25 Haziran 2019, Salı 09:04:07

İngiliz F-35'leri Irak ve Suriye'de göreve çıktı

İngiltere'nin Kıbrıs'taki hava üssüne konuşlandırdığı F-35 savaş uçakları Suriye ve Irak üzerinde görev uçuşlarına başladı.
  • Bizi kiskaniyor, camilerimize gipra ediyorlar, imamlarimiza gipta ediyorlar
  • S400 gelmeden rahat rahat uçun.Sonra bu günleri arayacaksınız.
  • F35 ler ne zamandan beri istihbarat amacli ucus yapiyor. Bu ucaklar Avci savas ucaklaridir. Kimi kandiriyorlar.? Insallah kibris ve dogu akdenizde olanlardan sonra Yes be annemciler cikmaz artik.

İngiltere'nin Kıbrıs'taki hava üssüne konuşlandırdığı F-35 savaş uçakları Suriye ve Irak üzerinde görev uçuşlarına başladı.

İngiliz Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, mayıs ayında ülkenin Kıbrıs'taki Akrotiri hava üssüne konuşlandırdığı 6 adet F-35 savaş uçağının Suriye ve Irak üzerinde 14 görev uçuşu gerçekleştirdiği bildirildi.

Terör örgütü DEAŞ'a karşı yürütülen operasyonlarda istihbarat amaçlı kullandığı belirtilen uçakların göreve silahlı çıktığı ancak herhangi bir saldırı gerçekleştirmediği kaydedildi.

Toplamda 138 F-35 almayı planlayan İngiltere şu ana kadar 17 uçağı teslim aldı. Yatay iniş yapma kabiliyetine sahip F-35B modeli uçakların ekim ayında İngiltere'nin önceki yıl denize indirdiği HMS Queen Elizabeth uçak gemisinde de konuşlandırılıp test edileceği belirtiliyor.

Uçak gemisinin ve F-35'lerin 2021 yılı itibariyle birlikte operasyon seviyesine ulaşması hedefleniyor.

İngiliz F-35'leri Irak ve Suriye'de göreve çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Hepsi ~ 4 ay önce
Bizi kiskaniyor, camilerimize gipra ediyorlar, imamlarimiza gipta ediyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İngilaz ~ 4 ay önce
S400 gelmeden rahat rahat uçun.Sonra bu günleri arayacaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 4 ay önce
F35 ler ne zamandan beri istihbarat amacli ucus yapiyor. Bu ucaklar Avci savas ucaklaridir. Kimi kandiriyorlar.? Insallah kibris ve dogu akdenizde olanlardan sonra Yes be annemciler cikmaz artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne avcısı ~ 4 ay önce
Bu uçaklar avcı felan değil ,f4 ün yerine geçecek istasyon (drone kontrolü),genel istihbarat ve bombalama önceliği taşıyor ,avcı olamaz it dalaşında berbat sonuçlar almış ,gizlilik özelliği yetersiz şişko ,yüksek hızlarda kendi arka kanatlarını yakıyor ,üst kaplaması soyulmaya başlıyor bunu ben demiyorum ordumuzun havacı emekli paşaları diyor sırf bu projeye itiraz ettikleri için iftira atılan, Sen nasıl pilot oldun bu cahillikle onu anlamadım
Pilot ~ 4 ay önce
Ciroz, ben senden bu rezil Avci savas ucaginin eksiklerini say mi dedim.. biz onu biliyoruz Bilmis zirzop. Buradaki asil mesaj en basindan beri ortagi oldugumuz bu Ucak projesinde 1 tane bile sahip olmadan birileri Akdeniz kibris suriye ve irakta kullaniyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000