10 Ekim 2019, Perşembe 11:54:08

'İç hatlarda vergi kaldırılsın' önerisi

Altyapı Bakanlığı, Verkhovna Rada’ya ülkedeki hava taşımacılığı için KDV’nin kaldırılması ve bunun sonucunda iç hat uçuşlarında bilet fiyatlarının azaltılmasını öneriyor.
  • Ne oldu komedyen geldi duvarlara benim resmimi asmayın dedi herkes alkışladı. Ama icraat yok tıpkı Çipras gibi, tıpkı İmamoğlu gibi balon liderlerden çıktı bu da..

Altyapı Bakanlığı, Verkhovna Rada’ya ülkedeki hava taşımacılığı için KDV’nin kaldırılması ve bunun sonucunda iç hat uçuşlarında bilet fiyatlarının azaltılmasını öneriyor. Ukrayna Altyapı Bakanı Vladislav Krikliy bu durumun çok garip olduğunu, uluslararası uçuşlarda KDV olmadığını, ancak yurtiçi uçuşlarında olduğunu söyledi.

Krikliy’e göre yüksek bilet fiyatları nedeniyle Ukrayna’nın bir çok bölgesinde iç hat uçuşlarında halk uçak yolculuğundan uzak duruyor.

Krikliy “Transkarpatya bölgesine günde sadece bir uçuş var. Bu tür uçuşlar kârsız. Sezon boyunca, yerel devlet idaresi tarafından havayollarına uçuşlardan zarar edildiği için 5 milyon UAH teşvik ödemesi yapılmalıdır. Çok az uçuş olduğunu söylüyorlar, ancak bu uçuşlar bile dolmuyor, çünkü pahalı.” dedi

Ancak Krikliy, Eylül ayında KDV’nin kaldırılmasından bahsederek, bakanlığının halihazırda Maliye Bakanlığı ve Verkhovna Rada’nın bütçe komitesi ile gerekli çalışmaları yürüttüğünü açıkladı.(Ukrhaber)

'İç hatlarda vergi kaldırılsın' önerisi

Facebook Yorum

Yorumlar

Komedyen balbakan ~ 11 gün önce
Ne oldu komedyen geldi duvarlara benim resmimi asmayın dedi herkes alkışladı. Ama icraat yok tıpkı Çipras gibi, tıpkı İmamoğlu gibi balon liderlerden çıktı bu da..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000