12 Mart 2019, Salı 09:50:31

İki ülke daha MAX uçuşlarını durdurdu

Etiyopya Havayolları'na ait Boeing 737 MAX tipi uçağın düşmesi sonrasında ülkelerden bir bir yere indirme kararı gelmeye devam ediyor.
  • Bizimkiler korkudan yere indiremezler.
  • Biz indirmek için neyi bekliyoruz.
  • Airbus NEO serisi bu konuda çok başarılı. MAX siparişleri NEO serisine çevrilmeli.
  • THY, Corendon ve digerleride durdursun
  • THY'de de var max lar gelmişti sanırım. Bizimkiler neden böyle bir yola gitmiyor acaba? Bellki bir teknik sıkıntı var bu uçakta. Çözülene kadar bizim de yere indirmemiz gerekir diye düşünüyorum. Ama yoooooo nasıl kar etmeye devam etsin THY para herşeyden önemli..
  • En doğru karar insan hayatı bukadar ucuz olmamalı ..nasıl ki içimizde yer eden hastalık erken teşhisle hayat kurtarıyorsa aynı şekilde bu durumda öyle..Bence bu işi gerçekten yapacaklar olanlar alınmalı sırf parası iyi yok torpil yok zengin çocuğu bilmem ne onlarca insanın hayatını ne de kendi hayatınızı riske atmaya gerek var.
  • Aynı modelin,5 ay içinde iki büyük kazası Toplam 346 ölü Kaza oluşlarına bakınca nedenleri %90 aynı.. yazılımsal/sensör hatası çıkacak gibi Allah korusun bir thy uçağına bir şey gelse bu durumu nasıl açıklayacaksınız? Ben söyleyeyim; biz boeingle konuştuk, onlardan güvence aldık.. Yine hatayı kendinizde bulmayacaksınız, tren kazasında olduğu gibi bir kişi bile onuruyla koltuğunu bırakıp gitmeyecek. Tam türk işi.. Bize birşey olmaz dimi.. Torpille,yandaşlıkla hak etmeden elde ettiğiniz o koltukları hiç biriniz dolduracak kapasitede insanlar değilsiniz; bunu en çok kendiniz biliyorsunuz. Ağa babalarınız gibi gidip ihale kovalayarak inşaatçılık oynayın. Bu sektörden uzak durun diyeceğim fakat heryeri şarmış bir tümör gibisiniz.
  • Boeing'den sağlıklı bir açıklama gelene kadar mantıklı buluyorum bu yasaklama ve kısıtlamaları fakat ileriye dönük düşünüldüğünde kalıcı bir çözüm olmayacaktır. B737-Max kazalarının hepsi pilotaj hatası da olabilir ki eğer öyleyse bile bu uçağa karşı bakış açımızı pek değiştirmez. Hindistan Sivil Havacılığın izlediği yolu daha mantıklı buldum.

Etiyopya Havayolları'na ait Boeing 737 MAX tipi uçağın düşmesi sonrasında ülkelerden bir bir yere indirme kararı gelmeye devam ediyor.

Çin, Etiyopya ve Cayman Adaları'ndan sonra şimdi de Arjantin ve Singapur da Boeing 737 MAX uçaklarının ülkede uçuş yapmasına yasak getirdi. 

China Southern Airlines, Garuda Indonesia, Shandong Airlines ve Thai Lion Air, Max model uçaklarla Singapur'a uçuyordu.

Boeing ile yürütülen görüşmelerden net bir sonuç alana kadar uçakların uçuşlarını durduran ülke sivil havacılık kurumları, 'bir süre bu uçakları uçurmayacağız' açıklaması yaptı.

Öte yandan Hndistan başka bir yöntemle önlem alma yoluna gitti. Hindistan Sivil Havacılığı, 1000 saatlik uçuş tecrübesi olmayan pilotların 737 MAX ile uçmalarını yasakladı.

Şu ana kadar MAX uçaklarını yere indiren havayolları ve uçuşları yasaklayan ülkeler şunlar:

Ethiopian Airlines
Çin
Endonezya
Aeromexico
Cayman Airways
Comair
Aerolíneas Argentinas
Singapur

İki ülke daha MAX uçuşlarını durdurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

İniş takımı ~ 6 ay önce
Bizimkiler korkudan yere indiremezler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karaboga ~ 6 ay önce
noldi rengin soldi
Max çıkmazı ~ 6 ay önce
Biz indirmek için neyi bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FO ~ 6 ay önce
kendisinin inmesini
AIB ~ 6 ay önce
Airbus NEO serisi bu konuda çok başarılı. MAX siparişleri NEO serisine çevrilmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 6 ay önce
THY, Corendon ve digerleride durdursun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Para Para Para ~ 6 ay önce
THY'de de var max lar gelmişti sanırım. Bizimkiler neden böyle bir yola gitmiyor acaba? Bellki bir teknik sıkıntı var bu uçakta. Çözülene kadar bizim de yere indirmemiz gerekir diye düşünüyorum. Ama yoooooo nasıl kar etmeye devam etsin THY para herşeyden önemli..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zenan ~ 6 ay önce
En doğru karar insan hayatı bukadar ucuz olmamalı ..nasıl ki içimizde yer eden hastalık erken teşhisle hayat kurtarıyorsa aynı şekilde bu durumda öyle..Bence bu işi gerçekten yapacaklar olanlar alınmalı sırf parası iyi yok torpil yok zengin çocuğu bilmem ne onlarca insanın hayatını ne de kendi hayatınızı riske atmaya gerek var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
green ~ 6 ay önce
Aynı modelin,5 ay içinde iki büyük kazası Toplam 346 ölü Kaza oluşlarına bakınca nedenleri %90 aynı.. yazılımsal/sensör hatası çıkacak gibi Allah korusun bir thy uçağına bir şey gelse bu durumu nasıl açıklayacaksınız? Ben söyleyeyim; biz boeingle konuştuk, onlardan güvence aldık.. Yine hatayı kendinizde bulmayacaksınız, tren kazasında olduğu gibi bir kişi bile onuruyla koltuğunu bırakıp gitmeyecek. Tam türk işi.. Bize birşey olmaz dimi.. Torpille,yandaşlıkla hak etmeden elde ettiğiniz o koltukları hiç biriniz dolduracak kapasitede insanlar değilsiniz; bunu en çok kendiniz biliyorsunuz. Ağa babalarınız gibi gidip ihale kovalayarak inşaatçılık oynayın. Bu sektörden uzak durun diyeceğim fakat heryeri şarmış bir tümör gibisiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anti green ~ 6 ay önce
Sen de anca airporthaber de insanlara giydirirsin işsiz.
just comment ~ 6 ay önce
Boeing'den sağlıklı bir açıklama gelene kadar mantıklı buluyorum bu yasaklama ve kısıtlamaları fakat ileriye dönük düşünüldüğünde kalıcı bir çözüm olmayacaktır. B737-Max kazalarının hepsi pilotaj hatası da olabilir ki eğer öyleyse bile bu uçağa karşı bakış açımızı pek değiştirmez. Hindistan Sivil Havacılığın izlediği yolu daha mantıklı buldum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 6 ay önce
Bizde zaten buna benzer bir kural geçerli. P5 ler sadece pilot monitoring görevini yapıyor. Max ve 900 lerde.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000