10 Haziran 2018, Pazar 09:33:42

İkinci F-35'imiz de göklerde

Türkiye’nin ikinci F-35 savaş uçağı üretim bandından çıkarak gökyüzüyle buluştu. TSK'dan yapılan açıklamada, 'Türk Hava Kuvvetleri'ne teslim edilecek olan 2. F-35A uçağımız ilk test uçuşunu Perşembe günü başarı ile gerçekleştirdi' denildi.
  • Bizde F35 uçuracak kapasitede personel yok
  • biz yapsak bu kadar reklamı olmazdı:) aloooo biz sadeece alıcız !!
  • Ne zaman bizim askeri üstümüze indi, ancak o zaman uçak bizimdir.
  • Reis onun için milli uçak araba jet diyor ama bunları yapmamıza en başta muhalefet engel oluyor sonra diğer güçler.
  • Abd pkk ve fetoyu beslesin, desteklesin biz de onlardan uçak bilmem ne alalım sonra da 'ikinci F-35'imiz de göklerde' diye manşet atalım. Aleyhimize ne varsa yapan, teröristlere ve hainlere destek veren ülkelere ihale,iş vermeye,icatlarını almaya devam edelim bu kafayla ülkemizde terör ve ekonomik sorunlar biter mi ?

Türkiye’nin ikinci F-35 savaş uçağı üretim bandından çıkarak gökyüzüyle buluştu. TSK'dan yapılan açıklamada, 'Türk Hava Kuvvetleri'ne teslim edilecek olan 2. F-35A uçağımız ilk test uçuşunu Perşembe günü başarı ile gerçekleştirdi' denildi.

Türkiye’nin de ortakları arasında bulunduğu F-35 projesinde Türk Hava Kuvvetleri’ne 21 Haziran’da teslim edilecek ilk uçak ilk uçuşunu ABD’de gerçekleştirdi. 10 Mayıs’ta Fort Worth Teksas’taki Lockheed Martin tesislerinden havalanan 18-0001 kuyruk numaralı uçak, test pilotu binbaşı Wilson X. tarafından uçuruldu.

İkinci uçuş ise 18-0002 kuyruk numaralı Türkiye'ye ait F-35A uçağımız tarafından perşembe günü yapıldı.

İkinci F-35'imiz de göklerde

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Kaptan Sami Uçarer ~ 4 yıl önce
Bizde F35 uçuracak kapasitede personel yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 4 yıl önce
biz yapsak bu kadar reklamı olmazdı:) aloooo biz sadeece alıcız !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 4 yıl önce
Ne zaman bizim askeri üstümüze indi, ancak o zaman uçak bizimdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu kardeş ~ 4 yıl önce
Umarım uçak üstümüze inmez de üssümüze iner...
Türk ~ 4 yıl önce
Reis onun için milli uçak araba jet diyor ama bunları yapmamıza en başta muhalefet engel oluyor sonra diğer güçler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türk'e ~ 4 yıl önce
Muhalefet o kadar güçlü olsa muhalefet olmazdı zaten be gafil...
Zaten ~ 4 yıl önce
Bunu biz yapmadık. Adım başı imam hatip lisesi açan kafayla bunun jant kapağını yaparız ancak. O da kalkış rulesinde fırlar gider.
Yazık ~ 4 yıl önce
Abd pkk ve fetoyu beslesin, desteklesin biz de onlardan uçak bilmem ne alalım sonra da 'ikinci F-35'imiz de göklerde' diye manşet atalım. Aleyhimize ne varsa yapan, teröristlere ve hainlere destek veren ülkelere ihale,iş vermeye,icatlarını almaya devam edelim bu kafayla ülkemizde terör ve ekonomik sorunlar biter mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boş laf ~ 4 yıl önce
Bu uçaklar ülke güvenliği için kullanılacak, aynen f 16 larda olduğu gibi. Başka seçenek yoksa elbette dışarıdan almaya mecbursun. Geçmişte Savarona yatında olduğu gibi millet fakirlik çekerken keyif çatmak için alınmayacak..
Kardes ~ 4 yıl önce
Bu Ucak projesinde Türkiye de var. Yani ortak proje. Onlar ne kadar hak sahibi ise biz de o kadar.. Parasini da ödedik. Seni bu itirazini baska konularda yap.
Barış Hali ~ 4 yıl önce
Bu medenle ABD ile ters düşme şansıda kalmıyor. Aksi takdirde hicbiri havalanamaz.
F-35 ~ 4 yıl önce
Kardeşim haklısın ama bu proje 2000 li yılların başından beridir içinde bulunduğumuz bir proje. Çok emek ve yatırım var, abd şirketi de olsa bizim de ortaklığımız mevcut. Bundan sonra 3. Ülkelere satışından dahi pay alacağımız 6 katılımcı ülkeden birisiyiz. O yüzden almayalım olmaz. İnşallah kendi uçağımızı da yaparız uçururuz yakın zamanda.
:) ~ 4 yıl önce
ama senin beyin bitmiş:)
boş laf'a ~ 4 yıl önce
Millet eskiden fakirdi de şimdi çok mu zengin be ahmak? Dünyada gelire göre en pahalı araba, benzin, dogalgaz, elektrik, et vs burada, işsizlik fırlamış, alım gücü düşmüş, herşey ateş pahası, döviz, faiz, ekonominin hali ortada, iktidar tırım tırım para arıyor sen ne konuşuyorsun? Dışardan almaya mecbursak illa abd'den mi almak lazım?
Kardeş diyene ~ 4 yıl önce
Ortak proje olsa ne ? Biz anca kıytırık parçalarını yapıyoruz ve dünya para ödüyoruz. Sonuçta amerikan uçağı. Yani tavşana kaç tazıya tut diyen ülkenin. Olmayan aklınla millete akıl vereceğine iyi düşün, sorgula öyle yorum yap.
Savoruuuna kurban ~ 4 yıl önce
Allahtan ucaklari zirhli arabaları meshur sarayı bide zamanında savaş ayda çıkmıştı rahmetli, oglunun sahip olduğu gibi gemi değil ama gemicikleri yokmuş atamın,sakaryada çanakkalede zaten hiç bulunmamişki oturdugu yerden savaşmış adam hiç birinide hak etmemiş pehh...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000