25 Eylül 2021, Cumartesi 08:53:06

"İHA ile ilgili Türkiye'nin ARGE merkezini kurma kararı aldık"

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer,Türkiye'nin ilk tematik meslek lisesi Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Bakan Özer, "Bu okulumuzda İHA ile ilgili Türkiye'nin ARGE merkezini kurma kararı aldık" dedi.
  • arge yerleri hiç bir yerde okullara kurulmaz hem de 2.5 milyon yatırım yapacağız diyede söylemez.Türkiye'nin nitelikli ve yetkili öğrenci yetişmeye ihtiyacı olan okullara ihtiyacı var.Bir de Türkiye'nin en iyi okulu diye lanse etmeye çalışıyor.Nitelikli ve yetkili yetişme için de dünyaya baksınlar bu işleri gelişmiş ülkeler nasıl yapıyorlar bari onlardan örnek alsalar da gençlerin geleceklerime sadece umut değil iş bulacak seviyeye getirseler.Gerçekleri sn. bakana söylecek etrafında kimse yok.

Türkiye'nin ilk tematik meslek lisesi Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Bu okulumuzda İHA ile ilgili Türkiye'nin ARGE merkezini kurma kararı aldık. Önemli bir referans merkezi olacak. 2.5 milyon TL yatırım yapacağız" sözlerine yer verdi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya milletvekilleri, il ve ilçe milli eğitim müdürleriyle İl Eğitim Değerlendirmesi Toplantısı yaptı. Bakan Özer, toplantının ardından Aksu İlçesi'nde bulunan ve 4 yıl önce açılan Türkiye'nin ilk tematik meslek lisesi Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Lise içerisinde bulunan uçak atölyelerini gezen Özer, öğrencilerden uçak parçaları ve atölyeler hakkında bilgi aldı.

"İHA ile ilgili Türkiye'nin ARGE merkezini kurma kararı aldık"

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Özer, "Bu okulumuz Türkiye'de uçak bakım alanında donanımlı teknik eleman yetiştiren hemen hemen tek okulumuz. Alt yapısı bu kadar kapsamlı olan; F4'ünden boeing, uçağına kadar her türlü ekipman olan bir okul. Bu okulumuzda İngilizce hazırlık yok. Havacılık sektöründe İngilizce önemli. Buraya gelecek yıldan itibaren hazırlık koyacağız. Bu okulumuzda İHA ile ilgili Türkiye'nin ARGE merkezini kurma kararı aldık. İHA ilgili her türlü üretimin yapıldığı, son zamanlarda ülkemiz savunma sanayisinde ciddi bir atılım içerisine girdi. Giderek üretim kapasitemiz artıyor. Önemli bir referans merkezi olacak. 2.5 milyon TL yatırım yapacağız" sözlerine yer verdi.

"Tüm sektör temsilcilerinin destek verdiği bir okula dönüştüreceğiz"

Okuldan her yıl 90 öğrencinin mezun olduğunu aktaran Bakan Özer, "Tüm öğrencilerimizin istihdam edilmesi için çalışacağız. Tüm sektör temsilcilerinin destek verdiği bir okula dönüştüreceğiz. Türkiye'de mesleki eğitim, iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu elemanları yetiştiren ve toplumun ihtiyacı olan ürünleri üreten okullardan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. 2020 Mart itibaren Covid sürecinde tüm 81 ilde maskeden dezenfektana tüm ihtiyaçlarını mesleki teknik okullarımız karşıladı. Şuanda yine okullarımızda üretmeye devam ediyoruz" sözlerine yer verdi.

Ziyaret öğrencilerin Bakan Özer'e okul bahçesinde bulunan uçağın makeni hediye etmesi ile son buldu.

"İHA ile ilgili Türkiye'nin ARGE merkezini kurma kararı aldık"

Facebook Yorum

Yorumlar

Ar-ge merkezi mi? ~ 28 gün önce
arge yerleri hiç bir yerde okullara kurulmaz hem de 2.5 milyon yatırım yapacağız diyede söylemez.Türkiye'nin nitelikli ve yetkili öğrenci yetişmeye ihtiyacı olan okullara ihtiyacı var.Bir de Türkiye'nin en iyi okulu diye lanse etmeye çalışıyor.Nitelikli ve yetkili yetişme için de dünyaya baksınlar bu işleri gelişmiş ülkeler nasıl yapıyorlar bari onlardan örnek alsalar da gençlerin geleceklerime sadece umut değil iş bulacak seviyeye getirseler.Gerçekleri sn. bakana söylecek etrafında kimse yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Muhtemelen ~ 26 gün önce
Bakan yanlış açıkladı.Dediğiniz gibi ar-ge merkezi olması pek akla yatkın değil.Bana göre üniversite okul ve şirketlerin biraya geldiği ve sektöre yönelik nitelikli eleman yetiştime amaçlı bir yer olacak

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000