09 Mayıs 2022, Pazartesi 15:13:25

İki yıl sonra ilk Umre grubu yola çıktı

Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında 2020 yılında itibaren umre ziyaretlerine ara veren Suudi Arabistan tekrar kapılarını açtı. Pandemi sonrası ilk umre grubu bugün İstanbul'dan Cidde'ye gitti.
  • Hac umre yolcusuna söven amirini sırf ona yaranmak için uyarmayan raporlamayan sende en az onun kadar günaha giriyorsun. 5inci birayı verirken Danimarkalıya sir sir diyerek hizmet eden bu yolcuya da saygı gösterecek sırf bunların yüzünden ucusu bırakıp yere indim
  • Yürüyen cari açık hepsi. Torununa hayır yap desen yapmazlar. Gidin para kazandırın.
  • ensar vakfi uyeleri

Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında 2020 yılında itibaren umre ziyaretlerine ara veren Suudi Arabistan tekrar kapılarını açtı. Pandemi sonrası ilk umre grubu bugün İstanbul'dan Cidde'ye gitti.

Özel bir Umre organizasyon şirketi tarafından umre ziyareti için kutsal topraklara gidecek 50 kişilik umre grubu İstanbul Havalimanı'na geldi. Bilet ve bagaj işlemlerini tamamlayan grup daha sonra Suudi Arabistan Havayolları'na ait uçakla Cidde'ye hareket etti. Yolculuk öncesi duygularını dile getiren umreciler çok mutlu olduklarını söylediler.

"ALLAH HERKESE NASİP ETSİN"

Umre yolcularından Zikri Ilgar, "Daha önce umre ziyareti gerçekleştirdim ama yine ilk gidişimin heyecanını yaşıyorum. İlk grup olduğumuzu öğrendik. Onun için de heyecanlıyız. Allah isteyen herkese nasip etsin. Ramazan umresi için niyetlendik ama havayolları açık olmadığı için anca bugüne nasip oldu" dedi.

Günay Şahin ise, "İlk kez gidiyorum. 2 3 senedir bekliyordum. Bu sene nasip oldu. Allah'ın izniyle. Çok heyecanlıyım. Allah herkese nasip etsin" diye konuştu.

"UMRE ZİYARETİ İÇİN ÇOK TALEP VAR"

Organizasyon şirketi yetkilisi Muhammed Ali Çatak ise şunları söyledi:

"Biliyorsunuz 2020 yılının Şubat ayı itibariyle pandemi nedeniyle Suudi Arabistan umre gidişlerini kapatmıştı. Yaklaşık iki yıl üç ay üzerinden geçti. Biz ilk umre kafilesini Mekke'ye yolcu ediyoruz. Grubun başında biz de olacağız. Her ne kadar şükretsek azdır. Pandemi sonrası kapıların tekrar açılmasından sonra çok talep oldu. Bu talepleri hac ibadeti nedeniyle Eylül ayına ertelemek zorunda kaldık." (Hürriyet)

İki yıl sonra ilk Umre grubu yola çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Some dağılmış problemz ~ 3 ay önce
Hac umre yolcusuna söven amirini sırf ona yaranmak için uyarmayan raporlamayan sende en az onun kadar günaha giriyorsun. 5inci birayı verirken Danimarkalıya sir sir diyerek hizmet eden bu yolcuya da saygı gösterecek sırf bunların yüzünden ucusu bırakıp yere indim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aferin ~ 3 ay önce
Isabet olmuş . Kal orda .
w ~ 3 ay önce
Yürüyen cari açık hepsi. Torununa hayır yap desen yapmazlar. Gidin para kazandırın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cari açık ~ 3 ay önce
İthal viski ile devam et
ens ~ 3 ay önce
ensar vakfi uyeleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
4.MURAD ~ 3 ay önce
Niye karnın ağrıdı,sana ne?
Hiko Baba ~ 3 ay önce
ensar ve tügva şu an atama istiyosan buralara takıl boğaziçi okudum falan deme ensara girmediysen 2 senelık AÖF önünde olur

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000