16 Nisan 2019, Salı 21:37:53

İGA’nın akaryakıt tedarikçisi belli oldu

İstanbul Havalimanı’nın ihtiyacı olan jet yakıtının temini amacıyla, İGA İstanbul Havalimanı Akaryakıt Hizmetleri A.Ş. tarafından düzenlenen ihale sonuçları açıklandı.
  • Başka kim satabilirki zaten
  • Tüpraş'a petrolü kim taşıyıp, şatışını yapıyordu acaba? En çok onu ilgilendiriyor bu haber.
  • Tek basina mi katildi?
  • Koç grubu almış,hayırlı olsun. İktidara ne kadar karşı çıkan varsa Ak-Parti onlara el veriyor. Diyecek söz bulamıyorum.

Tüpraş, İGA İstanbul Havalimanı Akaryakıt Hizmetleri A.Ş. tarafından düzenlenen ihale sonucunda, İstanbul Havalimanı’na 5 yıl süreyle yıllık 1,8 milyon ton jet yakıtı satacak.

İstanbul Havalimanı’nın ihtiyacı olan jet yakıtının temini amacıyla, İGA İstanbul Havalimanı Akaryakıt Hizmetleri A.Ş. tarafından düzenlenen ihale sonuçları açıklandı. Tüpraş, İstanbul Havalimanı’na 5 yıl süreyle yıllık 1,8 milyon ton jet yakıtı satışına hak kazandı. Bu kapsamda satışlara başlandı.

Dünyanın en büyük hava limanlarından İstanbul Havalimanı’nın yıllık yakıt ihtiyacının, ilk yıl için 3 milyon tonun üzerinde olması bekleniyor. Tüpraş ihale sonucunda yıllık 1,8 milyon tonluk satışıyla ihalede en büyük payı kazandı. Şirket, bu miktarla İstanbul Havalimanı’nın jet yakıtı ihtiyacının yaklaşık yüzde 60’ını karşılayacak.

Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye’nin en büyük sanayi şirketi olmanın sorumluluğuyla, Ülkemizin akaryakıt ihtiyacını kesintisiz karşılamaya devam etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu ihaleyle, İstanbul Havalimanı’nın jet yakıtı ihtiyacının da en büyük kısmını karşılayarak, Ülkemiz cari açığının kapanmasına da katkıda bulunduğumuz için gurur duyuyoruz” dedi. Yelmenoğlu sözlerine şöyle devam etti; “Dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alan İstanbul Havalimanı’nın sektöre dinamizm katacağına inanıyoruz. Tüpraş olarak, deniz ve demiryolu taşımacılığımızdaki lojistik üstünlüğümüzle yeni havalimanımıza en üst düzeyde hizmet vermeye devam edeceğiz.”

Tüpraş, geçen yıl 4,7 milyon tonluk sivil jet yakıtı satışıyla havacılık sektörünün, 2,3 milyon ton benzin, 12 milyon ton dizel ve yaklaşık 1 milyon ton LPG satışıyla Ülkemiz akaryakıt ihtiyacının karşılanmasında üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdi.

İGA’nın akaryakıt tedarikçisi belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar

İseo ~ 6 ay önce
Başka kim satabilirki zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırlı olsun ~ 6 ay önce
Tüpraş'a petrolü kim taşıyıp, şatışını yapıyordu acaba? En çok onu ilgilendiriyor bu haber.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tek firmalik ihale ihale olmaz!!! ~ 6 ay önce
Tek basina mi katildi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aliveli ~ 6 ay önce
Koç grubu almış,hayırlı olsun. İktidara ne kadar karşı çıkan varsa Ak-Parti onlara el veriyor. Diyecek söz bulamıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000