15 Temmuz 2018, Pazar 14:21:39

İlk gemi üzeri heliport ruhsatı Nene Hatun Gemisi'ne verildi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yapılan duyuruda ilk gemi üzeri heliport ruhsatının Nene Hatun gemisine verildiği açıklandı.
  • İstanbul'da olası bir deprem durumunda ve helikopter ambulans veya diğer ulaşımda kullanılmak üzere böyle gemi veya sal üzerine yapılmış, daha onlarca mobil heliportlar yapılmalı ve Boğaz'da ve Marmara denizinde kullanılacak şekilde projelendirilmelidir.Belediyeler yapabilir.Kanal projesinden daha önemlidir.Olası bir deprem durumunda İstanbul trafiği kilit olacak ,yaralılar ortada kalacaktır.Böyle heliportları polis,itfaiye,ambulans,turistik vs helikopterleri kullanabilir.
  • Olması lâzım, geç de olsa iyi bir gelişme, başarılı görevler

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yapılan duyuruda ilk gemi üzeri heliport ruhsatının Nene Hatun gemisine verildiği açıklandı.

SHGM'den yapılan açıklama şöyle;

Ülkemizde yer alan sivil hava ulaşımına açık heliportların ruhsatlandırma işlemleri Heliport Yapım ve İşletim Yönetmeliği (SHY-14B) Yönetmeliği kapsamında Genel Müdürlüğümüzce yürütülmektedir.

Bu kapsamda, yer seviyesinde bulunan heliportlar ile genellikle bina üzerinde yapılan yükseltilmiş heliportlar, helidekler ve gemi üzerinde bulunan heliportlar, gerekli şartları sağlamaları halinde ruhsatlandırılarak faaliyet göstermektedirler.

Bu kapsamda, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından işletilen ve Nene Hatun gemisi üzerinde yer alan ilk gemi üzeri heliport, Genel Müdürlüğümüzce yapılan değerlendirmeler neticesinde ruhsatlandırılmıştır.İlk gemi üzeri heliport ruhsatı Nene Hatun Gemisi'ne verildi

Facebook Yorum

Yorumlar

ömer ~ 4 yıl önce
İstanbul'da olası bir deprem durumunda ve helikopter ambulans veya diğer ulaşımda kullanılmak üzere böyle gemi veya sal üzerine yapılmış, daha onlarca mobil heliportlar yapılmalı ve Boğaz'da ve Marmara denizinde kullanılacak şekilde projelendirilmelidir.Belediyeler yapabilir.Kanal projesinden daha önemlidir.Olası bir deprem durumunda İstanbul trafiği kilit olacak ,yaralılar ortada kalacaktır.Böyle heliportları polis,itfaiye,ambulans,turistik vs helikopterleri kullanabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Daha fazla ~ 4 yıl önce
Olması lâzım, geç de olsa iyi bir gelişme, başarılı görevler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000