geliyordur. Neden buna engel olsunlar ki? Öyle olmasaydı THY Genel Müdürü çıkıp bu yaptığı konuşmanın arasına "İslami terörü lanetliyoruz, Aktarmalı Suriye, Irak gibi ülkelere gidecek 18 yaş altı olanlardan tesbit ettiklerimize bu kuralın bize tanıdığı en üst kısıtlamayı uygulayacağız" falan derdi de Müslüman Kardeşler üyesi Abi kızar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Kizlara ucaga binmeden once bekaret kontrolu yapilmalidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TUHAFLIK-1 ~ 9 yıl önce
Yahu kardeşim, bunlarda gerçektende niyet bozuk. Doğru olan şu ki 12 - 18 yaş arası uluslararası kurallar gereği "Unaccompanied Minor" yani herkesin diline UM (YuEm) diye doladığı yolcudur. Bunlarla ilgili şartlardan birisi Otoritenin bu konuda düzenlemesinini olup olmamasıdır. Yani İngiltere derse ki benim ülkemdeki meydanlardan gideceklerde 12-14 arasındakini refakatli, bunun üzerindekileri refakatsiz taşınmasına izin veriyorum. Tüm havayolu şirketleri buna uymak zorundadır. İngiltereye gelen yolcunun kısıtlaması da o yolcunun uçağa bindiği ülkenin kurallarını bağlar. Diğeri de taşıyıcının kuralıdır. Şirket prosedürü olarak bir otorite böyle bir kısıtlama koysun koymasın, şirket derse ki ben 16 yaş alyını UM olarak taşımıyorum, hiç bir otorite ona yaptırım getiremez. Ancak hiç bir şirkette çıkıp yolcuya bilet satma fırsatını kaçırmamak adına bunu demiyor. Tuzu kuru olan şirketler hariç. THY böyle bir kısıtlama koymuyor niye? Müşteri kaybetmemek için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hesap ~ 9 yıl önce
Şimdi demezler mi bu ne turşu bu ne lahana ! Senin kendi şirketin aynı işi yaparken aynı olaya izin verirken THY üvey evlat mı da aynı şeye kızıyorsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yanlış bilgi ~ 9 yıl önce
bu yaştaki kişilerin aile bireyinden mektup olmadan yada bir yakını ebeveyn haricinde seyahat edemezler,yıllardır ingilterede yaşıyoruz,bahsi geçen firmalar mutlaka bilgi ister,Thy gibi firmanın böyle bir oyuna alet olması kendi beceriksizliğidir,yani Thy londra müdürü bu olayları bilmiyormu neden personelini eğitmiyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlıssınız ~ 9 yıl önce
Yıllarca bolgede yasadım halen de gidip gelirim. gayet net yazmıslar, web sitelerine girin okuyun. Oyle ki 16 yasındaki bir kisi grup lideri olabiliyor ve 11-12 yasindan buyuk 10 cocuga refakat edebiliyor. Ne olur ama ne olur su "hukumete cakalım da" huyunuzdan bşr an olsun vaz gecin de bilgiye dayaklı konusun.
yanlış bilgi ~ 9 yıl önce
git bakalım thomas cook ile 16 yaşında isen ne sorucaklar,sen bir kere ingilterede yaşamıyorsun,boş boş konuşuyorsun,hükümete ne çakması,benim ülkemin bu durumlara sahne olması hoşmu?sanıyorsun milliyetçi gibi konuştun,hepimizin amacı burada Thy bu konuda suçlanmamasıdır,beceriksiz yöneticiler yüzünden bunlar
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
13 yasından gün almışsa ypta olarak tek başına uçar. Sıkıntı yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000