05 Nisan 2018, Perşembe 10:40:03

İGA'da 3 yeni atama yapıldı

İstanbul Yeni Havalimanı’nın 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.’de üç yeni genel müdür yardımcısı göreve başladı.
  • ?
  • Genel müdürlerden biri de bizden olmalı
  • Yine rizeliler mi yerleşiyor yeni havalimanına ?
  • Burasıda ahl ile aynı kaderde giren çıkan adamın haddi hesabı yok,burdanda bir başarı öyküsü çıkmaz
  • Giden vardır. Daha çok giden olur, çok gelen olur. Zemin gevşek dolgu yapılması da kurtarmıyor
  • Yıldız teknik üniversitesi siyaset bilimi ve Kamu Yönetimi mezunuyum bunun üzerine işletme yüksek lisansı yaptım. Ulusal ve uluslararası düzeyde firmalarda çalışmak için çok çabaladım ama beni işe almadılar. Askerliği öne sürdüler. Gittim askerliği taptım bu sefer deneyimsizsin dediler. Sonra bir gün çay içerkene bi dayı yanıma geldi seni dayın yok genco get Ankaraya dayı bul dedi gittim dayı buldum ama biz yapamayız bizim gücümüz yetmez dediler bu dayılar kendi eşini dostunu işe koydular bizim de yaş 32 oldu X bir firmada kabin memuru olduk. Halen iş arayışındayım ama bu sefer de sen hostessin diye kimse almıyor. Kısacası bu ülkeye ya bakan yeğeni ya bakan oğlu ya imam hatip in tepelerinden birinin yakını ya kandıran cemaatlerin mensubu olarak gelmek lazımmış... Ama en güzeli bileğinle emeğinle koşturmaca ile azim ile yılmadan ekmek parası kazanmak. Çünkü helal her zaman iyi
  • sektör dışından adamları doldurmuşlar, 3-5 seneye değişir.
  • 3 yeni kanal daha bunları tanıyan birilerini bulmak lazım

İstanbul Yeni Havalimanı’nın 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.’de üç yeni genel müdür yardımcısı göreve başladı. İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı görevine Melih Mengü, Ticari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine N. Mert Başar ve İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığına ise Nihat Çukurkaya atandı.

Dünyanın buluşma noktası olmaya hazırlanan İstanbul Yeni Havalimanı’nda açılışa aylar kala yönetim kadrosu da güçleniyor. İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş’ye alanında uzman üç yeni genel müdür yardımcısı atandı. İGA Havalimanı İşletmesi İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Melih Mengü, Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı N. Mert Başar ve İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Nihat Çukurkaya oldu. Üç genel müdür yardımcısı Nisan ayı itibari ile görevlerine başladı.

Melih Mengü

İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Yönetimi Bölümü’nden 1988 yılında mezun olan Melih Mengü, Finans Yönetimi yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı. Finansal analist olarak iş hayatına giren Mengü, UniCredit, HVB Triac, Azerbeycan Pasha Bank ve Yapı Kredi gibi dünyada ve Türkiye’de öncü finans ve leasing şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptı. İGA Havalimanları İşletmesi’nde İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Mengü, satın alma başta olmak üzere İstanbul Yeni Havalimanı destek bölgesi ve İGA iştiraklerinin yönetiminden sorumlu olacak.N. Mert Başar

İGA Havalimanları İşletmesi Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı görevine gelen N. Mert Başar, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu ve sonrasında IESE Business School Barcelona’da İleri İşletme Programı’nı tamamladı. Globalde Hewlett Packard ve Compaq gibi çok uluslu şirketlerde ve Türkiye’de Türk Telekom ile Turkcell’de Genel Müdür Yardımcılığı da dahil olmak üzere üst düzey yönetici olarak görev aldı. 2014 yılında Global Telecoms Business Magazine tarafından “50 CMO’s to Watch” listesinde gösterilen Başar, 2013, 2014 ve 2016 yıllarında Capital Dergisi’nin “Yılın En Başarılı Pazarlama Yöneticileri” listesinde yer aldı. Başar, İstanbul Yeni Havalimanı’nın dünyada yeni bir hub olabilmesini sağlayacak tüm pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Nihat Çukurkaya

Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Nihat Çukurkaya, İşletme yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. Çalışma hayatına insan kaynakları uzmanı olarak başlayan Çukurkaya, 1996 ile 2013 tarihleri arasında Intersun FZE Dubai, Totalgaz A.Ş., İxir, TNT Lojistik ve Ceva Lojistik’in farklı ülkelerdeki birimlerinde insan kaynakları üst düzey yöneticiliği yaptı. Son olarak Dubai’de özel bir firmanın İnsan Kaynakları Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Çukurkaya, İGA Havalimanları İşletmesi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Çukurkaya, tüm insan kaynakları sistemlerinin kurulması ve yönetilmesinden sorumlu olacak.

İGA'da 3 yeni atama yapıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

? ~ 5 yıl önce
?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARFF ~ 5 yıl önce
Genel müdürlerden biri de bizden olmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arff ~ 5 yıl önce
iş güç yok buralara boş muhabbete geliosunuz, her haberin altına gereksiz yorum yapıyorsunuz gidin çalışın biraz
Yine mi RİZELİLER ! ~ 5 yıl önce
Yine rizeliler mi yerleşiyor yeni havalimanına ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahl ile aynı ~ 5 yıl önce
Burasıda ahl ile aynı kaderde giren çıkan adamın haddi hesabı yok,burdanda bir başarı öyküsü çıkmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gelen varsa ~ 5 yıl önce
Giden vardır. Daha çok giden olur, çok gelen olur. Zemin gevşek dolgu yapılması da kurtarmıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 5 yıl önce
Katılıyorum. Bir o kadar da giden olur.
Zemin kaygan ~ 5 yıl önce
Aynen bu kafa yapısıyla daha çok Ahmet gider Mehmet gelir
Bende ~ 5 yıl önce
Yıldız teknik üniversitesi siyaset bilimi ve Kamu Yönetimi mezunuyum bunun üzerine işletme yüksek lisansı yaptım. Ulusal ve uluslararası düzeyde firmalarda çalışmak için çok çabaladım ama beni işe almadılar. Askerliği öne sürdüler. Gittim askerliği taptım bu sefer deneyimsizsin dediler. Sonra bir gün çay içerkene bi dayı yanıma geldi seni dayın yok genco get Ankaraya dayı bul dedi gittim dayı buldum ama biz yapamayız bizim gücümüz yetmez dediler bu dayılar kendi eşini dostunu işe koydular bizim de yaş 32 oldu X bir firmada kabin memuru olduk. Halen iş arayışındayım ama bu sefer de sen hostessin diye kimse almıyor. Kısacası bu ülkeye ya bakan yeğeni ya bakan oğlu ya imam hatip in tepelerinden birinin yakını ya kandıran cemaatlerin mensubu olarak gelmek lazımmış... Ama en güzeli bileğinle emeğinle koşturmaca ile azim ile yılmadan ekmek parası kazanmak. Çünkü helal her zaman iyi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sen var ya Sen ~ 5 yıl önce
Senin gibi 17,5 milyon ögrenci icinde, 5,5 milyon üniversitede okuyan genc üniversiteli var. mezun olanlari ve is bulamayanlari da katarsaniz siz hesap edin sayiyi. Yillarca üniversite sinav sorularini caldilar ve milyonlarca genc insanimizin hakkini yediler. Bu tam 12 yil devam etti. 15 yildir bu iktidar Ülkeyi yönetiyor. haklari yenilen milyonlarca demiyelim de yüzbinlerce ögrencinin aile ve akraba fertleri ile kac milyon ettigini varin tekrar hesaplayin. Simdi suclu kim. Dayisi olanlar mi. Bu Dayilari 16 yildir basimizdan eksik etmeyenler mi. Kurunun yaninda yaslari tenzih ederek diyorum ki. Beter olun. Ektiginizi biciyorsunuz. Hatirliyorum da bu sinav hirsizligi döneminde 100 tane ögrenci cikip protesto eylemi yapmadi. Bosuna aglamayin. milyonlarca zor gecinen emekli ve isciyi de bu sayiya katin. sonra kendinize sorun. Dayi lar mi suclu yoksa..... ???
havacı ~ 5 yıl önce
sektör dışından adamları doldurmuşlar, 3-5 seneye değişir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sektör içi ~ 5 yıl önce
Peki hepsi THY'den olsun da bütün kıyakları THY'ye mi geçsin. En azından bu gelenler DUTY Free gelirindne pay pay isteyen genel müdüre 2 kelime bişey söyleyebilir.
Haha ~ 5 yıl önce
Sektor disinda ki adamlar ITU, Bilkent, Bogazici sektor ici adamlar ahbap cavus kayinco
Timsah ~ 5 yıl önce
Hangi Duty Free, IGA mi? Isteyen GM kim anlasilmiyor ima!
Kanal ~ 5 yıl önce
3 yeni kanal daha bunları tanıyan birilerini bulmak lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000