19 Şubat 2024, Pazartesi 18:13:44

HTK-SEN'den TATCA'ya Destek

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTK-Sen), Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) Başkanı Doğan Yiğit'in açıklamalarına tam destek verdiğini duyurdu.
  • biz anlaştık abi. bölecez. evet abi. hem de 2'ye bölecez. tabi abi. el sıkıştık diyorum. inanmazsın ben 3'e bölelim dedim, 2 pay sana 1 pay bana dedim. adam hak geçmesin dedi abi. (bu açıklama hava trafikçi arkadaşlarımızın vizyonunu geliştirmek için bir takım çalışmalar yapılması gerektiğini gösteriyor.)
  • Tanım; Böyle isimlerin arkasına sığınan ve gerilimden beslenen kişi. Almış eline zurnayı… bol bol oynar artık onunla.
  • Tam bir nifakatör olan ve kendini kahraman sanan kişiye en güzel kapak olacak bu gelişmeler. Kuduruyor, kuduruyor…
  • Geliyor gelmekte olan, hak eden hak ettiğini alacak.
  • ta alamanya'ya gitmene gerek yoktu DFS nin sitesinde kule kontrolörü alımı ilanı var!Çocuk mu kandırıyorsun sen? Özel statüde kuleler limanlar olabilir tabi ancak yok sayılıcak kadar azdır sayıları!Ayrıca Eurocontrol belgelerindeki ATCo sayılarına bak ingilizcen varsa Twr App Acc hepsi ortada.
  • bunlar sanıyor ki sanki tazminat olmasa atc ile ceryan aynı alırdı. milattan önce öyleymiş diye günümüzde allahın ceryancısı ile aramızda ciddi bir fark olmazdı. hadi yavrum ampül patladı piste giriş serbest terk ediş ikaz
  • TAIMA'dan da geldi açıklama. ATSEP de gelsin tam olsun. Başkasının gelmesini beklemiyoruz zaten.
  • Arkadaşlar açın bakın Avrupa'daki hava seyrüsefer hizmet sağlayıcı kuruluşların internet sitelerine.. kaç tanesinde kuleler kapsam dışı. karşı tarafa saldırı olsun diye gereksiz şeyler üzerinden yaygara yapmayın. Hava trafik kontrol bölümünü üniversitede okumuş adam kulede çalışıyor diye tek modül alıp saha kontrolde çalışan atc nin gerisinde mi bırakılır sanıyorsunuz... öyle bir farklılığa gidilirse de hak kaybı oluşturmadan kademeli şekilde bir geçiş yapılır..siz kendi işinize bakın bence.
  • Cigarami yakmış imparator neron gibi her yerin yanmasını izliyorum.Cokta fifi belediye itfaiyede 5 lira düşük alırız.Calismaya devamke kuleci arkadaşlar hakkınızı bu aim ve elektroniğe bırakmayın.Onlari da sutlayin.HA HA ha....
  • 6 adet kemer patlıcan 3 adet soğan 50 ml zeytinyağı 200 g koyun kıyması 2 adet sivri biber 2 diş sarımsak 3 adet domates 1/2 demet maydanoz yeteri kadar tuz&karabiber kızartmak için sıvı yağ Nasıl Yapılır? 1 Patlıcanların sap kısmını kesin, alacalı soyun. İki ucuna hiç dokunmadan bıçakla uzunlamasına ortadan bir yarık açın. 2 Tuzlu suda 15-20 dakika beklettikten sonra sudan çıkarın, fazla suyunu elinizde sıkıp kurulayın. 3 Bol kızgın sıvı yağda patlıcanların her tarafı altın sarısı renk alana kadar kızartın. 4 Bir fırın tepsisine dizin. Fırını 200°C'ye ayarlayın. 5 Soğanları incecik kıyın, zeytinyağında pembeleşinceye kadar kavurun. Kıymayı ilave edin, orta ateşte hafif renk alana kadar kavurun. 6 Ardından ince doğranmış 2 adet yeşil biber ve 2 diş sarımsak ilave edin. Tuz ve karabiberle lezzetlendirin. 7 Doğranmış domatesleri ekleyip hafif suyunun çekmesini sağlayın. Son olarak kıyılmış maydanoz ilave edip karıştırın. 8 Hazır olan kıymalı harcı patlıcanların içine eşit miktarda yerleştirin. Üzerlerini süslemek için 1 adet domatesi 6 eşit parçaya bölün. Patlıcanların her birinin üzerine 1'er adet sarımsak, sivri biber ve domates yerleştirin. 9 Fırın tepsisine 1 çay bardağı su koyun. Sıcak fırının orta rafında domateslerin kabuğu kızarana ve yumuşayana kadar, yaklaşık yarım saat pişirin. 10 Karnıyarık hazır, sıcak olarak servis yapın.

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTK-Sen), Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) Başkanı Doğan Yiğit'in açıklamalarına tam destek verdiğini duyurdu.

HTK-Sen tarafından yapılan açıklamada, TATCA Başkanı'nın bir televizyon programında yaptığı açıklamaların hava trafik kontrolörlerinin özlük hakları ve kurumun yapılandırılması konularında son derece doğru ve yerinde olduğu vurgulandı. Ayrıca, bu açıklamaların Sendika tarafından da desteklendiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, EUROCONTROL üyesi 41 ülke arasında benzer bir yapılanmanın olmadığına dikkat çekildi. Seyrüsefer hizmetlerinin stratejik önemine ve artan hava trafiğine hızlı yanıt verebilme ihtiyacına vurgu yapılarak, bu alanda uzmanlaşmış ayrı bir yapı kurulması gerekliliği vurgulandı.

HTK-Sen, Sayıştay Başkanlığı’nın 2020 ve 2021 tarihli KİT Denetim Raporu’nda da EUROCONTROL ülkelerinin gelir seviyesinin baz alınmasını sağlayacak bir yapılanmanın gerekliliğine dikkat çektiğini belirtti. Bu çerçevede, ülkenin çıkarlarına zarar verecek tepkilere karşı olduklarını ifade etti.

Bu açıklamalarla birlikte, hava trafik kontrolörleri ve sektördeki yapılanmalarla ilgili tartışmaların gündemdeki yerini koruduğu görülüyor.

HTK-SEN'den TATCA'ya Destek

Yorumlar Tüm Yorumlar (116)

bölme bölünebilme ~ 2 ay önce
biz anlaştık abi. bölecez. evet abi. hem de 2'ye bölecez. tabi abi. el sıkıştık diyorum. inanmazsın ben 3'e bölelim dedim, 2 pay sana 1 pay bana dedim. adam hak geçmesin dedi abi. (bu açıklama hava trafikçi arkadaşlarımızın vizyonunu geliştirmek için bir takım çalışmalar yapılması gerektiğini gösteriyor.)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatansever dhmli ~ 2 ay önce
Tanım; Böyle isimlerin arkasına sığınan ve gerilimden beslenen kişi. Almış eline zurnayı… bol bol oynar artık onunla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Muzsen ~ 2 ay önce
Tam bir nifakatör olan ve kendini kahraman sanan kişiye en güzel kapak olacak bu gelişmeler. Kuduruyor, kuduruyor…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sonunda ~ 2 ay önce
Geliyor gelmekte olan, hak eden hak ettiğini alacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alamanya ~ 2 ay önce
ta alamanya'ya gitmene gerek yoktu DFS nin sitesinde kule kontrolörü alımı ilanı var!Çocuk mu kandırıyorsun sen? Özel statüde kuleler limanlar olabilir tabi ancak yok sayılıcak kadar azdır sayıları!Ayrıca Eurocontrol belgelerindeki ATCo sayılarına bak ingilizcen varsa Twr App Acc hepsi ortada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
davarsen ~ 2 ay önce
bunlar sanıyor ki sanki tazminat olmasa atc ile ceryan aynı alırdı. milattan önce öyleymiş diye günümüzde allahın ceryancısı ile aramızda ciddi bir fark olmazdı. hadi yavrum ampül patladı piste giriş serbest terk ediş ikaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAIMA ~ 2 ay önce
TAIMA'dan da geldi açıklama. ATSEP de gelsin tam olsun. Başkasının gelmesini beklemiyoruz zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Htk ~ 2 ay önce
Arkadaşlar açın bakın Avrupa'daki hava seyrüsefer hizmet sağlayıcı kuruluşların internet sitelerine.. kaç tanesinde kuleler kapsam dışı. karşı tarafa saldırı olsun diye gereksiz şeyler üzerinden yaygara yapmayın. Hava trafik kontrol bölümünü üniversitede okumuş adam kulede çalışıyor diye tek modül alıp saha kontrolde çalışan atc nin gerisinde mi bırakılır sanıyorsunuz... öyle bir farklılığa gidilirse de hak kaybı oluşturmadan kademeli şekilde bir geçiş yapılır..siz kendi işinize bakın bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eksik ~ 2 ay önce
Birşeyler bildiğini zannedip insanları yanlış yönlendirmeyin.Almanya ,Belçika ve İsviçre'de ki yapıları gayet iyi bilen biri olarak hatta oralarda çalışma görüşmeleri yapmış biri olarak diyorum ki her liman kendi icinde özerk bir yapıya sahiptir ve limanda çalışan ATC sadece limana hizmet etmektedir.Yani anlayacağınız dilde limandaki ATC ve AİM ,Elektronik personelleri seyrüsefer hizmetine dahil degildir.Bununla beraber öğrenci aşamasındaki ATC hiçbir ülke de aslı görevli gibi maaşa da bağlanmaz.Bilgin olsun
... ~ 2 ay önce
İşinize gelen örnekleri vermeye bayılıyorsunuz. İngiltere, İtalya, fransa.. çeşitlendirsene örnekleri çok bilmiş efendi
Ya arkadaslar ne anlatıyorsunuz bunlara ~ 2 ay önce
Kulede calısan evet meydana inecek veya yakından gececk trafikleri kontrol eder. Kontrolor hava trafigini ve yer trafigini yöneten insan sen de dahil biz yönetiyoruz. Bizim işimiz bu adımız da bu kontrol eden biziz. Sizin dogru yapıp yapmadıgınızı her seyi biz kontrol ediyoruz. Senle aynı maaşı mı alacağız aklın alıyor mu ?
Arff ~ 2 ay önce
Cigarami yakmış imparator neron gibi her yerin yanmasını izliyorum.Cokta fifi belediye itfaiyede 5 lira düşük alırız.Calismaya devamke kuleci arkadaşlar hakkınızı bu aim ve elektroniğe bırakmayın.Onlari da sutlayin.HA HA ha....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meydan kulecisi ~ 2 ay önce
2 trafikli meydanda atarım trafiğimi yaparım terminal hizmetini arada çakma nicklerle Arif olurum pilot olurum. Ama beni de olcayın olduğu a .ş de bırakırlarsa diye çok korkarım
Meydan kontrol ~ 2 ay önce
Benim indirdiğim uçak sayesinde senin de cebine para giriyo, şükret ağlama
KATCA ~ 2 ay önce
6 adet kemer patlıcan 3 adet soğan 50 ml zeytinyağı 200 g koyun kıyması 2 adet sivri biber 2 diş sarımsak 3 adet domates 1/2 demet maydanoz yeteri kadar tuz&karabiber kızartmak için sıvı yağ Nasıl Yapılır? 1 Patlıcanların sap kısmını kesin, alacalı soyun. İki ucuna hiç dokunmadan bıçakla uzunlamasına ortadan bir yarık açın. 2 Tuzlu suda 15-20 dakika beklettikten sonra sudan çıkarın, fazla suyunu elinizde sıkıp kurulayın. 3 Bol kızgın sıvı yağda patlıcanların her tarafı altın sarısı renk alana kadar kızartın. 4 Bir fırın tepsisine dizin. Fırını 200°C'ye ayarlayın. 5 Soğanları incecik kıyın, zeytinyağında pembeleşinceye kadar kavurun. Kıymayı ilave edin, orta ateşte hafif renk alana kadar kavurun. 6 Ardından ince doğranmış 2 adet yeşil biber ve 2 diş sarımsak ilave edin. Tuz ve karabiberle lezzetlendirin. 7 Doğranmış domatesleri ekleyip hafif suyunun çekmesini sağlayın. Son olarak kıyılmış maydanoz ilave edip karıştırın. 8 Hazır olan kıymalı harcı patlıcanların içine eşit miktarda yerleştirin. Üzerlerini süslemek için 1 adet domatesi 6 eşit parçaya bölün. Patlıcanların her birinin üzerine 1'er adet sarımsak, sivri biber ve domates yerleştirin. 9 Fırın tepsisine 1 çay bardağı su koyun. Sıcak fırının orta rafında domateslerin kabuğu kızarana ve yumuşayana kadar, yaklaşık yarım saat pişirin. 10 Karnıyarık hazır, sıcak olarak servis yapın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Katca ya ~ 2 ay önce
Sen patlıcanın oturtmasını da yemişsindir iyi bilirsin ama acı olmalı ki onun tarifini yazmamışsın. Bide ayva var tabi her tarifi tam senlik

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000