27 Temmuz 2021, Salı 12:05:42

İBB ile havalimanı taksicileri uzlaştı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, farklı bir yazılım kullandıkları gerekçesiyle güzergah kullanım izin belgeleri askıya alınan 397 taksi ile ilgili uzlaşmaya vardı. Havalimanında çalışan taksilerin geçici çalışma belgeleri entegrasyon sağlanana kadar tekrar aktif edildi.
  • Sağ parti sol parti hepsi bu taksicilerden korkuyor halkı düşünen yok
  • Kamuoyunun aydınlatılması gerekir. UKOME tarafından belirlenen şartlara uymuyor ise nasıl oluyorda uzlaşma sağlanıyor? Ne karşılığında? Öyleyse bütün taksici esnafı kendi belirlediği sistem ile kendi belirlediği tarifeyi uygulasın... diğerlerinin suçu günahı ne? ahlaklı olan taksici esnafını sahtekarlık yapmaya teşvik etmektir bu yaklaşım... Cebinden parası çalınan vatandaşın hakkını kim savunacak? Yahu biz haksızlığa karşı dik duruş bekledikçe siz hırsıza, uğursuza yol veriyorsunuz... Allah sizi ıslah etsin diyeceğim ama değmez siniz...
  • Arabali. Dolandiricilar hepsi sahtekar
  • Atatürk Havalimanı baskınından sonra utanmadan yolculardan havalimanına gitmek için kafalarına göre 100 Dolar istemişlerdi hırsız herifler.İşlerine geldimi müslümanız ayağı.Ulan bu milletin dini imanı para olmuş be kardeşim daha neyin hesabı.Bu ne aç gözlülük 40 tane daire sahibi olmak için hayatını buna adayan bir zihniyet var arkadaş bu ülke insanında.
  • Oy endisesi mi yoksa her bal tutan gibi eliniz mi tatlandi?bilemedim
  • Yapilan dogru bir sey bu memlekette 3 gunden fazla sürmez..ibb yanlış karar almış..Bunlarin her türlü faaliyetini iptal ediceksin
  • Yazıklar olsun. Bu ülkede hiçbirşey değişemiyecek mi? Kazık atılan yüzlerce yolcunun hakkı ne olacak? Yapanın yanına hep kar mı kalacak?
  • Bu şebeke soyguncularla anlaşmak hata, tümden kusurlu ,mal sahibi şoförü kimse cezalandırılmalı ruhsatı iptal edilmeli,bu mağduru oynayan aglak tayfa resmen hırsızlık yaptılar.. cezasını cekmeliler zaten kaba saba şoförlerden bıktık .
  • 400 takside çıkıyor bu. Bildiğin organize suç ama muz cumhuriyetinde başka bir gün daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, farklı bir yazılım kullandıkları gerekçesiyle güzergah kullanım izin belgeleri askıya alınan 397 taksi ile ilgili uzlaşmaya vardı. Havalimanında çalışan taksilerin geçici çalışma belgeleri entegrasyon sağlanana kadar tekrar aktif edildi.

İBB, güzergah kullanım izin belgeleri askıya alınan 397 taksi ile ilgili, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası ve İstanbul Havalimanı Taksi Kooperatifi temsilcileriyle bir araya geldi.

Yapılan görüşmeler sonunda uzlaşı sağlanırken, havalimanında çalışan taksilerin geçici çalışma belgeleri entegrasyon sağlanana kadar tekrar aktif edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta UKOME tarafından belirlenen şartlara uymadığı gerekçesiyle, İstanbul Havalimanı'nda çalışan 397 taksinin güzergah kullanım izinlerini askıya almıştı.

Dün, İBB yetkileri ile izinleri askıya alınan taksicilerin temsilcileri bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi.

Taksimetre entegrasyonu konusunda uzlaşmanın sağlandığı toplantıda, Havalimanı'nda çalışan taksilerin geçici çalışma belgeleri entegrasyon sağlanana kadar tekrar aktif edildi.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir başkanlığındaki toplantıya İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürü Barış Yıldırım, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, İstanbul Havalimanı Taksi Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can ve İGA Temsilcisi Turgay Yaman katıldı.

Sorunun çözümü için detaylı görüşmelerin yapıldığı toplantı sonrası şu konularda mutabık kalındı:

"Taksimetrelere ilişkin İBB'ye ulaşan şikayet ve iddiaların ilgili kurum olan İl Bilim ve Sanayi Bakanlığı ile paylaşıldığı ve kurumca yapılacak inceleme sonucuna göre yaptırım ve denetim sürecinin değerlendirilmesi, ilgili esnaf tarafından İBB sistemine yüklenen yanlış/hatalı Taksimetre Metrolojik Muayene Belgelerinin düzeltilmesini müteakip geçici çalışma belgeleri tekrar aktif hale gelebilmesi, Havaalanı Taksi Kooperatifi tarafından yoğunlukla kullanılmakta olan ve şikayete konu yolculukların denetlenebilirliğinin sağlanabilmesi amacıyla; taksimetre cihazlarının 2017/4-6 sayılı UKOME Kararı ile zorunlu tutulan İBB Toplu Ulaşım Denetim ve Yönetim Merkezi cihazları ile entegre olması gerektiği, söz konusu entegrasyonun bir an önce hayata geçirilebilmesi amacıyla İBB ve ilgililer arasındaki teknik çalışmaların 26 Temmuz 2021 itibariyle başlatılması, yapılacak çalışma sonucunda entegrasyonun sağlanamaması durumunda ilgili yaptırımların uygulanması."

İBB ile havalimanı taksicileri uzlaştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Yazık ~ 2 ay önce
Sağ parti sol parti hepsi bu taksicilerden korkuyor halkı düşünen yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
15Temmuz Hırsızları ~ 2 ay önce
Kamuoyunun aydınlatılması gerekir. UKOME tarafından belirlenen şartlara uymuyor ise nasıl oluyorda uzlaşma sağlanıyor? Ne karşılığında? Öyleyse bütün taksici esnafı kendi belirlediği sistem ile kendi belirlediği tarifeyi uygulasın... diğerlerinin suçu günahı ne? ahlaklı olan taksici esnafını sahtekarlık yapmaya teşvik etmektir bu yaklaşım... Cebinden parası çalınan vatandaşın hakkını kim savunacak? Yahu biz haksızlığa karşı dik duruş bekledikçe siz hırsıza, uğursuza yol veriyorsunuz... Allah sizi ıslah etsin diyeceğim ama değmez siniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YURTTAŞ ~ 2 ay önce
Yukarıdan telefon falan gelmiş olmasın, malumunuz iktidarın suriyeli ve taksici sevdası başkadır
Maksut elbuga ~ 2 ay önce
Arabali. Dolandiricilar hepsi sahtekar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Extravaganza ~ 2 ay önce
Atatürk Havalimanı baskınından sonra utanmadan yolculardan havalimanına gitmek için kafalarına göre 100 Dolar istemişlerdi hırsız herifler.İşlerine geldimi müslümanız ayağı.Ulan bu milletin dini imanı para olmuş be kardeşim daha neyin hesabı.Bu ne aç gözlülük 40 tane daire sahibi olmak için hayatını buna adayan bir zihniyet var arkadaş bu ülke insanında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yani noldu ~ 2 ay önce
Oy endisesi mi yoksa her bal tutan gibi eliniz mi tatlandi?bilemedim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ~ 2 ay önce
Yapilan dogru bir sey bu memlekette 3 gunden fazla sürmez..ibb yanlış karar almış..Bunlarin her türlü faaliyetini iptal ediceksin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazıklar olsun ~ 2 ay önce
Yazıklar olsun. Bu ülkede hiçbirşey değişemiyecek mi? Kazık atılan yüzlerce yolcunun hakkı ne olacak? Yapanın yanına hep kar mı kalacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hata ediyorlar.. ~ 2 ay önce
Bu şebeke soyguncularla anlaşmak hata, tümden kusurlu ,mal sahibi şoförü kimse cezalandırılmalı ruhsatı iptal edilmeli,bu mağduru oynayan aglak tayfa resmen hırsızlık yaptılar.. cezasını cekmeliler zaten kaba saba şoförlerden bıktık .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
w ~ 2 ay önce
400 takside çıkıyor bu. Bildiğin organize suç ama muz cumhuriyetinde başka bir gün daha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ceza? ~ 2 ay önce
milleti soydukları yanlarına kar kalacak mı?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000