21 Nisan 2017, Cuma 10:28:46

Iğdır Havalimanı'na Şehidin adı verildi

Iğdır Havalimanı'nın adının "Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı" olarak değiştirilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yer aldı.
  • Ülkenin adını da 15 Temmuz şehitleri yapın bari.
  • Onlar olmasaydı şu anda Türkiye yoktu. Allah onlardan razı olsun,isimleri hatırlansın Yeni Türkiye nin önü açık. Paçalarından karamsarlık,yalan dolan akan hazımsızlar gene hüsrana hep hüsrana her zaman hüsrana sabah hüsrana akşam hüsrana piknikte hüsrana sandıkta hüsrana uğrarlar.(muharrem senden seviyore) Bu ülkeyi beğenmeyenler bu güzel oksijeni soluyarak ziyan edenler ne yapmış acaba bu ülke için.? Yasaklamalardan,itirazlardan,itibarsızlaşmadan başka. Eski,cahil,bilgisiz insanlar yok artık bu vatanda.Hayran olduğunuz toplumun ne vizesini nede sözde birliklerini istiyoruz. Eski Türkiye ışıklar içinde,mozartın son zartı eşliğinde uyu.
  • Kaç tane şehit verdi bu millet, neden unutuldu da özellikle 15 temmuz unutulmaması için heryere isim veriliyor... Ne garip bir Millet olduk .. Pes yani
  • Bundan sonra şehit olanlar yok sayılacak gibi, bu Nasıl iştir, 1 sene oldu halen 15 temmuz diye milleti korkutmaya devam etmek için , geriye dönük ayrımcılık yapılıyor.. Herhalde 10 sene sonrada halen 15 temmuz diye nara atacaksınız.. Sanki başka hiç şehit vermedik, ? 12 eylül darbeden kimse bahsetmiyor, onlar şehit değilmi? Yanı işine geleni şehit, diğerleri vatan haini yapıyorsunuz... Yazık yazık
  • 21/04/2017 12:31 itibarı ile gazete haberi Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada iki asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.BU KAHRAMANLARIN İSİMLERİ 3.CÜ HAVA LİMANINA MI? VERİLECEK..
  • Yakinda 15 temmuz cumhuriyeti olabiliriz. Kesin bilgi
  • Ülkenin adı 15 Temmuz Şehitler Cumhuriyeti olarak değiştirilsin. Başkent Ankara'nın ismi 15 Temmuz olsun.
  • Bu ulke sehitlerini sadece 15 Temmuz'da mi verdi? Guneydoguda sehit olanlar neden hic anilmiyor? Artik 15 Temmuz sehitlerinden baska hicbir sehidin adi anilmiyor.
  • Tebrikler.Unutulmayacak isimler var birde unutulacak isimler var bu ülkede. Şehitler unutulmaz.Yeni Türkiye nin önü açık. Paçalarından karamsarlık,yalan dolan akan hazımsızlar gene hüsrana hep hüsrana her zaman hüsrana sabah hüsrana akşam hüsrana piknikte hüsrana sandıkta hüsrana uğrarlar.(muharrem senden seviyore) Bu ülkeyi beğenmeyenler bu güzel oksijeni soluyarak ziyan edenler ne yapmış acaba bu ülke için.?Yasaklamalardan,itirazlardan,idamlardan başka Eski,cahil,bilgisiz insanlar yok artık bu vatanda.Hayran olduğunuz toplumun ne vizesini nede sözde birliklerini istiyoruz.

,Iğdır Havalimanı'na 15 Temmuz darbe girişiminin ilk şehidi Bülent Aydın'ın adının verilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararda, havalimanının adının "Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı" olarak değiştirildiği belirtildi.

Söz konusu karar, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının 20 Şubat 2017 tarihli ve 15143 sayılı yazısı üzerine aynı tarihte Bakanlar Kurulunca alınmıştı.

"15 Temmuz'un ilk şehidi" Bülent Aydın

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde, Genelkurmay Karargahında şehit olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın koruma astsubayı Topçu Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Aydın'ın ismi, hazırlanan çatı iddianamesinde "15 Temmuz'un ilk şehidi" olarak yer almıştı.

İddianamede, Kıdemli Başçavuş Aydın'ın, Orgeneral Çolak ile saat 21.43'te Genelkurmay Karargahına girmelerinin ardından Özel Kuvvetler mensubu darbecilerin açtığı ateş sonucu şehit olduğu belirtilmişti.

Iğdırlı olan şehit Bülent Aydın'ın naaşı, 17 Temmuz günü Ankara Kocatepe Camisi'nde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve dönemin Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi'nin de katıldığı cenaze namazının ardından Ankara Cebeci Şehitliği'nde toprağa verilmişti.

Iğdır Havalimanı'na Şehidin adı verildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

ATR ~ 2 yıl önce
Ülkenin adını da 15 Temmuz şehitleri yapın bari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aga'ya ~ 2 yıl önce
Senin adini verelim paşa
jant kapakları ~ 2 yıl önce
Onlar olmasaydı şu anda Türkiye yoktu. Allah onlardan razı olsun,isimleri hatırlansın Yeni Türkiye nin önü açık. Paçalarından karamsarlık,yalan dolan akan hazımsızlar gene hüsrana hep hüsrana her zaman hüsrana sabah hüsrana akşam hüsrana piknikte hüsrana sandıkta hüsrana uğrarlar.(muharrem senden seviyore) Bu ülkeyi beğenmeyenler bu güzel oksijeni soluyarak ziyan edenler ne yapmış acaba bu ülke için.? Yasaklamalardan,itirazlardan,itibarsızlaşmadan başka. Eski,cahil,bilgisiz insanlar yok artık bu vatanda.Hayran olduğunuz toplumun ne vizesini nede sözde birliklerini istiyoruz. Eski Türkiye ışıklar içinde,mozartın son zartı eşliğinde uyu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 2 yıl önce
Eski cahil toplum yok filan demişsin ama şu anda cahil, ne söylenirse kayıtsız şartsız kabul eden kişi sayısı hiç olmadığı kadar fazla. Yasaklamalardan filan hiç söz etme siz yasaklamayı daha iyi biliyorsunuz işinize gelmeyince. Zaten Mozartın son zartı gibi saçma bir ifadeyle seviyenizi de belli etmişsiniz. Yeni Türkiye deyip duruyorsunuz da ne oluyor? Ülkenin itibarını siz iki paralık ettiniz, AB ye girmeyek isteyen bir ülkeden tipik bir ortadoğu ülkesine döndük. Halimiz belliyken bizden kat kat büyük Rusya ABD gibi ülkelere bağırıp çağırdınız sonra da özür dilediniz. Turist gelmiyor artık. Hukuk,eğitim sistemlerimiz doğru dürüst işlemiyor. Ben burada bazı şeyleri eleştiriyorsam seni düşündüğüm için değil gelecek nesilleri ve ülkemizin geleceğini düşündüğüm içindir. Ama boşver sana laf anlatmak mümkün değil. Aa bak ben seninle aynı fikirde değilim bana hain filan da diyebilirsin şimdi.
A9 ~ 2 yıl önce
Tipik cahil işte, dünyadan haberi yok.. Eğitim şart, jölelinin paralı trolleri , AKTÖ üyeleri yarın yargılanacaklar, bakın bakalım kaçacak yer arayacaksınız, İsrail ve Rusya size kucak açar, hatta kucağına oturtturur, sizi sever .. Çaldınız , halen gözünüz doymadı.. Allah doyursun sizi.. Dolar Avro , ayakkabı kutuları, gemicikler.. Daha neler ..
Jant kapağı.. Tam sana göre ~ 2 yıl önce
Yani tam jant kapağı olmuşsun.. Sana göre teker çoook , merak etme.. Jölelide çok vardır, seni çoook öper, sever...
A9 ~ 2 yıl önce
Kaç tane şehit verdi bu millet, neden unutuldu da özellikle 15 temmuz unutulmaması için heryere isim veriliyor... Ne garip bir Millet olduk .. Pes yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A9 ~ 2 yıl önce
Bundan sonra şehit olanlar yok sayılacak gibi, bu Nasıl iştir, 1 sene oldu halen 15 temmuz diye milleti korkutmaya devam etmek için , geriye dönük ayrımcılık yapılıyor.. Herhalde 10 sene sonrada halen 15 temmuz diye nara atacaksınız.. Sanki başka hiç şehit vermedik, ? 12 eylül darbeden kimse bahsetmiyor, onlar şehit değilmi? Yanı işine geleni şehit, diğerleri vatan haini yapıyorsunuz... Yazık yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
T.C ~ 2 yıl önce
21/04/2017 12:31 itibarı ile gazete haberi Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada iki asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.BU KAHRAMANLARIN İSİMLERİ 3.CÜ HAVA LİMANINA MI? VERİLECEK..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A9 ~ 2 yıl önce
Biraz Zor , daha 15 temmuz muhabbeti bitmedi.. Yani bundan sonra şehit olanlar unutulacak.. AKTÖ bu şekilde senaryo hazırlamış, başkanlık sistemi de geldi, artık küllüm mefta olduk
773 ~ 2 yıl önce
Yakinda 15 temmuz cumhuriyeti olabiliriz. Kesin bilgi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 2 yıl önce
Ülkenin adı 15 Temmuz Şehitler Cumhuriyeti olarak değiştirilsin. Başkent Ankara'nın ismi 15 Temmuz olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
15 Temmuz ~ 2 yıl önce
Bu ulke sehitlerini sadece 15 Temmuz'da mi verdi? Guneydoguda sehit olanlar neden hic anilmiyor? Artik 15 Temmuz sehitlerinden baska hicbir sehidin adi anilmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
klozet kafalılar ~ 2 yıl önce
Tebrikler.Unutulmayacak isimler var birde unutulacak isimler var bu ülkede. Şehitler unutulmaz.Yeni Türkiye nin önü açık. Paçalarından karamsarlık,yalan dolan akan hazımsızlar gene hüsrana hep hüsrana her zaman hüsrana sabah hüsrana akşam hüsrana piknikte hüsrana sandıkta hüsrana uğrarlar.(muharrem senden seviyore) Bu ülkeyi beğenmeyenler bu güzel oksijeni soluyarak ziyan edenler ne yapmış acaba bu ülke için.?Yasaklamalardan,itirazlardan,idamlardan başka Eski,cahil,bilgisiz insanlar yok artık bu vatanda.Hayran olduğunuz toplumun ne vizesini nede sözde birliklerini istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000