30 Kasım 2023, Perşembe 16:33:44

HTK-SEN'den Flaş Karar!

Hava Trafik Kontrolörleri ve Diğer Ulaştırma Çalışanları Sendikası (HTK-SEN), bir süredir özlük haklarının veilmediği gerekçesiyle inisiyatif almadan çalışma eylemi başlatmıştı. HTK-SEN yapılan eylemlerin karşılık bulduğunu ifade ederek inisiyatif almadan çalışma faaliyetlerine ara verildiğini duyurdu.
  • Board tazminatı mı bölünme mi hangisinin sözünü aldınız hele bi diyin yiğidolar
  • Olay iş yavaşlatma değil. Atc ler de köle değil. İşin normalini yapıyoruz. eurocontrol ve aip tarafından bize verilen talimatları eksiksiz uyguluyoruz. Olay bu kadar basit olmasına rağmen, anlamamakta ısrar etmek cehaletten olsa gerek. Bu çalışma kanunsuz ve kuralsız olsa şimdiye kadar atcler çoktan ceza alırdı. Hepimizin bildiği gibi grev yasaktır. Peki neden hiç kimse bir şey yapamadı ?(shgm, genel müdürlük vs) Olay legaldir. İlkokul çocuğuna anlatır gibi söylüyorum, üstümüze yıllardır yüklenen ekstra yük ve risk sayesinde eskiden herşey sorunsuz ve güllük gülistanlıktı. Kimse takdir etmediği gibi, özlük haklarımız sektörün diplerine kadar indi. (HA)
  • Bazıları bunu bakan devreye girince geri adım attılar gibi yorumlamış ama bence stratejik bir karar oldu. Trafiğin azalmasıyla iaçnin etkisi de azalıyodu tam bu noktada bakandan söz almış olduk. Trafiğin az olduğu zamanları bu işin takibi ile geçirmiş olacağız. Eğer söz tutulmazsa yaz sezonu başlangıcı ile beraber daha fazla günle yapılır. Sonbaharda 3 gün yapılan iaç bile bu kadar ses getirdiyse yazın 5 veya 7 gün yapılanı düşünün. Kimsenin bunu göze alabileceğini sanmıyorum
  • Bölünerek zafere ulaşmaya çalışan bir topluluğun hazin sonunu izleyeceğiz ilerleyen günlerde
  • Karpuzcular zannediyor ki işletme/seyrüsefer diye ayrıldıkları an hepsinin maaşı 6 biner euro olacak arkadaşlar a.ş. olunduktan sonra yerinize 3. Dünya ülkelerinden bin euroya sizinle aynı işi yapan adamları koyup sizi de sepetlerse "şirket"iniz sonra ağlamayın
  • ...
  • Bakan bey'e bir söz verildi. Sözümüzde duruyoruz. Belirttiğimiz gibi bunun bir süresi var. Taleplerimiz adına somut adımlar görmezsek , en geç yaza doğru, 7/24 iaçyle döneriz. Biz bu birliktelikle her seyin üstesinden geliriz. Birlikte güçlüyüz. Başaracağız.
  • İNSİYATİF ALMA TERİMİNİN ARKASINA SIĞINIP İŞ YAVAŞLATARAK MİLYONLARCA YOLCUYU SAATLERCE KAPI KAPATTIKTAN SONRA UÇAKTA BEKLETTİNİZ. TONLARCA YAKIT İSRAFI YAŞANDI. BU OLAY BIRAKIN İNSİYATİFLİĞİ TAMAMEN VATAN HAİNLİĞİDİR ! YILANIN BAŞINI KESTİLER OLMADIYSA ETEKLERLERDEN BAŞLAMAK GEREKİYOR.. MİLYONLARCA İNSANIN ZAMANINI BİLEREK ÇALINMASI TONLARCA YAKITIN BOŞUNA İSRAF EDİLMESİ VATAN HAINLIGIDIR. O İNSİYATİF ALMAMAYI TRK YA DA YAPIN GÖRELİM..
  • Birlik olunca başarılamayacak iş yok tebrık ederim kazanımları için şimdiden
  • Omurgasız pilotlar utansın

Hava Trafik Kontrolörleri ve Diğer Ulaştırma Çalışanları Sendikası (HTK-SEN), bir süredir özlük haklarının veilmediği gerekçesiyle inisiyatif almadan çalışma eylemi başlatmıştı.

HTK-SEN yapılan eylemlerin karşılık bulduğunu ifade ederek inisiyatif almadan çalışma faaliyetlerine ara verildiğini açıkladı.

Sendika yönetimi sosyal medya hesabı üzerinden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nu makamında ziyaret ettiğini duyurmuştu. Alınan kararda Urakoğlu ile yapılan görüşmenin etkili olduğu iddia edildi.

İŞTE HTK-SEN TARAFINDAN YAPILAN O AÇIKLAMA:

"Bilindiği üzere, hava trafik kontrolörlerimizin özlük hakları, ülkemiz çıkar ve menfaatleri için Sendikamızca iki ay önce inisiyatif almadan çalışma faaliyeti başlatılmış, bugüne dek bu faaliyet başarıyla icra edilerek hava trafik kontrolörlerimizin havacılık sektörüne olan katkısı açık bir şekilde ortaya konulmuştu.

Gelinen noktada, gerçekleştirilen üst düzey görüşmelerde problemlerimizin çözümü noktasında ortaya konulan pozitif yaklaşım ve taleplerimizin karşılanacağı yönündeki tutum memnun edicidir. Bu çerçevede,  ilk günden bu yana vurguladığımız iyi niyetli ve çözüm odaklı yaklaşımımıza yaraşır şekilde inisiyatif almadan çalışma faaliyetimize ara verme kararı alınmıştır.

Bu doğrultuda, Sendika Yönetim Kurulumuzca önümüzdeki süreçte taleplerimize ilişkin olarak atılacak adımlar yakınen takip edilerek, hava trafik kontrolörlerimizin özlük haklarına ilişkin problemlerin ivedilikle çözümü için çaba gösterilecektir. Bu süreçte, tüm ilgililerin ortaya konulan karşılıklı iyi niyet çerçevesinde çözüm odaklı yaklaşımını sürdürmesi en büyük temennimizdir.

Bu vesileyle, destekleriyle bize güç veren tüm hava trafik kontrolörlerimize ve TATCA‘ya teşekkürlerimizi sunuyor, emeklerinin karşılığını bihakkın almaları için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi hatırlatıyoruz."

HTK-SEN'den Flaş Karar!

Yorumlar Tüm Yorumlar (66)

Kahin ahtopot paul ~ 3 ay önce
Board tazminatı mı bölünme mi hangisinin sözünü aldınız hele bi diyin yiğidolar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bölünme diyorlar ~ 2 ay önce
Hayırlısı olsun inşallah
Yüzlerce kez söylendiği gibi ~ 3 ay önce
Olay iş yavaşlatma değil. Atc ler de köle değil. İşin normalini yapıyoruz. eurocontrol ve aip tarafından bize verilen talimatları eksiksiz uyguluyoruz. Olay bu kadar basit olmasına rağmen, anlamamakta ısrar etmek cehaletten olsa gerek. Bu çalışma kanunsuz ve kuralsız olsa şimdiye kadar atcler çoktan ceza alırdı. Hepimizin bildiği gibi grev yasaktır. Peki neden hiç kimse bir şey yapamadı ?(shgm, genel müdürlük vs) Olay legaldir. İlkokul çocuğuna anlatır gibi söylüyorum, üstümüze yıllardır yüklenen ekstra yük ve risk sayesinde eskiden herşey sorunsuz ve güllük gülistanlıktı. Kimse takdir etmediği gibi, özlük haklarımız sektörün diplerine kadar indi. (HA)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arthur ~ 3 ay önce
Bazıları bunu bakan devreye girince geri adım attılar gibi yorumlamış ama bence stratejik bir karar oldu. Trafiğin azalmasıyla iaçnin etkisi de azalıyodu tam bu noktada bakandan söz almış olduk. Trafiğin az olduğu zamanları bu işin takibi ile geçirmiş olacağız. Eğer söz tutulmazsa yaz sezonu başlangıcı ile beraber daha fazla günle yapılır. Sonbaharda 3 gün yapılan iaç bile bu kadar ses getirdiyse yazın 5 veya 7 gün yapılanı düşünün. Kimsenin bunu göze alabileceğini sanmıyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben görmedim ki ~ 3 ay önce
Bölünerek zafere ulaşmaya çalışan bir topluluğun hazin sonunu izleyeceğiz ilerleyen günlerde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karpuzcular ~ 3 ay önce
Karpuzcular zannediyor ki işletme/seyrüsefer diye ayrıldıkları an hepsinin maaşı 6 biner euro olacak arkadaşlar a.ş. olunduktan sonra yerinize 3. Dünya ülkelerinden bin euroya sizinle aynı işi yapan adamları koyup sizi de sepetlerse "şirket"iniz sonra ağlamayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1000 euro mu ? ~ 3 ay önce
Şakacı seni. Türk atc ler dünyadaki en ucuz çalışanlardan zaten. 2000 euro alamıyor. Bizim hosteslerin bile daha fazla kazancı var.
Makas Çart Çurt ~ 3 ay önce
...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir atc ~ 3 ay önce
Bakan bey'e bir söz verildi. Sözümüzde duruyoruz. Belirttiğimiz gibi bunun bir süresi var. Taleplerimiz adına somut adımlar görmezsek , en geç yaza doğru, 7/24 iaçyle döneriz. Biz bu birliktelikle her seyin üstesinden geliriz. Birlikte güçlüyüz. Başaracağız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OCC ~ 3 ay önce
İNSİYATİF ALMA TERİMİNİN ARKASINA SIĞINIP İŞ YAVAŞLATARAK MİLYONLARCA YOLCUYU SAATLERCE KAPI KAPATTIKTAN SONRA UÇAKTA BEKLETTİNİZ. TONLARCA YAKIT İSRAFI YAŞANDI. BU OLAY BIRAKIN İNSİYATİFLİĞİ TAMAMEN VATAN HAİNLİĞİDİR ! YILANIN BAŞINI KESTİLER OLMADIYSA ETEKLERLERDEN BAŞLAMAK GEREKİYOR.. MİLYONLARCA İNSANIN ZAMANINI BİLEREK ÇALINMASI TONLARCA YAKITIN BOŞUNA İSRAF EDİLMESİ VATAN HAINLIGIDIR. O İNSİYATİF ALMAMAYI TRK YA DA YAPIN GÖRELİM..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi ordan ~ 3 ay önce
VIP kodla uçan herkese vip hizmeti verilir ne demek yiyorsa TRK ya yap? Yapılan çalışmada kimse mağdur edilmeyecek, her türlü zaruri duruma hizmet önceliği verilecek diye açıklama yapılarak bu işlem yürüdü, ve bunun aksi olmadı hiç bir zaman. Vatan hainliği dediğin ATC kendini koruma altına alarak kurala bağlı çalışma mı diyorsun? Yurt dışına gideceği meydanlarda kurallara uygun çalışanlardan dolayı saatlerce bekleyen havayolu firmaları ona göre yakıtını, mürettebatını planlıyor da kendi memleketinde niye yapamıyor bunu? Vatan hainiymiş, hadi git başka kapıda havla, bilmediğin konularda, kapasitenin ve aklının yetmediği unsurlarda yorum yapma.
Sessiz ~ 3 ay önce
Bağırma, yalanları bağırınca haklı olmuyorsun.
HAK HUKUK ADALET ~ 3 ay önce
ÇALIŞANIN ÖZLÜK HAKLARINI ALABİLMESİ İÇİN İNİSİYATİF ALMADAN ÇALIŞMASI, İŞ YAVAŞLATMASI, GREVE GİTMESİ YASAL HAKKIDIR, YASAL HAKKI OLMASININ YANINDA ETİK VE AHLAKEN DE OLMASI GEREKENDİR, BİR DİSPEÇ OLARAK BU İNİSİYATİF ALMADAN ÇALIŞMA UYGULAMASI EN ÇOK BİZİM MESLEK GRUBUMUZU ETKİLEMİŞ OLMASINA RAĞMEN HAK HAKTIR, KİŞİYE GRUBA GÖRE DEĞİŞMEZ, TÜM ATC ÇALIŞANLARINI VE TATCA’YI TEBRİK EDERİM, DİSPEÇ MESLEĞİNİ AYAKLAR ALTINA ALAN ,HALA FEODAL ZİHNİYETTEN SIYRILAMAMIŞ, KONVANSİYONEL PÜRSÜMÜŞ YÖNETİM SİSTEMLERİNDEN KURTULAMAYAN VE KENDİSİNİ YENİLEYEMEYENLER DE BÖYLE ADHOMİNEM “HAINLIK” SAFSATASINA SIĞINIRLAR, OYSA BİLGİ ÇAĞINDA GÖRÜYORUZ Kİ BİR ÜLKEDE İNSANLAR NE KADAR ÇOK HAKLARINA SAHİP ÇIKIYORSA O KADAR GELİŞİYOR, YOKSA BİR AVUÇ VARLIKLI AİLEDEN GERİSİNİN SEFALETTE YAŞADIĞI YOLSUZLUĞUN NORMALLEŞTİĞİ MUZ CUMHURİYETİNE DÖNÜŞÜR ÜLKE…
Reis ~ 3 ay önce
Hacı ne anlatıyorsun ya
Hmm ~ 3 ay önce
Büyük harfle yazinca daha etkili olduğunu mu düşünüyorsunuz mr.çok bilmiş?
Yaniksen'lere ~ 3 ay önce
İsraf, vatan, yilan,hainlik... Bu kelimeleri kullanıp ve en sonunda tehdit etmek... Yanık kokusu buraya kadar geldi. Fikir babanız Olcay ve avanelerine haber verde gelip seri dislike bassinlar..
Hak ~ 3 ay önce
Bugüne kadar özverimizi hakkınız saydınız. Ben sendikanın kararını takmıyorum artık sizin gibiler yüzünden insiyatif filan bir daha asla yok
Occ ye ~ 3 ay önce
Bu zamana kadar yolcularınızın kontrolörlerin aldığı inisiyatifler sayesinde beklemediğini anlamanıza sevindim yoksa şirket planlamalarınıza uyulduğunda (üstelik sadece haftada 3 gün) neler olduğunu gördük:)
Yaşasın eylem bitti kurtulduk:)))) ~ 3 ay önce
Arkadaş memleketin yarısı (belki de tamamı) satılmış, kasa -62 milyar dolar açıkta, sırf 2024'te 200 küsur milyar borç ödenecek, arsa, tarla arazi ne varsa satılık sen bu çocukların hak aramasına mı takıldın eyyyy occ 'li kardeşim.
Atc ~ 3 ay önce
Ortada hukuksuz bir durum varsa ki yok savcılığa gidebilirsiniz. Hukuki dayanak htksen tarafından açıklandı.
Ney ney ney ? ~ 3 ay önce
Hakkini aramak vatan hainliğiyse ben en büyük vatan hainiyim, hangi yönetim kurulundaysan herhalde milletin sirtindan para kazanip huzur hakki diyen tipsin sen, üstünüde vatan hainliğiyle örtüyorsun. Gün gelecek sizin gibi insanlari bu ülkeden sürgün edileçeksiniz, en büyük vatan hainliği sizin cemeat ve tarikat üyelerinden geliyor !. Adamlarin hakkini gasp edib yok yakitmiş yok yolcuymuş. En büyük vatan hainliğini yönetim kurulu yapiyor. Bi vergilerini ödesinler önçe !
grev ~ 3 ay önce
grev her çalışanın hakkıdır. boş algı kasma burda. bu insanların da hakları çalınıyor o kadar önemsiyorsan hak hukuk.
Emre ~ 3 ay önce
Asıl vatan hainliği ülkenin elde edebileceği döviz gelirini kendi çıkarları, kıskançlığı için engellemekle oluyor. Vatan hainliği, Devlet ihracatçılari desteklemek için milyarlarca lira harcarken, hazır elde edebileceği milyarlarca Euro yu engellemeye çalışarak oluyor. Vatan hainliği, hiç bir işten anlamadığı, tek bildiği kendi menfaati, çıkarı, pis iştihası olduğu halde hakedenin hakkını almasına mani olmakla oluyor. Mesele vatan hainligiyse, standart çalışmasında -kimse onu takdir etmediği halde- kendi mesleki inisiyatif alarak herhangi bir hava aracı 1 dk bile daha fazla yakıt yakmasın diye yorulan ATC camiası en son ağzına alacağın camia. Hadi ordan..
İngiliz kemal ~ 3 ay önce
La cahil herif Avrupanin en ucuz havasahasiyiz:diyoruz ki Hans yemesin Hasan yesin boş boş konuşuyorsun.Ust geçiş ücretleri diğer ülkelerde 80 90 euro bizde 20 euro civarlarında sence neden ???Neden biliyor musun adamlar diyor ki bize bisey gelmiyor sizde almayın..
Yargı ~ 3 ay önce
Sana yargı yolu açık. Öyle buraya bunu yazmanın bedeli olamayacak sanma
Misafir ~ 3 ay önce
Birlik olunca başarılamayacak iş yok tebrık ederim kazanımları için şimdiden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt. ~ 3 ay önce
Omurgasız pilotlar utansın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 3 ay önce
Terbiyesizsin

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000