12 Kasım 2019, Salı 17:07:39

İlk motor çalıştırmasını gerçekleştirdi

Amatör Yapım Hava Aracı Sertifikasyonu Talimatı SHT-AS” çerçevesinde %51 kitden, Hakan Ertan tarafından, Türkiye'de Üretilen ilk tek kişilik hava aracı SD-1 MiniSport TG /TC-UHE ilk motor çalıştırmasını Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Personeli eşliğinde başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.
  • elinize yüreğinize sağlık. devamında dahada geliştireceğinizden eminim. deneyimli bir tasarımcı ve bir sürü askeri cihazı yerlileştirmiş birisi olarak böyle işlerin ne kadar sıkıntılı süreçler içerdiğini iyi bilirim.
  • Genel havacılık mevzuatımızdaki büyük eksiklerin birer birer kapatılıyor olması sevindirici bir haber. Kit'den üretimini tamamlamış ve yeni mevzuat ile bir nevi öncü olmuş arkadaşın da ellerine sağlık. Umarım uzun yıllar emniyetli ve keyifli uçuşlar gerçekleştirir. Havacılık ticari havacılıktan ibaret değildir. Bunun idrak edilmesi havacılık sektörümüzün gelişmesi için şarttır.
  • Salakça yorumlardan vazgeçin artık. Bu uçak yerli milli falan demiyor haberde. Uçak hazır kit olarak satılıyor. Avrupa'da epey yapan ve uçuran var bu modeli. Ingiltere'de bu uçak ağırlığı ve bazı diğer özellikleri sebebiyle 50 saat ve senelik bakım gibi prosedürlerden muaf. Uçak evde kolay birleştirsin diye kaba görünümlü parçalardan oluşuyor. Portmanto gibi görünebilir ama bunun da evde montaj avantajı var. Begenseniz de, beğenmeseniz de adam yapmıs, boş yorum yapmayın.
  • http://www.skycraftairplanes.com/sd1-minisport
  • Yilina geldik hala dizayn ve detaylar sanki kaportacidan cikmis gibi. Iyi Yapilana benzemek degil, en iyisini yapmayi hedeflemeliyiz.
  • Yerli yolcu uçağını bekliyoruz hala,onun için oy attık valla

Amatör Yapım Hava Aracı Sertifikasyonu Talimatı SHT-AS” çerçevesinde %51 kitden, Hakan Ertan tarafından, Türkiye'de Üretilen ilk tek kişilik hava aracı SD-1 MiniSport TG /TC-UHE ilk motor çalıştırmasını Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Personeli eşliğinde başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.İlk motor çalıştırmasını gerçekleştirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

tamer ~ 2 ay önce
elinize yüreğinize sağlık. devamında dahada geliştireceğinizden eminim. deneyimli bir tasarımcı ve bir sürü askeri cihazı yerlileştirmiş birisi olarak böyle işlerin ne kadar sıkıntılı süreçler içerdiğini iyi bilirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
genel havacılık ~ 2 ay önce
Genel havacılık mevzuatımızdaki büyük eksiklerin birer birer kapatılıyor olması sevindirici bir haber. Kit'den üretimini tamamlamış ve yeni mevzuat ile bir nevi öncü olmuş arkadaşın da ellerine sağlık. Umarım uzun yıllar emniyetli ve keyifli uçuşlar gerçekleştirir. Havacılık ticari havacılıktan ibaret değildir. Bunun idrak edilmesi havacılık sektörümüzün gelişmesi için şarttır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
salakça yorumlar ~ 2 ay önce
Salakça yorumlardan vazgeçin artık. Bu uçak yerli milli falan demiyor haberde. Uçak hazır kit olarak satılıyor. Avrupa'da epey yapan ve uçuran var bu modeli. Ingiltere'de bu uçak ağırlığı ve bazı diğer özellikleri sebebiyle 50 saat ve senelik bakım gibi prosedürlerden muaf. Uçak evde kolay birleştirsin diye kaba görünümlü parçalardan oluşuyor. Portmanto gibi görünebilir ama bunun da evde montaj avantajı var. Begenseniz de, beğenmeseniz de adam yapmıs, boş yorum yapmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
milli ? ~ 2 ay önce
http://www.skycraftairplanes.com/sd1-minisport

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2020 ~ 2 ay önce
Yilina geldik hala dizayn ve detaylar sanki kaportacidan cikmis gibi. Iyi Yapilana benzemek degil, en iyisini yapmayi hedeflemeliyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uyan ~ 2 ay önce
bunu biz yapmıyoruz, hazır kit. Kıt akıllı seni
... ~ 2 ay önce
Yerli yolcu uçağını bekliyoruz hala,onun için oy attık valla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
112 Ap0 ~ 2 ay önce
Al işte yerli ve milli ucak..neyine yetmiyor

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000