12 Şubat 2021, Cuma 11:56:11

İdari para cezalarına zam

Türk Sivil Havacılık Kanunu'nun ilgili maddelerine aykırı davrananlara uygulanacak idari para cezaları yeniden değerleme oranında yükseltildi.
  • Maaslari yariya dusururken herhalde cezalarda 1/2 seviyesine duser.
  • Bu ülkede gerçek ve doğru eğitimle birlikte caydırıcı,yaptırıcı,ağır para ve hapis cezaları olmadıkça olsa bile adam gibi uygulanmadıkça hiçbir yerde hiçbir şey düzelmez,düzelemiyor da ama kimin umurunda?

Türk Sivil Havacılık Kanunu'nun ilgili maddelerine aykırı davrananlara uygulanacak idari para cezaları yeniden değerleme oranında yükseltildi. Buna göre, uçuş emniyetini kasıtlı olarak riske eden pilotlara 18 bin 943 lira, izinsiz lazer veya havai fişek gösterisi yapan kişilerle, uçak içinde duman çıkaran cihaz ve mamulleri kullanan yolculara 2 bin 841 lira idari para cezası verilecek.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün "2920 Sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu Uyarınca Verilecek İdari Para Cezalarına İlişkin Tebliğ'i" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tebliğde, idari para cezalarının her takvim yılı başından geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında artırılacağı, 2020 yılı için yeniden değerleme oranının yüzde 9,11 olarak tespit edildiği hatırlatıldı.

Bu kapsamda, Türk Sivil Havacılık Kanunu'nun ilgili maddelerine aykırı davrananlara bu yıl 1731 lira ila 34 bin 812 lira arasında değişen tutarlarda idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

Sigara içen yolcuya 2 bin 841 lira ceza

"Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Tarafından Verilecek İdari Para Cezaları Hakkında Yönetmelik'te Yer Alan İdari Para Cezalarının Yeniden Değerlendirilmesine İlişkin Tebliğ'e" göre de izin alınmadan veya uçuş planı doldurulmadan uçuş gerçekleştirilmesi, hava aracının açık arızayla sefere verilmesi, yetkisi olmayan kuruluşlardan kargo kabul edilmesi gibi durumlarda havacılık işletmelerine 18 bin 943 lira ceza uygulanacak.

Uçuş emniyetini kasıtlı riske eden pilotlara 18 bin 943 lira, izinsiz lazer veya havai fişek gösterisi yapan kişilerle, uçak içinde duman çıkaran cihaz ve mamulleri kullanan yolculara 2 bin 841 lira idari para cezası verilecek.

İdari para cezalarına zam

Facebook Yorum

Yorumlar

Fifty ~ 3 yıl önce
Maaslari yariya dusururken herhalde cezalarda 1/2 seviyesine duser.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zam ~ 3 yıl önce
Bu ülkede gerçek ve doğru eğitimle birlikte caydırıcı,yaptırıcı,ağır para ve hapis cezaları olmadıkça olsa bile adam gibi uygulanmadıkça hiçbir yerde hiçbir şey düzelmez,düzelemiyor da ama kimin umurunda?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Canim ~ 3 yıl önce
Gecen trafik cezasi( Haramidere baglanti yolunda yuksek hizla seyir_93 km/saat) aldim asgari ucret odedim, cezalar cok agir, vallahi artik arabami satmayi dusunuyorum, Istanbul havalimanina bylikduzunden gidiyorum, 35 km mesafedeki yolu 67 km gidiyorum, bir metro yok, dayanilir gibi degil, adami olan kenar seritten cakarla gidiyor buna Cakici dahil, bu duzen nasil bir duzen? Ben havalaninda calisiyorum, zaten ne aliyorum, cezalarda yaptirim gucu olsun ama boylemi olmali?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000