17 Ocak 2022, Pazartesi 23:21:30

İlker Aycı Kazakistan olayı ile ilgili konuştu

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Kazakistan olayı ile ilgili konuştu.
  • FETÖCÜ diye attığınız sonrasında özür dilediğiniz arkadaşlarımızın ahı çıkmıştır.Daha da gidecekler var.İlahi adalet tecelli bulacak...
  • 211 in gunahi sana yeter.
  • Şu sıfata bakın cesaret var mı sizce ? daha çok korkup kaçan ekibini arkasında bırakan bi yüz var
  • Cubbeli Ahmet hoca dedi yilbasini kutlamayin, Hindi yemeyin, Televizyonda seyretmeyin. Chicago idim. Cubbeli Ahmet dinledim
  • 2022 miladi takvimi hic unutmassiniz . Cubbeli Ahmet hoca yilbasini kutlamayin dedi. New York veya Chicago gitseydin.
  • Şov yapıyor diyen arkadaşlar... Siz hiç sabahın köründe şıkır şıkır süslenip makyaj yapıp 70 km araba kullanıp rapor almaya gelen kabin ekibinin oscarlık oyunculuğunu gördünüz mü?
  • Kazakistan da masur kalan ekiplerin içinde arkadaşımda vardı otellerine tüfek silahlı askerler baskın yapmış
  • Kabin memuruna doktorun üç katı maaş verirsen o da kendini CEO ile eşit tutup, o gitti ben neden kaldım der. Yahu İlker Bey şirketin CEO'su, her halde onunla aynı muameleyi görmeyeceksin. Ali Koç Kazakistan'da olsa tahliye için bütün elemanlarının tahliyesini mi bekleyecek. İlker Bey gelmiş, diğer personel de sağ salim getirilmiş. Daha neyin tartışmasını yapıyorsunuz.
  • Kefeni yırttı ben şimdiden söyliyim.
  • Skandalı kendi istediği gibi anlatmış valla iyi yapmış gibi anlatmış sen o kargo uçağına diğer elemanlarida koyduysan kahraman olurdun yada onlar gelmeden bende gelmiyorum desen yine kahramandin enteresan yalakalar yine sana biat ediyor burda kendileri orda kalsa merak ediyorum hala bu yazıları yazarmiydi hayır YALAKALIK iş olmuş burda yarın ama ilk giden siz olacaksınız acizler

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı katıldığı bir programda gündeme dair açıklamalarda bulurken Kazakistan olayı ile ilgili de konuştu. 

İşte Aycı'nın açıklamaları;
KAZAKİSTAN'DAN DÖNÜŞ
Sendika görüşmeleri çok yoğun geçti sene sonunda. Bir an önce çalışma arkadaşlarımıza müjdeyi açıklama istiyorduk. Çok yakın arkadaşlarım Kazakistan'a davet etti. İş adamları da Kazakistan'a bizi davet ediyordu. Yarı iş yarı tatil gibi oldu. THY için vaktimi ne kadar verirsem o kadar iyi diye düşündüm. Aklımda THY'i her zaman büyütmek ve güçlendirmek için dostlarımla hem görüşmek hem de iş için Kazakistan'a gittik.

Kazakistan 35 yıldır istikrarlı bir yönetimdi. Orada bir karışıklık ve kalkışma meydana geldi. Çarşamba sabahı dönüşe hazırlanırken, 'Yolda karışıklar var' diye duyumlar aldık. Gece bazı karışıklıklar başladı. Sonrasında olaylar o gün büyüdü. Hem Türkiye'deki makamlarımızla hem Kazaklarla yaptığımız görüşmelerde Perşembe günü kargo uçağınız var, buradan kaldırıp yollamak istiyorsunuz dediler. Havalimanına saldırı olma durumu da vardı.

Kazakistan dost bir ülke. Kendimi her zaman güvende hissettiğim bir ülke. Biz oradayken de güvenliğe azami oranda riayet ettiler. Hem Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun hem Sadi Şener'in girişimleriyle izin aldılar. Dediler ki, 'Ekibinizi daha sonra göndereceğiz. Sizi şimdi gönderelim. Sizin orada olmanız Haber sayısını artırmaya başladı. Söz veriyoruz ekibiniz de daha sonra gelecek.' Kargo uçağında da 4 koltuk vardı. Bir an önce ben de krize müdahil olmak için ülkeme döndüm.

KIRMIZI HALI İDDİASI

Bu bana serilmiş halı değil. Ya da eşime serilmiş bir halı değil. Bir iftiradır. Burası Yeni Havalimanı. Atatürk Havalimanı'ndan son uçağın Yeni Havalimanına son uçuş. Atatürk Havalimanı'na veda uçuşudur. Bu havacılığın seremonisidir. Burada sadece eşim ve ben yokuz. Valilik yetkililikleri var. Tören yapıyoruz. Taşınmada rolü olan tüm iş ortaklarımız var. Bu ülkenin akıllı insanları bile bu kuyruklu yalana inanıp, 1-2 yıldır sürekli bunu paylaşıyorlar. Bu muhteşem taşınmayı bile bu kırmızı halıyla lekelemek istediler.

"AVRUPA'NIN ZİRVESİNE OTURDUK"

Network taşıyıcıları içerisinde açık ara lideriz. Avrupa'da en iyi durumdayız. Dünyada beşinciyiz. Eğer krizi fırsata çevirecek bir bakış açınız varsa, 88 yıllık bir havacılık şirketine sahipseniz ayrıca dünyanın en gelişmiş modern havalimanından birine sahipseniz, 17 yıldır buna yatırım yapan bir ülke olarak, büyümüş çalışmış ülkeyseniz olur.

Türkiye'nin pandemiyi en iyi yöneten ülkelerden biri olduğunu, THY'nin uçuşlarına bakarak görebilirsiniz. 2020 yılında tüm sektörümüz toplamda 360 milyar dolar zarar yazdı. Pandemi yılının 2. yılında sektörümüz 80-90 milyar dolar zararla kapattı. Turizmin en yoğun olduğu dönemde şirketler kar yazdılar. İlk 3 çeyreği kıyasladığınızda hepsinde kâr etmeyi başarabilen THY'dir.

THY'nin rakipleri büyük nakit hibe yardımları aldı. 2020 yılını en çok tasarruf eden olarak kapattık. 3 çeyrek sonunda 2021'in rakamları %30 tasarruf ederek herkesten fazla tasarruf ettik. Sene sonunda daha da iyi şeyler göreceğiz.

Pandemi öncesi dünyanın en büyük 4. Network'üyüz. Pandemide tüm Network'ler koptu. Çünkü ülkeler kısıtlamalara gitti, kapandılar. Doğu ciddi anlamda kendisini kapadı. ABD erken aşılamayla ülkeyi açık tuttu. Türkiye'de ABD gibi açıktı. Dünyanın 3'te 1'i açık. Bir yandan da ülkeler açılmaya başlandı.

Geçmiş krizlerden ders almıştık. 2015'te şirketin başına geldiğimde yaptığım ilk planlamada kargoyu büyümekti. 2016'da kriz yılını gördüğümde çok daha büyük bir kriz yürütme planı yapmam gerektiğini anlamıştım. Riski yönetmek için güçlü kargonuz, yan markalarınız varsa kayıp gelirlerinizin önemli bir kısmını telafi edebilirsiniz. Bir yenilik daha yaptık. Yolcu uçaklarını kargo olarak kullandık. Bazı uçakların koltuklarını çıkardık, bazılarının koltukları kaldı üzerine paketleme yaptı arkadaşlarımız.

Ben uçtuğum zaman ofisimdeyim. Ne kadar çok uçarsam o kadar çok çalışıyorum demektir.

Türk Hava Yolları pilotlarının kalitesi çok farklıdır. Kadın pilot sayımız yüzde 5'e geldi. THY kokpitinini yüzde 50'si kadın olsun. THY çalışan sayısının yüzde 46.5 sayısı kadın çalışandır.

 

İlker Aycı Kazakistan olayı ile ilgili konuştu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (91)

güle güle ~ 7 ay önce
FETÖCÜ diye attığınız sonrasında özür dilediğiniz arkadaşlarımızın ahı çıkmıştır.Daha da gidecekler var.İlahi adalet tecelli bulacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
211 ~ 7 ay önce
211 in gunahi sana yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
I I c o c k p i t l I ~ 7 ay önce
Şu sıfata bakın cesaret var mı sizce ? daha çok korkup kaçan ekibini arkasında bırakan bi yüz var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
New York ~ 7 ay önce
Cubbeli Ahmet hoca dedi yilbasini kutlamayin, Hindi yemeyin, Televizyonda seyretmeyin. Chicago idim. Cubbeli Ahmet dinledim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kazakistan ~ 7 ay önce
2022 miladi takvimi hic unutmassiniz . Cubbeli Ahmet hoca yilbasini kutlamayin dedi. New York veya Chicago gitseydin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Health ~ 7 ay önce
Şov yapıyor diyen arkadaşlar... Siz hiç sabahın köründe şıkır şıkır süslenip makyaj yapıp 70 km araba kullanıp rapor almaya gelen kabin ekibinin oscarlık oyunculuğunu gördünüz mü?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gördük ~ 7 ay önce
Ahududu ödülü listesinde. İnsan her yerde insan görevi farketmiyor. Göze batan kendinden başka herkesi ilgilendiren kararlar alanlar.
Kaptan sevgili arayan aşırı masum hostes ~ 7 ay önce
Kazakistan da masur kalan ekiplerin içinde arkadaşımda vardı otellerine tüfek silahlı askerler baskın yapmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sonuç ~ 7 ay önce
Kabin memuruna doktorun üç katı maaş verirsen o da kendini CEO ile eşit tutup, o gitti ben neden kaldım der. Yahu İlker Bey şirketin CEO'su, her halde onunla aynı muameleyi görmeyeceksin. Ali Koç Kazakistan'da olsa tahliye için bütün elemanlarının tahliyesini mi bekleyecek. İlker Bey gelmiş, diğer personel de sağ salim getirilmiş. Daha neyin tartışmasını yapıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gresunlu Azrail ~ 7 ay önce
Kefeni yırttı ben şimdiden söyliyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir hayalim var ~ 7 ay önce
Skandalı kendi istediği gibi anlatmış valla iyi yapmış gibi anlatmış sen o kargo uçağına diğer elemanlarida koyduysan kahraman olurdun yada onlar gelmeden bende gelmiyorum desen yine kahramandin enteresan yalakalar yine sana biat ediyor burda kendileri orda kalsa merak ediyorum hala bu yazıları yazarmiydi hayır YALAKALIK iş olmuş burda yarın ama ilk giden siz olacaksınız acizler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000