05 Temmuz 2020, Pazar 14:08:39

"İki yıl içerisinde Çukurova Havalimanı'na uçak inecek"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mersin'de yapımı süren Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatını 2 yıl içinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.
  • yandaş mütahitler ihaleyi kazanamadı diye bu ülkede bakan değişiyor !!!
  • Uçak inmesinde sıkıntı yok. Modelini alayım! Malum yerli iki tipte yapılan yolcu uçağımız 2019 da bir kalktı hala inmedi!!!
  • bizimte sorunlarımızı görün artık sayın bakan bey
  • Çukurova Havalimanı'na her sene düzenli olarak uçak iniyor zaten söylenenlere göre en son geçen Nisan ayında inmişti umarım iki sonra inecek uçak tamamen alt ve üst yapısı bitmiş bir havalimanına iner ;)
  • Ne komik tipler yahu siz gercekmisiniz, ulke batti ulke
  • Daha çok betona yatırım yapın,yandaş müteahhitlere garantili işler verin ki turist gelsin diye takla atalım,kredi versin diye arapların peşinde koşalım,herşeye hergün zam yapılsın,alım gücü düştükçe düşsün...
  • iner inmesine de ne ucagi inecek pirpir mi indireceksin benim drone u gondereyim oda iner
  • Daha önce de defalarca ihaleler yapıldı azalarak da olsa Mersinliler olarak inanmak istedik fakat birçok Mersinli vatandaşın umudu kırılmış durumda ve kimse inanmıyor artık,her gelen yetkili aynı şeyleri beyan etmekten ileri gidilmiyor, özellikle ilk uçağın ineceği yıl söyleniyor hep, sanırım 8 yıldır en çok bu cümleyi duyduk,neyse... başka baharlarda da Umut vardır

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mersin'de yapımı süren Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatını 2 yıl içinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Karaismailoğlu, beraberinde Vali Ali İhsan Su, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ve diğer ilgililerle Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatında incelemede bulundu.

Saha ziyaretinin ardından gazetecilere açıklama yapan Karaismailoğlu, kentte devam eden ulaştırma projelerini yerinde inceleyeceklerini söyledi.

Türkiye'nin hava yolu yatırımlarına değinen Karaismailoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, AK Parti hükümetleri döneminde 24 olan havalimanı sayısını 56'ya çıkardık. Yolcu sayısını 30 milyonlardan 210 milyonların üzerine çıkardık. Hava yolu, halkın yolu oldu." ifadesini kullandı.

Karaismailoğlu, Çukurova'ya yakışacak bir havalimanı için çalıştıklarını belirterek, "Çukurova bölgesine, saygıdeğer vatandaşlarımıza, milletimize yakışır bir havalimanı yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bütün çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Şu an pist çalışmasının üzerindeyiz. İnşallah yıl sonuna kadar bütün altyapı çalışmalarımızı tamamlayacağız. Yine havalimanı bağlantı yollarıyla ilgili çalışmalar da hızlı bir şekilde devam ediyor. Önümüzdeki yılın başlarında havalimanı yol bağlantılarını da bitirmiş olacağız." diye konuştu.

Havalimanında çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Karaismailoğlu, "Üstyapıyla ilgili de projelerimizi tamamladık. İlk aşamada, birinci etapta 8 milyon yolcuya hizmet edecek havalimanı terminali projelerini tamamladık. Devamında da 12 milyon yolcuya hizmet edebilecek kapasitede bir havalimanı projelendirdik. İnşallah önümüzdeki günlerde ihalesini yapıp bu yıl içerisinde inşaatına başlayıp en geç 2 yıl içerisinde de inşaatını tamamlama hedefi içerisindeyiz." değerlendirmesinde bulundu.

- "İlk uçak 2 yıl içerisinde piste inecek"

Karaismailoğlu, projenin takipçisi olacaklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Hizmetin bir an önce sağlanması için Çukurova'nın özlemle beklediği, onlara, milletimize yakışır bir havalimanını önümüzdeki 2 yıl içerisinde faaliyete alacağız ve Çukurova Bölgesel Havalimanı bu bölgeye hizmet verecek. Burayı sadece Çukurova'nın bir hava yolu olarak düşünmeyelim. Burası gerekli OSB, sanayi, deniz, liman, turizm ve tarım gibi bütün sektörlere hizmet edecek. Çok değerli bir yatırım olacak. Buraya yaptığımız yatırımın dönüşünü katbekat kısa zamanda alacağımızın temennisi içerisindeyiz. Planımızı ve hazırlığımızı o şekilde yaptık."

Bakan Karaismailoğlu, bir gazetecinin "İlk uçak piste ne zaman iner?" şeklindeki sorusunu, "Bütün planlarımız 2 yıl içerisinde, 2 yıl bitmeden havalimanımıza uçağın inmesi. Çalışmalarımız ve hedefimiz o." diye yanıtladı.

AK Parti Mersin milletvekilleri Hacı Özkan, Zeynep Gül Yılmaz ve Ali Cumhur Taşkın ile Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'ın da eşlik ettiği Karaismailoğlu, sahada çalışan görevlilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Karaismailoğlu, işçilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

"İki yıl içerisinde Çukurova Havalimanı'na uçak inecek"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

limak cengiz ~ 1 ay önce
yandaş mütahitler ihaleyi kazanamadı diye bu ülkede bakan değişiyor !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sayin Bakanim ~ 1 ay önce
Cukurova Havalimani kapasite olarak Turkiyenin en buyuk 2.havalimani olacak dogru mu IGA dan sonra.?Dogru mu bu?Neden Ankara ve Antalya dan buyuk olsun ki mantikli mi bu sizce yillardir bitmemesinin ve bircok firmanin batmasinin sebebi bu yani.Sayin Bakanim lutfen bu detaylari inceleyin.
Sıkıntı yok ~ 1 ay önce
Uçak inmesinde sıkıntı yok. Modelini alayım! Malum yerli iki tipte yapılan yolcu uçağımız 2019 da bir kalktı hala inmedi!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARFF ~ 1 ay önce
bizimte sorunlarımızı görün artık sayın bakan bey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arff07 ~ 1 ay önce
Troll hesaptır arkadaşlar böyle bi derdimiz yok bilgi
Hadi inşallah ~ 1 ay önce
Çukurova Havalimanı'na her sene düzenli olarak uçak iniyor zaten söylenenlere göre en son geçen Nisan ayında inmişti umarım iki sonra inecek uçak tamamen alt ve üst yapısı bitmiş bir havalimanına iner ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne komik ~ 1 ay önce
Ne komik tipler yahu siz gercekmisiniz, ulke batti ulke

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Durmak yok ~ 1 ay önce
Daha çok betona yatırım yapın,yandaş müteahhitlere garantili işler verin ki turist gelsin diye takla atalım,kredi versin diye arapların peşinde koşalım,herşeye hergün zam yapılsın,alım gücü düştükçe düşsün...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ucak ~ 1 ay önce
iner inmesine de ne ucagi inecek pirpir mi indireceksin benim drone u gondereyim oda iner

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sorti... ~ 1 ay önce
Daha önce de defalarca ihaleler yapıldı azalarak da olsa Mersinliler olarak inanmak istedik fakat birçok Mersinli vatandaşın umudu kırılmış durumda ve kimse inanmıyor artık,her gelen yetkili aynı şeyleri beyan etmekten ileri gidilmiyor, özellikle ilk uçağın ineceği yıl söyleniyor hep, sanırım 8 yıldır en çok bu cümleyi duyduk,neyse... başka baharlarda da Umut vardır

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000