14 Ağustos 2020, Cuma 09:21:38

İkinci AKINCI ilk test uçuşunu yaptı

Baykar tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA(Taarruzi İnsansız Hava Aracı)'nın ikinci prototipi, ilk uçuş testini başarıyla tamamladı.
  • ALLAH NAZARDAN SAKLASIN BU COCUGU VE EKIBINI.IYIKI BU VATANA AITSINIZ VE BIZIM GENCLERIMIZSINIZ
  • Haydi hayırlısı. Mius’u dört gözle bekliyoruz.Bı arada hürkuşlara ne oldu ses Seda yok
  • Ünlü iktisatçı bilgisayarlar icin her yerdeler ama verimlilik istatistikleri hariç der. Ben de diyorum ki bu milli savunma yalanları her yerde ama verimlilik istatistikleri ekonomik istatistikler hariç. Bu ilerlemelerin sivil havacılıkta hiç bir yankısı etkisi yok
  • Vatanına milletine hayırlı ve uğurlu olsun diyorsun da bedava yap ver o zaman görelim vatan millet sevdanı saraydan torpilli damat ! Almışsın arkana kayınpederi,karşılıksız teşviklerle,vergi muafiyetleriyle tekel olup imparatorluk kurdun vatan,millet edebiyatı yapıyorsun !
  • Faydalı bir vatan evladı.takdir edin
  • oh ne ala rakibi yok, tesisler beleş, vergi yok, devlete kaça ittirdiği belli değil. böyle başarıya can kurban. aynı müşteri garantili köprüler gibi. Bu devran bitecek.
  • Helal olsun size gencler...hep yapan olun boyle, konusan degil...
  • bu ülkeye değer katan herkesin emegine sağlık...
  • Vatana millete hayırlı uğurlu olsun
  • Şu Hürkuş ne oldu? Hani silahlı D versiyonu vardı? 10 yıl oldu nerde bu uçak? Concorde yapmıyoruz alt tarafı bir pırpır. Easa onay vermiyor diyorlardı, savaş aracının easa ile işi ne? Çok guzel bir arkası yarın şeklinde izliyorduk milletçe gurur duyuyorum ne oldu o iş?

BAYKAR tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA’nın (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) ikinci prototipi, Çorlu Hava Meydan Komutanlığı’nda yer alan Bayraktar AKINCI Uçuş ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen ilk uçuş testini başarıyla tamamladı.

1 saat 2 dakika havada kaldı

Sistem Doğrulama ve Tanımlama Testi kapsamında 17.28’de havalanan Bayraktar AKINCI TİHA’nın ikinci prototipi, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’ın yönetiminde gerçekleştirilen test uçuşunda 01 saat 02 dakika havada kaldı. Gökyüzünde gerçekleştirilen testlerin ardından saat 18.30’da piste teker koyan Bayraktar AKINCI TİHA’nın uçuş testi başarıyla tamamlanmış oldu.

Testler iki prototiple sürecek

Bayraktar AKINCI TİHA’nın ikinci prototipi, 7 Mayıs 2020 tarihinde Baykar Milli SİHA Ar-Ge ve Üretim Merkezi’nden devam eden testlere katılmak üzere Çorlu Hava Meydan Komutanlığı’nda bulunan Bayraktar AKINCI Test ve Uçuş Eğitim Merkezi’ne intikal etti. İlk uçuşunu 6 Aralık 2019 tarihinde ve ikinci uçuşunu 10 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştiren Bayraktar Akıncı TİHA projesinde test uçuşları bundan sonra iki prototiple devam edecek.

Selçuk Bayraktar: “Vatanımıza, milletimize hayırlı ve uğurlu olsun”

Bayraktar AKINCI TİHA’nın ikinci prototipinin katıldığı Sistem Doğrulama ve Tanımlama Testi’ni yöneten Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, test devam ederken yaptığı açıklamada, “13 Ağustos 2020 Bayraktar Akıncı Prototip 2’nin ilk uçuş testini ve aynı zamanda Sistem Doğrulama ve Tanımlama Testi’ni yaptık. Hava aracımız bütün test aşamalarını başarıyla tamamladı. Vatanımıza, milletimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
 

İkinci AKINCI ilk test uçuşunu yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

VATANDAS ~ 1 ay önce
ALLAH NAZARDAN SAKLASIN BU COCUGU VE EKIBINI.IYIKI BU VATANA AITSINIZ VE BIZIM GENCLERIMIZSINIZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vecihi ~ 1 ay önce
Haydi hayırlısı. Mius’u dört gözle bekliyoruz.Bı arada hürkuşlara ne oldu ses Seda yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Solow ~ 1 ay önce
Ünlü iktisatçı bilgisayarlar icin her yerdeler ama verimlilik istatistikleri hariç der. Ben de diyorum ki bu milli savunma yalanları her yerde ama verimlilik istatistikleri ekonomik istatistikler hariç. Bu ilerlemelerin sivil havacılıkta hiç bir yankısı etkisi yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yürü be damat ! ~ 1 ay önce
Vatanına milletine hayırlı ve uğurlu olsun diyorsun da bedava yap ver o zaman görelim vatan millet sevdanı saraydan torpilli damat ! Almışsın arkana kayınpederi,karşılıksız teşviklerle,vergi muafiyetleriyle tekel olup imparatorluk kurdun vatan,millet edebiyatı yapıyorsun !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selçuk ~ 1 ay önce
Faydalı bir vatan evladı.takdir edin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
harika ~ 1 ay önce
oh ne ala rakibi yok, tesisler beleş, vergi yok, devlete kaça ittirdiği belli değil. böyle başarıya can kurban. aynı müşteri garantili köprüler gibi. Bu devran bitecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal ~ 1 ay önce
Helal olsun size gencler...hep yapan olun boyle, konusan degil...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler ~ 1 ay önce
bu ülkeye değer katan herkesin emegine sağlık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Drr ~ 1 ay önce
Vatana millete hayırlı uğurlu olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hürkus ~ 1 ay önce
Şu Hürkuş ne oldu? Hani silahlı D versiyonu vardı? 10 yıl oldu nerde bu uçak? Concorde yapmıyoruz alt tarafı bir pırpır. Easa onay vermiyor diyorlardı, savaş aracının easa ile işi ne? Çok guzel bir arkası yarın şeklinde izliyorduk milletçe gurur duyuyorum ne oldu o iş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hürkuş ~ 1 ay önce
Hürkuş'u yapıp uçurdukları zaman bakalım ne kulp takacaksın yazık çok yazık
Değişik ~ 1 ay önce
Neden bardağa boş taraftan bakmaya zorluyorsun kendini olanları görmeyi denesene biraz.
Hurkus c ~ 1 ay önce
Buna yazacak bişey bulamayınca konu başlığı mi yaratmaya çalıştın? Hurkus easa lisansı alalı çok oldu, sivil versiyonu için alındı, anlamasi çok mu zor? Silahlı versiyonu ihracat amaçlı geliştirildi, henüz ihracat yapamadı mutlu olacaksan eğer...
Ali ~ 1 ay önce
Hürkuş projesi durmuş yerine daha önemli olacak dünyanın en büyük heykeli projesine yönelmişler!Hayırlı olsun!
Hürman ~ 1 ay önce
O küçük aklınla ne ima ediyorsun?Sen concorde yapanların kucağına oturabilirsin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000