14 Nisan 2019, Pazar 09:11:58

İAÜ tanınan okul statüsüne alındı

İstanbul Aydın Üniversitesinin (İAÜ) Uçak Teknolojisi Programı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 'tanınan okul' statüsüne alındı.
  • Tebrik ederim ve hayırlı olsun.Naçizane tavsiye pratik eğitim sınıflarına koyduğunuz techizatları sadece seyirlik olmasın.Assesment'lar içinde öğrencilerin dokunmasına kullanmasına lütfen izin verin.
  • Kapadokya myo shgm lisans sınav sorukarı piyasada geziyor. Öğrenciler arkadaşı oldukları hocalarından sınav sorusu paylaşım yapıyor. Shgm nerde denetim?
  • Buraya üniversite denemez. Gözünüzü seveyim çalışıp düzgün üniversitelere girin arkadaşlar. Bu tür ünv. harcadığınız zamanave paraya yazık.

İstanbul Aydın Üniversitesinin (İAÜ) Uçak Teknolojisi Programı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 'tanınan okul' statüsüne alındı.

İstanbul Aydın Üniversitesi Uçak Teknolojisi Programı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden 'tanınan okul' onayı aldı. İAÜ ile birlikte Türkiye’de uçak bakım alanında 51 eğitim kurumundan sadece 5’i SHY-147 kapsamında tanınan okul statüsüne sahip bulunuyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Çıkrıkçı, havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmek için çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek, "İstanbul Aydın Üniversitesi olarak ‘Uçak Teknolojisi Bölümü’ eğitim faaliyetleri için yeni bir model oluşturarak, uçak bakım sektörüne en kolay uyum sağlayacak mezunlar yetiştirmek adına çok önemli bir adım atmış bulunmaktayız. SHY-147 Onaylı Bakım Eğitim Programı’nın gereklerini yerine getiren ve eğitimleri başarı ile tamamlayan mezunlarımız, şirketlerin işe alım kriterlerine sahip oldukları takdirde kısa sürede iş hayatına atılacaklardır. Alınan bu belge ve sertifika ile işe başlama süreleri önemli ölçüde kısalmaktadır” dedi.

‘SHY-147 Onaylı Bakım Eğitim Programı’ ile bu programda yer alan derslerin ICAO (International Civil Aviation Organization), EASA (European Aviation Safety Agency), IATA (International Air Transport Association) ve SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) düzenlemelerine uygunluğu onaylanmış oluyor.

“Tanınan Okul Sertifikası” nedir?

Tanınan Okul Sertifikası, SHY-147 onayı olmayan fakat SHY-66 talimatına uygun çalıştığı belirlenen okullar için Yükseköğretim Kurumu (YÖK) ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) iş birliğiyle gerçekleştirilen denetleme faaliyetlerinin ardından veriliyor. Böylece söz konusu eğitim kurumu “SHY-147 Kapsamında "tanınan okul” statüsüne geçiyor.

İAÜ tanınan okul statüsüne alındı

Facebook Yorum

Yorumlar

tanınmış okul olmak!! ~ 10 ay önce
Tebrik ederim ve hayırlı olsun.Naçizane tavsiye pratik eğitim sınıflarına koyduğunuz techizatları sadece seyirlik olmasın.Assesment'lar içinde öğrencilerin dokunmasına kullanmasına lütfen izin verin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kapadokya ~ 10 ay önce
Kapadokya myo shgm lisans sınav sorukarı piyasada geziyor. Öğrenciler arkadaşı oldukları hocalarından sınav sorusu paylaşım yapıyor. Shgm nerde denetim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iaü ~ 10 ay önce
Buraya üniversite denemez. Gözünüzü seveyim çalışıp düzgün üniversitelere girin arkadaşlar. Bu tür ünv. harcadığınız zamanave paraya yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000