08 Haziran 2011, Çarşamba 08:10:54

"İÇ HAT YOLCUSU 5 KAT ARTTI"

Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği'nden (TÖSHİD) yapılan açıklamada iç hatlarda uçan yolcu sayısının son 5 yılda 5 kat artış gösterdiği belirtildi...
  • Tokat-JFK başlasın. Non-stop hem de.
  • Her habere olumsuz bir sey yazmak, her şeyi yalanlamak. Biz nasıl bir ülke olduk böyle?
  • birisi şu tokatlıya yardım etsin.adam perişan oldu bu sitede...
  • tokat a hergün aktarmasız direk istanbul uçuşu
  • çantasını unutup körükte geri dönenleri de sayıyolardır belki
  • Sayın yetkili bilgileri yanlış veriyor. 2010 yılı içinde 50 milyon değil 25 milyon kişi (pax) uçağa "bindi". "İnenleri" de sayarsan 50 milyon olur tabi :) Türklerde vardır kabarık görünme hastalığı...
 TÖSHİD Başkanı Murat Ersoy, 2003 yılı itibariyle ortaya koyulan "Her Türk Vatandaşı hayatında en az bir kez uçağa binecek" hedefi çerçevesinde sivil havacılıkta yaşanan gelişmelerin umut verici olduğunu söyledi. 
 
Uygulanan bölgesel havacılık politikasıyla birlikte sivil havacılığın köklü bir değişimin içinde olduğunu belirten Ersoy, TÖSHİD olarak ortaya konulan bu büyük irade ve kararlılığın destekçisi olduklarını vurguladı. Ersoy "Sivil havacılık sektörü hızlı ve devamlı gelişme gösteren, ileri teknolojilerin kullanıldığı, bir ülke için stratejik açıdan önem taşıyan sektörlerin başında geliyor. Çevre ülkelerle yapılan işbirlikleri ve ekonomik gelişimi desteklemesi bakımından havacılık sektörü çok önemli bir konumda. 2002 yılında 2 merkezden 25 noktaya uçuş gerçekleştirilirken, bugün 7 havayolu işletmesi tarafından 8 merkezden toplam 46 noktaya uçuş gerçekleştiriliyor" dedi. 
 
İç hatlar 20 yılda en hızlı büyüyecek pazar olacak 
 
Sivil havacılıkta serbestleşme yönünde atılan adımların ve özel sektörün rekabete açılmasını da değerlendiren Ersoy "2010 yılı sonunda iç hatlarda 50.5 milyon yolcuya ulaşıldı. Yüzde 400'lük büyüme ile "iç hatlarda taşınan yolcu sayısını en fazla artıran ülke" konumuna geldik. Küresel Pazar Araştırmaları raporuna göre; Türkiye iç hatlarda gelecek 20 yıl içinde en hızlı büyüyecek pazar olarak gösteriliyor" dedi. 
 
28 bin istihdam, 5.8 Milyar Dolar ciro 
 
Global ekonomik krizin dünyada hakim olduğu süreçte Sivil Havacılık sektörünün 28 bin kişiye istihdam yarattığına değinen Murat Ersoy, TÖSHİD üyelerinin 2010 yılı toplam sektör cirosunu ise 5.8 Milyar Dolar olarak açıkladı. 
 
TÖSHİD kurumsallaşma yolunda ilerliyor 
 
Türk Sivil Havacılığına hizmet vermek ve havayollarının ortak kararlarla istikrarlı gelişmesini sağlamak amacıyla TÖSHİD'in kurulduğunu belirten Murat Ersoy; "Sivil havacılığın gelişmesine bağlı olarak, Havayolu Şirketleri, Terminal İşletme Şirketleri, Temsil Gözetim ve Yönetim Şirketleri, Hava Taksi Şirketleri, Yer Hizmetleri Şirketleri ve İkram Şirketleri'nden oluşan TÖSHİD'in de kurumsallaşma sürecine girdiğinin altını çizdi. TÖSHİD olarak önümüzdeki süreçte kitle iletişim araçlarını etkin kullanarak kamuoyunu aydınlatıcı nitelikte sektörel ve kurumsal bilgi akışını sağlayacaklarını belirten Ersoy, gerçekleştirilen ilan çalışmalarıyla da tanıtıma hız vereceklerini söyledi. TÖSHİD olarak iletişim çağının tüm gerekliliklerini yerine getireceklerini vurgulayan Murat Ersoy, "Dernek olarak gerçekleştireceğimiz reklam ve haber çalışmalarıyla kendimizi daha çok anlatacağımız bir döneme giriyoruz. Sivil havacılığın son sekiz yılda geldiği nokta ve yakaladığı ivme belli. TÖSHİD olarak bu hızlı yükselişe paralel hareket etmemiz gerekiyor. Bu gerekliliği en iyi bir şekilde yerine getireceğiz" şeklinde konuştu.
"İÇ HAT YOLCUSU 5 KAT ARTTI"

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
Tokat-JFK başlasın. Non-stop hem de.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Her habere olumsuz bir sey yazmak, her şeyi yalanlamak. Biz nasıl bir ülke olduk böyle?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
birisi şu tokatlıya yardım etsin.adam perişan oldu bu sitede...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
tokat a hergün aktarmasız direk istanbul uçuşu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
çantasını unutup körükte geri dönenleri de sayıyolardır belki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sayın yetkili bilgileri yanlış veriyor. 2010 yılı içinde 50 milyon değil 25 milyon kişi (pax) uçağa "bindi". "İnenleri" de sayarsan 50 milyon olur tabi :) Türklerde vardır kabarık görünme hastalığı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000