01 Temmuz 2013, Pazartesi 08:02:03

İLK YOLCULAR ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

Azerbaycan’dan Dalaman bölgesine gelen ilk turist kafilesi, ATM Dalaman Dış Hatlar Terminali’nde karanfillerle karşılandı.
  • Azerbaycan havayollarında pilot olarak calışma ile ilgili bilgisi olan Varmı?kosullar maaş vs vs vs?
  • Oluyor beyler, Azerbaycan vatandaşları Türkiyede 1 ay vizesiz kala biliyorlar. 1 yıl içerisinde toplam 90 gün vizesiz kalma izinleri vardır. Biginize arkadaşlar :)
  • yok schengen vizesi almışlar herhalde olurmu hiç vizesiz girmek))))
  • Vizesiz mi girmisler ????? Kardes Azerbaycan Turistleri !!

Bakü’den Dalaman’a ilk seferini yapan Azal Azerbaijan Airlines’a ait A 319 tipi uçak ilk defa ATM Dalaman Dış Hatlar Terminali’nde törenle karşılandı. Bölgeye ilk seferini yapan uçaktan inen yolcular, ATM Dalaman Dış Hatlar Terminali’nde görevliler tarafından karanfillerle karşılandı. Azeri turistler, gördükleri yoğun ilgi nedeniyle terminal görevlilerine teşekkür ettiler. Azerbaycan’dan ilk defa gelen turistleri karşılayan ATM Dalaman Dış Hatlar Terminali Genel Müdürü Hamdi Güvenç, birkaç yıl süren çalışmaların ardından ilk defa Azerbaycanlı yolcuları Dalaman’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Azerbaycan’da düzenlenen turizm fuarlarına iki defa katılarak Azeri turistlerin Muğla bölgesine getirilmesi için bir dizi çalışma yürüttüklerini ifade eden Güvenç, ‘’Azerbaycan’dan yoğun uğraşlarımız neticesinde, özellikle valimizin de büyük katkılarıyla ilk yolcu uçağımız geldi. Dalaman giderek popüler bir destinasyon olma yolunda ilerliyor” dedi.

Güvenç, Azerbaycan'da iki defa turizm fuarına iştirak ettiklerine işaret ederek, “Son gittiğimizde oradaki turizm müşavirimiz, Seyid Ahmet Beyin de büyük yardımlarıyla bölgemizle ilgili iyi bir tanıtım yaptık. Bu tanıtımların da etkisiyle bu seferler konulmuş oldu. Bölgemizin orada daha da çok tanıtıma ihtiyacı var. Hem gazetecilerin daveti hem de info turlarla bunu daha da genişleteceğiz. Buradan oradaki müşavirimize de teşekkür ediyorum. Azerbaycan vatandaşları bildiğiniz üzere Türkiye'nin en sadık dostları. Dostlarımızı bölgemizde ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz’’ dedi.

Bakü’den gelen 120 kişi kapasiteli uçağın 115 yolcu ile havalimanına iniş yaptığını belirten Güvenç, bunu bir başlangıç olduğunu anlatarak, şu bilgileri verdi, ”Bu ilk gelen uçak A319, 120 kişilik bir uçak ve 115 yolcuyla geldi. Azerbaycan'da bulunan en büyük tur operatörlerinden birisi olan Summer Tur isimli bir firma tarafından organize edilen bir yolculuk. Bu uçuşlar devam edecek. Gelecek yılarda bu uçuşların artarak devam edeceğini düşünüyoruz”

İLK YOLCULAR ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

Facebook Yorum

Yorumlar

Azal ~ 9 yıl önce
Azerbaycan havayollarında pilot olarak calışma ile ilgili bilgisi olan Varmı?kosullar maaş vs vs vs?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vize ile ilgili ~ 9 yıl önce
Oluyor beyler, Azerbaycan vatandaşları Türkiyede 1 ay vizesiz kala biliyorlar. 1 yıl içerisinde toplam 90 gün vizesiz kalma izinleri vardır. Biginize arkadaşlar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
derdin ne.. ~ 9 yıl önce
yok schengen vizesi almışlar herhalde olurmu hiç vizesiz girmek))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sinan akerman ~ 9 yıl önce
Vizesiz mi girmisler ????? Kardes Azerbaycan Turistleri !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000