14 Nisan 2021, Çarşamba 17:37:53

İHA'lara ambargo haberleri sonrası Bayraktar'dan açıklama

Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, gündeme gelen ambargo tartışmalarıyla ilgili önemli bilgiler verdi.
  • Bayraktar Türkiye'nin namusunu kurtarmıştır. Bayraktar ilk İHA ları çıkartmamış olsaydı TAI halen daha Ag-GE yapıyorum diye insanları uyutmaya devam edecekti. Böyle insanlar için çok güzel bir atasözümüz var aslında: .. ürür kervan yürür!
  • Oy için açılım ayağına teröristlerle elele meydanlarda şarkı söyleyen,ayaklarına hakim gönderen,barzo'yu Ankara'da resmi törenle karşılayan, paçavrasını göndere çektiren, lahmacun yediren,apo'nun kardeşini devlet tv'sine çıkaran,Türk diye bir şey yoktur,Türklük faşistliktir, Türk demeyelim Türkiye'li diyelim,milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyen dinci parti ve yandaşları köşeye sıkışınca şimdi nasıl da çıkar uğruna yerli ve millici oldular ağızlarından devlet,millet,bayrak sözleri düşmüyor,para,çıkar,makam nelere kadir hey maşallah be !
  • “kullanıcının seçimiyle taktığımız” diyor anladınız mı???? ayrıca “üretim devam ediyor” diyor peki bu bizim gerizekalı ve eleştirmeyi çok seven bizim millet acaba okumayı bilmiyor ve idrak edememe sorunu mu var? ayrıca adam damat olmadan çok önce başlamış sizler gibi içi boş, kafası boş, okuyup anlamayı dahi beceremeyen gerizekalılar gibi değil
  • Sihaların bütün elektronik sistemleri Aselsan’dan alındı. Sadece fiber dış kabuk orijinal Bayraktar’ın
  • Konu kamera değil rotax motorlar
  • Madem Canada ürününe ihtiyacımız yoktu, neden dışişleri bakanımız Canada dışişleri bakanından blokenin kaldırılmasını istedi?
  • Şu yorumları okuyunca, kendi kendime; vay be bu ülke içerisindeki bu kadar çok haine (başta FETÖ artıkları elbette) rağmen nasıl böyle emin adımlarla yürüyor, Türk'ün gücü dedikleri şey bu olsa gerek.
  • Utanmanızda yokki adam 2006 dan beri iha üretiyor. Damat olduğu yıl 2016. Cumhurbaşkanı doğru damat tercihi yapmış sadece,damat olduğu için değil zeki olduğu için üretebiliyor. Nokta
  • Eğer kamerayı biz yapıyorsak, gunün birinde de Türkiye'nin Kanada'ya kamera satmaması onlar için problem olacaksa niye dün Mevlüt Çavuşoğlu resmi olarak Kanada'dan biz müttefiğiz deyip kamera satışının izni için davetkar ve ricacı oldu peki ? Belki de bize mercimek,nohut satsınlar diye öyle demiştir de dili sürçüp ağzından kamera lafı çıktı kimbilir. Devletin bakanı ne diyor birisinin damadı ne? Kime inanalım şimdi? Devirleri sürsün diye kime ne masal anlatacaklarını şaşırdılar. Devletin kendisinin siha yapacak altyapısı,gücü,imkanı varken niye damata devlet imkanlarıyla makine,parça,kamera,motor falan alınıp da siha yapım işi veriliyor? Saray efradı paraya bu kadar mı düşkünler,bu milletin vergisi bunlar için ganimet mi acaba? İyi ki bir lokma bir hırkacılar ya aksi olsaymış ne olurmuş? Ayrıca hangi aklı başında bir ülkede başkan damadı devletle bu şekilde iş ilişkisi içinde olur? 128 milyar doların ne olduğunu açıklayamayan,paraları betona,döviz kuru üzerinden garantili ihalelerle yandaşlara, saraylara,araplara,uçaklara, gösterişe vs saçan,belediyelerdeki kendi dönemlere ait yolsuzlukların,siyasetteki fetocuların araştırılmasını istemeyen,halk fakirleşirken maaile zenginleşen,sayesinde ekonomik,sosyal,toplumsal,dış politikada her yönden hızla dibe gittiğimiz iktidarın neresinden tutsan elinde kalır da bütün kabahat bunlara para ve çıkar için 20 yıldır oy verip duranlarda ne yazık ki.
  • hesap yok ihale yok palavranın sınırı yok.

Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, gündeme gelen ambargo tartışmalarıyla ilgili önemli bilgiler verdi. Kanada'nın Karabağ Tek Vatan Harekatı'nı gerekçe göstererek halihazırda Türkiye'de üretilen bir parçayı göndermeme kararının SİHA üretimini etkilemeyeceğini bildirdi. Bayraktar, sosyal medya hesabı üzerinden "İlk notu 6 ay önce yazmışız... Değişen bir şey olmadı... 6 ay sonra da olmayacak... Muhtemelen 6 aya kalmaz bir daha yazarız" ifadelerini kullanarak, yazılı açıklama yayınladı.

Selçuk Bayraktar yaptığı açıklamada, "Bilinmesinde fayda olan bazı hususları izah etmem gerektiğini düşünüyorum. S/İHA dediğimiz aslında içinde 40'a yakın bilgisayar bulunan bir robot uçak. Bayraktar TB2 SİHA'larımızı kritik tüm aksamlarından bileşenlerine, uçuş görev bilgisayarından yazılımına ve donanımına, aerodinamiğinden mekaniğine kadar tümüyle milli ve özgün tasarıma sahip olarak geliştiriyoruz. Dünyada rekor sayılabilecek bir düzeyde yüzde 93 yerli katkıyla ve gururla üretiyoruz. Birçok ülkeye ihraç ettiğimiz, dünya basınının neredeyse her gün başarılarını gıpta ile yazdığı ve yüksek teknolojide ülkemizin bayrağını en üst düzeye çeken bir sistemler bütünü. Kanada'nın S/İHA'larımızın adeta destan yazdığı Karabağ Tek Vatan Harekatı'nı gerekçe gösterip SİHA'mıza kullanıcının seçimiyle taktığımız faydalı yük denilen bir aksamı/kamerasını satmaması, halihazırda yerlisi ülkemiz tarafından geliştirilip üretilip, yurt içi ve yurt dışında dahi kullanıma sunulmuşken bizim için herhangi bir problem oluşturmaz" dedi.

"S/İHA'ları, ülkemizin güvenliği için uçmaya devam ediyor, edecek"

SİHA'ların uçmaya devam edeceğini belirten Bayraktar, "Lakin günün birinde, acil ihtiyacı olduğunda Türkiye'nin Kanada'ya SİHA satmaması onlar için ciddi bir problem olabilir. Zira dünyada muharebe tecrübesine sahip SİHA, Türkiye dahil sadece 4 ülkede var. Türkiye, güvenlik güçlerimizin çok geniş yelpazede başarılı muharip kullanımı sayesinde bu alanda dünyada lider. Havacılıkta ileri birçok ülke gibi Kanada'nın da bizim ürettiğimiz sınıflarda İHA'sı veyahut SİHA'sı yok. Ancak ithal etmek için başlattıkları bir programları var. Ambargolar bu işe ilk başladığımızdan beri, yıllardır var. Ama hiçbiri bizi engelleyemedi, yolumuzdan döndüremedi. Yukarıda anlattığım sebeplerle milli S/İHA'larımızla ve Türkiye'nin her gün güçlenerek gelişen savunma sanayii ekosistemiyle gerçekten övünebilirsiniz. Bizim için dün nasılsa bugün de öyle... Değişen hiçbir şey olmadı. Bundan sonra da olmayacak! 300.000 saatten fazla gökyüzünde başarıyla görev yapan milletimizin S/İHA'ları, ülkemizin güvenliği için uçmaya devam ediyor, edecek" ifadelerini kullandı.

İHA'lara ambargo haberleri sonrası Bayraktar'dan açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Bir Bilen ~ 1 ay önce
Bayraktar Türkiye'nin namusunu kurtarmıştır. Bayraktar ilk İHA ları çıkartmamış olsaydı TAI halen daha Ag-GE yapıyorum diye insanları uyutmaya devam edecekti. Böyle insanlar için çok güzel bir atasözümüz var aslında: .. ürür kervan yürür!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Takiyyeciler ~ 1 ay önce
Oy için açılım ayağına teröristlerle elele meydanlarda şarkı söyleyen,ayaklarına hakim gönderen,barzo'yu Ankara'da resmi törenle karşılayan, paçavrasını göndere çektiren, lahmacun yediren,apo'nun kardeşini devlet tv'sine çıkaran,Türk diye bir şey yoktur,Türklük faşistliktir, Türk demeyelim Türkiye'li diyelim,milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyen dinci parti ve yandaşları köşeye sıkışınca şimdi nasıl da çıkar uğruna yerli ve millici oldular ağızlarından devlet,millet,bayrak sözleri düşmüyor,para,çıkar,makam nelere kadir hey maşallah be !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
okuma özürlüsü millet ~ 1 ay önce
“kullanıcının seçimiyle taktığımız” diyor anladınız mı???? ayrıca “üretim devam ediyor” diyor peki bu bizim gerizekalı ve eleştirmeyi çok seven bizim millet acaba okumayı bilmiyor ve idrak edememe sorunu mu var? ayrıca adam damat olmadan çok önce başlamış sizler gibi içi boş, kafası boş, okuyup anlamayı dahi beceremeyen gerizekalılar gibi değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fargo ~ 1 ay önce
Infrared camera , Cell batarya teknolojisi ve Laser Guide ( uzaktan füzeyi güdümleme )milli teknolojimiz çok ileride deil. Yani en iyisi icin halihazirda malesef dışarıya muhtaciz.
Cemil Bey ~ 1 ay önce
Sihaların bütün elektronik sistemleri Aselsan’dan alındı. Sadece fiber dış kabuk orijinal Bayraktar’ın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yılancı ~ 1 ay önce
Konu kamera değil rotax motorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben şunu anlamadım ~ 1 ay önce
Madem Canada ürününe ihtiyacımız yoktu, neden dışişleri bakanımız Canada dışişleri bakanından blokenin kaldırılmasını istedi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
projeler ~ 1 ay önce
Canada sadece kamera satmıyordu başka projelerdede anlaşmalar yapılmıştı mesela hava-soj projesi.Hürkuş'un motorları mesela.
projeler ~ 1 ay önce
İkincisi aselsanın cats ürünü henüz kanadadan aldığımız ürün seviyesine gelmedi biraz görüntü kalitesi vs olarak fark var.O seviyeye gelmemiz biraz zaman alacak o yüzden TSK kanada kamerası tercih etti şu ana kadar.
Bir Bilen ~ 1 ay önce
Şu yorumları okuyunca, kendi kendime; vay be bu ülke içerisindeki bu kadar çok haine (başta FETÖ artıkları elbette) rağmen nasıl böyle emin adımlarla yürüyor, Türk'ün gücü dedikleri şey bu olsa gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fötö ~ 1 ay önce
Size göre akp genel başkanını sevmeyen herkes fetöcü
Önemli ~ 1 ay önce
Önemli olan ihanın motoru değil önemli olan yeğen mercimek ithal etmemek
Kim ~ 1 ay önce
Senin gibi mi ? Artık ne yazacağınızı şaşırdınız . Bu kadar da olmaz yani .
Han ~ 1 ay önce
Utanmanızda yokki adam 2006 dan beri iha üretiyor. Damat olduğu yıl 2016. Cumhurbaşkanı doğru damat tercihi yapmış sadece,damat olduğu için değil zeki olduğu için üretebiliyor. Nokta

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müstahak bu millete ~ 1 ay önce
Eğer kamerayı biz yapıyorsak, gunün birinde de Türkiye'nin Kanada'ya kamera satmaması onlar için problem olacaksa niye dün Mevlüt Çavuşoğlu resmi olarak Kanada'dan biz müttefiğiz deyip kamera satışının izni için davetkar ve ricacı oldu peki ? Belki de bize mercimek,nohut satsınlar diye öyle demiştir de dili sürçüp ağzından kamera lafı çıktı kimbilir. Devletin bakanı ne diyor birisinin damadı ne? Kime inanalım şimdi? Devirleri sürsün diye kime ne masal anlatacaklarını şaşırdılar. Devletin kendisinin siha yapacak altyapısı,gücü,imkanı varken niye damata devlet imkanlarıyla makine,parça,kamera,motor falan alınıp da siha yapım işi veriliyor? Saray efradı paraya bu kadar mı düşkünler,bu milletin vergisi bunlar için ganimet mi acaba? İyi ki bir lokma bir hırkacılar ya aksi olsaymış ne olurmuş? Ayrıca hangi aklı başında bir ülkede başkan damadı devletle bu şekilde iş ilişkisi içinde olur? 128 milyar doların ne olduğunu açıklayamayan,paraları betona,döviz kuru üzerinden garantili ihalelerle yandaşlara, saraylara,araplara,uçaklara, gösterişe vs saçan,belediyelerdeki kendi dönemlere ait yolsuzlukların,siyasetteki fetocuların araştırılmasını istemeyen,halk fakirleşirken maaile zenginleşen,sayesinde ekonomik,sosyal,toplumsal,dış politikada her yönden hızla dibe gittiğimiz iktidarın neresinden tutsan elinde kalır da bütün kabahat bunlara para ve çıkar için 20 yıldır oy verip duranlarda ne yazık ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mke ~ 1 ay önce
Başka şeyleri eleştirin tamamda MKE 1940 yıllarda kuruldu ama düne kadar ( belkide hala öyledir) gavurun G3 ile terörist kovalamaya çalışıyordun İsrail'den İHA siha dileniyordun adam parayla vermiyor verirse de ben istersem kullanın diyordu sanki 20 yıl önce bu ülke uzaydaydi uçak, gemi tank üretiyordu gavurun g3une mermi üretmekten başka hangi ürünleri vardı MKE nin söylede bilelim
Helal olsun. ~ 1 ay önce
Başından sonuna kadar her kelimesine katılıyorum. Yazıya dislike atanlar da yazının sonunda bahsettiğin o topluluktan olsa gerek. Nasıl bir uyku ki 20 yıldır halen uyanamadılar. Doğadaki hayvanlar bile bi kış uyur yazın uyanır.
Aa ~ 1 ay önce
Yav hee heee nasıl adamlarsınız siz ya :)
mke ~ 1 ay önce
Birincisi mke polise askere illahlah dedirten bir kurum (devlet kurumu olması sebebiyle ) ürettiği mermiler bile üretimden kaynaklı sorun yaratırdı hala yaratıyor.Devlet MPT-76 projesi kapsamında milli piyade tüfeği ürettirdi onuda beceremediler o yüzden gittiler KALE ve SARSILMAZ firmaları üretiyor.Kısacası Mke BU sektörde en kötü örnek.
he he ~ 1 ay önce
hesap yok ihale yok palavranın sınırı yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000