29 Ağustos 2018, Çarşamba 11:04:10

HTKS'ten grev krizi sonrası açıklama

KKTC'de yaşanan grev krizi sonrası Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası konuyla alakalı bir açıklama yayınlandı.
  • Yazılan bütün yorumları okudum ve sektörde çalışanların olaylara ve yapılan işlere ne kadar uzak olduğunu bir kere daha üzülerek gördüm. Bu kafa yapısıyla Türk havacılığı nereye kadar gidecek merak ediyorum doğrusu. Herkesin yaptığı iş ve aldığı sorumluluk ortadayken bu gereksiz atışmalar niye arkadaşlar. Pilot olduklarını idda ederek yorum yapan arkadaşlar önce sektörde kim ne iş yapar nasıl yapar ne şartlarda yapar ve hangi yeterliliklere sahip olarak yapar bir araştırın isterseniz. Ayrıca Eurocontrol hava sahasında hizmet veren ATC lerin özlük hakları ile Türkiye'deki sartlarada bir bakın isterseniz. Bir arkadasta astsubaylar askerde hava trafik kontrolörü pilotlar subay olur yazmış bu cahilde bı araştırsın askerde hava trafik kontrolörü kadrosu subaymi degilmi. Burda su yanlış anlaşılmasın subay veya astsubay benim için fark etmez hepsine ve yaptıkları işe saygım sonsuzdur ama bilip bilmeden yorum yazan ve insanları kategorize eden çakma havacılar biraz araştırıp yorum yapsın istiyorum. Son olarak Türk Hava Sahasında çalışan kontrolör arkadaşlarım bizlerin ilk yapmasi gereken meydan milliyetçiliğini bırakıp meslek milliyetçiliği yapmak ve sadece TATCA için atıp tutmaktansa ne yapabiliriz diye dusunmek olması lazım . Biz kendi yaptığımız işin önemini ve kıymetini başta kendimiz bilmez ve bunu sektöre hissettirmezsek kurum içi veya dışındaki havacılık cahilleri daha çok saçma sapan yorumlar yapar bizde cevap vereceğiz diye uğraşırız. Kıbrıslı kontrolörleri de tebrik ediyorum herkesin değeri vazgecilmezligi kadardır .
  • Neden yapılan eyleme saygı duymuyorsunuz? Neden mi çünki siz yapamıyorsunuz. Köle gibi çalışmaya devam ediyorsunuz.
  • Kıbrıstakilere özeniyosunuz buyrun sizde kurun sendika tutan mı var. Bts üyesi personel kursun bi sendika yapsın grevlerini alsınlar yüksek maaşlarını. Niye her şeyi tatcadan bekliyorsunuz. Tatca yönetimindeki insanlar işinden gücünden olsa maaşını siz mi vereceksiniz. Bekara karı boşamak kolay gelirmiş. Tatca yönetimine atıp tutmak kolay geliyor. Cesareti olan yeni yetmeler kursun sendikalarını yapsınlar grevlerini ama dikkat edin buradaki hükümet kıbrıstaki gibi yapmaz,hepinizi şutlar.
  • isciden fedakarlik bekle yonetici hic birsey yapmasin.Iyi olursa yoneticiden kotu olursa Allahtan.Hayirdir birader.
  • Dün sizin yüzünüzden boş yere jeta1 yaktık. Milli servet boşa gidiyor. Atc için kıbrıs gibi bi yerde 20 bin tl iyi para. Beğenmeyen kabul görüyorsa güney rum kesimine geçsin orada çalışsın.
  • Zamanında uçaklara çağrı adı yerine ör:suntürk denilirken papa golf tango dedirterek eylem yaptığını sanan basiretsiz tatca itfaiyeci ahçı berber kasap manav elektronikçi sütçü bekçi dostu sarı sendika ulaştırma memursen ve en son olarak hava trafik düşmanı funda ocak lamı olacak a sınıfı kadro özlük hakları hava trafik aş .zor dostlar zor .htks yı tebrik ederim
  • Kıbrıstaki elektronikçi 12 bin lira maaş alıyor, türkiyede elektronikçi yarısını ancak alıyor. Taesa devreye girip maaşlara zam istemeli.
  • Arkadaslar tebrik ediyorum. Biz de saw da ki yer hizmetleri calisanlari icin ayni eylemi dusunuyoruz ama ne sendikamiz var ne birlik olabiliyoruz. Calisanlar korkak ve bi okadarda durumlarindan sikayetci. Herneyse hakli mucadelniz sizin icin basariya ulasir ve adaletli bir cozume kavusur istekleriniz. Saygilar.
  • 20 bin tl maas alıyorlar mesailerle
  • Bizim tatca ne zaman uykudan uyanacak sabırla bekliyoruz anca instagram dan fotoğraf paylaşırlar bu kadar basiretsiz yönetim daha gelmemistir

KKTC'de yaşanan grev krizi sonrası Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası konuyla alakalı bir açıklama yayınlandı.

"Mesele fedakarlık edip etmemek değil!" başlığıyla yayınlanan açıklama şu şekilde:

Bilindiği gibi bayram öncesi Hükümet belli tasarruf kararları çerçevesinde bizlerden görüş almadan belli kararlar üreterek vardiya çalışan bizlere dikta etmiştir. Bizlerse bizlerle bu konuda herhangi bir görüşme olmadığını ek-mesailerden kesinti yapılması kararına bağlı olarak Hükümete bayram öncesi turizimin aksamaması amacıyla eylemlerimizi bayram sonrasına bırakacak şekilde karar aldığımızı 10 gün öncesinden yazılı olarak bildirdik. Bu bildiriye rağmen Hükümetten herhangi bir çağrı veya görüşme gelmemiştir. Eylem başlatıldıktan sonra bizlerin farkına varan Hükümet ile İlk kez masaya dün akşam oturduk.

Kamuoyundaki bilgi eksikliğini gidermek amacıyla özellikle vurgulamak isteriz; Üzerinde tartışılan konu fedakarlık edip etmeme meselesi değildir! Uzlaşılamayan konu, bu fedakarlığın neden sadece bizler gibi 24 saat, gece gündüz çalışması zorunlu olan yerlerde, zaten zor koşullarda çalışan vardiya çalışanlardan ısararla beklendiğidir. Bu alınan karar kamuda adaletsiz bir duruma personel arasında sorunlara yol açmıştır. Hükümet elini sadece vardiya çalışanlarının cebine atarken kendi çalışanları arasında ayrımcılık güdmekte olduğu gerçeğini de görmezden gelmektedir. Hükümete yaptığımız bildirimde de aktardığımız üzere farklı bir yerde değil biz de bu ülkede yaşıyoruz, biz de Hükümetten ekonomik önlem ve siyasi irade talep ediyoruz. Bizler de ülkenin ekonomik koşullarının farkındayız, hatta hükümetin ekonomik anlamdaki birçok önerisini de (yetersiz görmemze rağmen) destekledik. Ancak söylem ve eylemlerin örtüşmesini de beklemekteyiz.

Sendikamız ek-mesalilerle ilgili tepki ortaya koyarken bu karardan dönülmesini ve bir fedakarlık olacaksa bunun sadece 24 saat çalışan personelden değil tüm kamudaki sendikalarla uzlaşılacak belli bir yüzdelik üstünden olmasını teklif etmektedir.  Hümüketin aldığı kararı gözden geçirmesi ve bizlerle uzlaşması için Eylül ayı souna kadar bolca vakti olacaktır. Umarız bizleri masaya çağımak için yeniden uçakların kalkmamasını beklemezler.

MESELE FEDAKARLIK EDİP ETMEMEK DEĞİL! ADALETTİR EŞİTLİKTİR!

HTKS'ten grev krizi sonrası açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

ATC ~ 4 yıl önce
Yazılan bütün yorumları okudum ve sektörde çalışanların olaylara ve yapılan işlere ne kadar uzak olduğunu bir kere daha üzülerek gördüm. Bu kafa yapısıyla Türk havacılığı nereye kadar gidecek merak ediyorum doğrusu. Herkesin yaptığı iş ve aldığı sorumluluk ortadayken bu gereksiz atışmalar niye arkadaşlar. Pilot olduklarını idda ederek yorum yapan arkadaşlar önce sektörde kim ne iş yapar nasıl yapar ne şartlarda yapar ve hangi yeterliliklere sahip olarak yapar bir araştırın isterseniz. Ayrıca Eurocontrol hava sahasında hizmet veren ATC lerin özlük hakları ile Türkiye'deki sartlarada bir bakın isterseniz. Bir arkadasta astsubaylar askerde hava trafik kontrolörü pilotlar subay olur yazmış bu cahilde bı araştırsın askerde hava trafik kontrolörü kadrosu subaymi degilmi. Burda su yanlış anlaşılmasın subay veya astsubay benim için fark etmez hepsine ve yaptıkları işe saygım sonsuzdur ama bilip bilmeden yorum yazan ve insanları kategorize eden çakma havacılar biraz araştırıp yorum yapsın istiyorum. Son olarak Türk Hava Sahasında çalışan kontrolör arkadaşlarım bizlerin ilk yapmasi gereken meydan milliyetçiliğini bırakıp meslek milliyetçiliği yapmak ve sadece TATCA için atıp tutmaktansa ne yapabiliriz diye dusunmek olması lazım . Biz kendi yaptığımız işin önemini ve kıymetini başta kendimiz bilmez ve bunu sektöre hissettirmezsek kurum içi veya dışındaki havacılık cahilleri daha çok saçma sapan yorumlar yapar bizde cevap vereceğiz diye uğraşırız. Kıbrıslı kontrolörleri de tebrik ediyorum herkesin değeri vazgecilmezligi kadardır .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzun ~ 4 yıl önce
Çok uzun yazmışsın kardeş durumum yoktu okuyamadım
Bravo ~ 4 yıl önce
Üstte cıvıtan arkadaşı boşver, çok güzel özetlemişsin arkadaş.
Haklılar ~ 4 yıl önce
Neden yapılan eyleme saygı duymuyorsunuz? Neden mi çünki siz yapamıyorsunuz. Köle gibi çalışmaya devam ediyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sarı çizmeli ~ 4 yıl önce
Kıbrıstakilere özeniyosunuz buyrun sizde kurun sendika tutan mı var. Bts üyesi personel kursun bi sendika yapsın grevlerini alsınlar yüksek maaşlarını. Niye her şeyi tatcadan bekliyorsunuz. Tatca yönetimindeki insanlar işinden gücünden olsa maaşını siz mi vereceksiniz. Bekara karı boşamak kolay gelirmiş. Tatca yönetimine atıp tutmak kolay geliyor. Cesareti olan yeni yetmeler kursun sendikalarını yapsınlar grevlerini ama dikkat edin buradaki hükümet kıbrıstaki gibi yapmaz,hepinizi şutlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hep ~ 4 yıl önce
isciden fedakarlik bekle yonetici hic birsey yapmasin.Iyi olursa yoneticiden kotu olursa Allahtan.Hayirdir birader.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 4 yıl önce
Dün sizin yüzünüzden boş yere jeta1 yaktık. Milli servet boşa gidiyor. Atc için kıbrıs gibi bi yerde 20 bin tl iyi para. Beğenmeyen kabul görüyorsa güney rum kesimine geçsin orada çalışsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Notam ~ 4 yıl önce
Notam’a baksaydınız boşuna kalkmazdınız.
Atc ~ 4 yıl önce
Sen herkesin maaşını belirleyen otorite misin. Sanane milletin maaşından. 2004 yılında thy hariç, pilotlar da şu anda aldıklarını rüyalarında görüyorlardı. Neden sen de hala 1000usdye uçmuyorsun geçmiş yıllardaki gibi
ATCO ~ 4 yıl önce
Keşke uçuş öncesi kontrollerinizi düzgün yapsaydınız milli servet heba olmazdı
Ayorgi ~ 4 yıl önce
“Begenmeyen kabul goruyorsa rum kesimine gecsin orada calissin....” Aferin muthis bir havacilik zihniyeti ve havacilik kulturu var sizde. Cockpitlerdeki kalite (bazilari) icler acisi....
Tango charlie ~ 4 yıl önce
Siz kendinizi pilotlarla kıyaslamak yerine hava astsubaylarla kıyaslayın. Onlarda sizinle aynı işi yapıyorlar. Pilotun karşılığı subaydır. Pilot okulları herkese açık sizde olabiliyorsanız pilot olun. Kpss ile devlet memuru olmak daha kolay tabi.
Ayorgi ~ 4 yıl önce
ECN ATC cok iyi yaptiniz. Maalesef insanlarin cogu KKTC hukumeti dahil olmak uzere sizlerin her gun yaptiginiz cok onemli isin ve uluslar arasi platformda aldiginiz buyuk sorumlulugun farkina varacak vizyon ve kapasitede degildir. Bu yetmezmis gibi bazi “kaptanciklardan” “Kibris gibi yer” ulkemizi asaglayan laflar isitiyorsunuz. Bu tur laflar yapan “profesyoneller” “milli servetlerden” bahs etmeden once NOTAM lari okumayi ve verdiginiz speed limit talimatlarina uymasini ogrense daha iyi olurdu.
Air ~ 4 yıl önce
Şimdi pilot atco çatışması başlatmış olmayalım. Ama pilot tabiki dünya standartlarında ücret alır. Çünkü yaptığı işi dünyanın her ülkesinde yapabilir.ancak; atco için böyle bir durum olmadığından mevcut ülkenin üçretlendirmesine tabii olmalarından daha doğalı olamaz.haa ücreti beğenmeyen de gitsin o örnek gösterdiği ülkelerde çalışmayı denesin isterse. Atco arkadaşlarımı değersiz görmüyorum kesinlikle. Ama birazda mantıklı olmalı 20 bin tl doğru ise çok yüksek bir gelir yapılan işe göre, ama bu derece yüksek değildir herhalde.
bos ~ 4 yıl önce
pilot degil belli.Yav he he he deyip gecin.
AIR’e ~ 4 yıl önce
ATC maaşlarının dünya standartlarında olamayacağını söylemişsiniz.herhalde cahilsiniz zira İngiltere’de ATC nin en çok kazanan mesleklerden biri olduğundan ve pilotlukla arasında ki ücret farkından bihabersiniz.ayrıca ATClerin ne iş yaptığını bildiğinizi sanmıyor ve hatta pilot olduğunuzu bile düşünmüyorum.
Notmasiz Airac'a ~ 4 yıl önce
Pilot taklidi yapmayın komik oluyorsunuz zira bu kadar seviyesiz biri kokpitte ne de frekansta olmamalı. Kapının önüne konulursunuz denilmiş sorun bakalım yoğun bir ünitede yetkin bir kontrolör kaç yılda yetişiyormuş. Koysunlar efendim dönüp dolaşıp sizin başınız ağrır. Kriz öncesi çok iyi ifadeler bunlar. Krizin ilk vuracağı sektörlerden birinde gerçekten aranan dayanışma.
Atc ~ 4 yıl önce
Zamanında uçaklara çağrı adı yerine ör:suntürk denilirken papa golf tango dedirterek eylem yaptığını sanan basiretsiz tatca itfaiyeci ahçı berber kasap manav elektronikçi sütçü bekçi dostu sarı sendika ulaştırma memursen ve en son olarak hava trafik düşmanı funda ocak lamı olacak a sınıfı kadro özlük hakları hava trafik aş .zor dostlar zor .htks yı tebrik ederim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Betese ~ 4 yıl önce
Siz beteseciler ne iş yaparsınız, atıp tutacağınıza grev kararı alsanıza? Hadi memursen sarı sendika diyelim. Beteseciler kendine güveniyorsa kıbrıstaki gibi yapsınlar eylemlerini. Herkes derneğe saydırıyor ama kimsede elini taşın altına koymuyor. Madem derneği beğenmiyorsunuz sizde muhalifler olarak kendi derneğinizi kurunda bakalım neler yapıyorsunuz görelim. Bugün bu maaşları alıyorsak dernek sayesinde alınıyor,nankör olmayın.
Atsep ~ 4 yıl önce
Kıbrıstaki elektronikçi 12 bin lira maaş alıyor, türkiyede elektronikçi yarısını ancak alıyor. Taesa devreye girip maaşlara zam istemeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atsız ~ 4 yıl önce
12 bin az olur, yüroyla maaş verilmeli hemde en az 6 bin yüro.
Destek ~ 4 yıl önce
Arkadaslar tebrik ediyorum. Biz de saw da ki yer hizmetleri calisanlari icin ayni eylemi dusunuyoruz ama ne sendikamiz var ne birlik olabiliyoruz. Calisanlar korkak ve bi okadarda durumlarindan sikayetci. Herneyse hakli mucadelniz sizin icin basariya ulasir ve adaletli bir cozume kavusur istekleriniz. Saygilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atc ~ 4 yıl önce
20 bin tl maas alıyorlar mesailerle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaç olsun ~ 4 yıl önce
Daha ne istiyorlar 50 bin mi verecek kktc gibi türkiyeye bağlı minik bir devlet.
Tatca ~ 4 yıl önce
Bizim tatca ne zaman uykudan uyanacak sabırla bekliyoruz anca instagram dan fotoğraf paylaşırlar bu kadar basiretsiz yönetim daha gelmemistir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tatca napsın ~ 4 yıl önce
tatca gidip 24 bin lira maaş isteriz desin de eldeki bulgurdan da mı olunsun?
Hodri meydan ~ 4 yıl önce
Buyrun sizde grev yapın belki maaşınızı artırırlar. Belki de iktisat,biyoloji,matematik mezunu atc arkadaşlar yeniden kpss çalışıp 4001 kadrolu memur olurlar.
Tat gıda ~ 4 yıl önce
Sen ve senin zihniyetindeki atcler kendinize çok güveniyorsanız bts altında birleşin grev yapın. Niye herşeyi tatca dan bekliyorsunuz.
Tatca napsina cevap ~ 4 yıl önce
Eldekinden olmak ne demek kim kimin elinden alıyor şu yönetim artık gitsin basiretsizler sürüsu eskiden mail atarlardı şimdi onu bile yapamıyorlar ancak napalim ne edelim diyip agliyorlar
Daldaki kuş ~ 4 yıl önce
Grev yapınca hükümet işten atarsa eldekinden olursun. 12 bin lira iyi para,ekmeğinize sahip çıkın.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000