31 Mayıs 2015, Pazar 08:01:15

Hostesti pilot oldu, şimdi de kabin memuru yetiştiriyor

Psikoloji eğitimi almak üzere geldiği İstanbul’da, önce hostesliğe (kabin memuru), sonra da gyrocopter adlı hava aracıyla uçuşlara başlayan Hatice Nur Gündoğdu, şimdilerde kabin memuru yetiştiriyor.
  • Onur airde görüyoruz canım egittigi kabin memurlarını kendisi ne ki kabin memuru egitsin daldan dala atlamış buraya yazılana göre bide paralı egitimi kendi keşfetmiş misali davranması ayrı komik bunu atlas global daha önce yaptı zaten şişirilmiş ego milleti enayi yerine koymasından mülakatlarda gösterdigi tavırlardan belli zaten bol beles kadın oldugu. Çok zekisin gercekten
  • Bu bayanın nasıl birisi oldugunu cok iyi bilenlerdenim .. Allah bildigi gibi yapsin kendisini , hanimefendilik adi altinda saglam isler yapar iyi göz boyar .
  • hostesti pilot oldu şimdi tekrar hosteslerine mi geri dönüyor . dünya da dönüyor tabi bir yerde :P
  • Üniversiteyi bitirememiş adamların üniversite terk diye kendine, yasal olmayan saçma ve komik etiket yapması gibi, psikoloji terk mi bu arkadaş yarı psikolog mu sayıyor acaba kendini. ben de uçak müh.terk o halde yarı mühendis yarı teknisyen sayılırım bu camiada. ETek yok işte kimse reklam yapmıyor :)))
  • kendine güzel hedefler koymuş ve başarmış amma sadece o , sanıyorum o yaşantının zorluğunu görünce hemen bırakıp başkasını denemiş yer,uçucu hostes gyro. pilot, hostes eğitim daha ne kaldı ve amacı ne bence somut bir hedefi yok. sadece başardım kısmı ile yetiniyor.
  • Tebrik ederim,sektorde boyle aktif bayanlarin olmasi sevindirici,basarilarin devamini dilerim. Erkekler; azmedin,sizde basarin ellerinize aldiginiz selfie cubuklarini birakin artik. Heryer kokpit resmi ..
  • Ama ayıp ya... Sürekli reklamları izliyoruz. Bu hanım gibi yüzlercesi var Türkiyede. Bunun ayrıcalığı nedir.
  • Hatice hanimin özel yasantisini merak etmekteyim :) belki de bir pilot ile evlenmek istiyordur .. Basarilarinin devamini dilerim hatice hanim :))))))
  • Kimse bayanın kendisine şahsına hakaret etmiyor .. Psikolojsi i bozuk yazanlarda muhtemelen tanidiklaridir. Haber yapiliyorsa iyi ya da kotü yorum yapma hakkna sahiptir herkes . eger kendisi de buraya 2 ayda bir cikiyorsa bunlara da razi olacak
  • Bu airport haberinde HAtce sevgisini anlayamadık doğrusu.

Psikoloji eğitimi almak üzere geldiği İstanbul’da, önce hostesliğe (kabin memuru), sonra da gyrocopter adlı hava aracıyla uçuşlara başlayan Hatice Nur Gündoğdu, şimdilerde kabin memuru yetiştiriyor.

Genç havacı, kabin memurlarını geliştirdiği ‘kamp modeliyle’ eğitiyor. Haftanın 7 günü öğrencileriyle vakit geçiren başarılı eğitmen, onları gece-gündüz gerçekleştirdikleri tatbikatlarla uçuşa hazırlıyor.

Gündoğdu’nun hayatı, 2003’te Atatürk Havalimanı’nda Çelebi Hava Servisi’nde yer hostesliği görevine başlamasıyla değişmiş. Burada yaklaşık 1 yıl çalışan Gündoğdu, daha sonra Onur Air, THY ve diğer özel havayollarında kabin memuru olarak görev almış. Bu süreçte ultralight (çok hafif) tipi döner kanatlı hava aracı gyrocopter uçuşlarına merak saran genç havacı, hostesliği bırakarak gyrocopter pilotu olmaya karar vermiş. Bu idealini de kısa sürede gerçekleştirip Türkiye’de gyrocopter lisansı alan ilk kadın pilot olmayı başarmış.

İKİ RESİM SERGİSİ AÇTI

Uçuş sırasında fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyen Hatice Nur Gündoğdu, iki sergi açtı. İlk kişisel fotoğraf sergisini geçen yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Şişli Kent Kültür Merkezi’nde açan Gündoğdu, buradan elde ettiği geliri şiddet mağduru kadınlar için bağışladı. Başarılı fotoğrafçı, ikinci kişisel sergisini, Küçükçekmece Belediyesi Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde açtı. Gündoğdu, ‘Gökyüzünden Türkiye’ isimli 45 fotoğraftan oluşan serginin gelirini ise gelecek ay açılacak Avrupa’daki en büyük diyabet merkezi olma özelliğini taşıyan Diyabet Köyü’ne bağışlayacak.

YETİŞTİRDİĞİ HOSTESLER GÖREVDE

Gyrocopter pilotu olabilmek için eğitimlerine devam eden Gündoğdu, bir süre önce de kabin memuru yetiştirmeye başladı. Türkiye’nin üniversite kapsamındaki ilk yüzde yüz iş garantili kabin memuru yerleştirme kursunun, Onur Air ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşmesini sağlayan Gündoğdu’nun, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (UZAYTEM) yetiştirdiği öğrencileri, Onur Air’de önceki gün uçuşlara başladı. İkinci grup ise 4 Mayıs’ta eğitim programına dahil oldu. 6 Temmuz’da mezun olacak kabin memuru adayları, bir ay da Onur Air’de eğitimlerini tamamlayıp gökyüzüyle buluşacak. Kabin memurluğu eğitimiyle ilgili üçüncü grup mülakatlar ise temmuzda gerçekleşecek. Eğitimle ilgili bilgilere Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin resmî web sitesi ile kabinmemuru.net adresinden ulaşılabiliyor.

GYROCOPTER PİLOTU YETİŞTİRECEK

Bir yandan gyrocopter pilotu eğitmeni lisansı almak için kendi eğitimlerine de devam eden başarılı havacı, 18 ay sonra tamamlanacak kabin memuru yetiştirme projesinin ardından gyrocopter pilotu yetiştirmeyi hedefliyor. UZAYTEM’deki Ultralight Okulu’nda eğitmen olarak görev almak istediğini anlatan Hatice Nur Gündoğdu, bu okuldan da genç pilotlar mezun etmeyi hedefliyor.

Özel kampa giriyorlar

Hatice Nur Gündoğdu, kabin memuru adaylarını psikolojik yönden en iyi şekilde hazır hale getiren kamp sistemini ilk defa hayata geçirdiklerini ifade ederek, uygulamanın yaygınlaşmasını istiyor. Öğrencilerle haftanın 7 günü birlikte vakit geçirdiklerine ve gece-gündüz tatbikat yaptıklarına dikkat çeken başarılı eğitmen, Kızılırmak Deltası’nda survivor gibi birçok etkinlik gerçekleştirdiklerini anlatıyor.

Mustafa Gün / Zaman

Hostesti pilot oldu, şimdi de kabin memuru yetiştiriyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Gereksiz ~ 5 yıl önce
Onur airde görüyoruz canım egittigi kabin memurlarını kendisi ne ki kabin memuru egitsin daldan dala atlamış buraya yazılana göre bide paralı egitimi kendi keşfetmiş misali davranması ayrı komik bunu atlas global daha önce yaptı zaten şişirilmiş ego milleti enayi yerine koymasından mülakatlarda gösterdigi tavırlardan belli zaten bol beles kadın oldugu. Çok zekisin gercekten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Bu bayanın nasıl birisi oldugunu cok iyi bilenlerdenim .. Allah bildigi gibi yapsin kendisini , hanimefendilik adi altinda saglam isler yapar iyi göz boyar .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hostespilothostes ~ 6 yıl önce
hostesti pilot oldu şimdi tekrar hosteslerine mi geri dönüyor . dünya da dönüyor tabi bir yerde :P

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çok komik ~ 6 yıl önce
Üniversiteyi bitirememiş adamların üniversite terk diye kendine, yasal olmayan saçma ve komik etiket yapması gibi, psikoloji terk mi bu arkadaş yarı psikolog mu sayıyor acaba kendini. ben de uçak müh.terk o halde yarı mühendis yarı teknisyen sayılırım bu camiada. ETek yok işte kimse reklam yapmıyor :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sonuç ? ~ 6 yıl önce
kendine güzel hedefler koymuş ve başarmış amma sadece o , sanıyorum o yaşantının zorluğunu görünce hemen bırakıp başkasını denemiş yer,uçucu hostes gyro. pilot, hostes eğitim daha ne kaldı ve amacı ne bence somut bir hedefi yok. sadece başardım kısmı ile yetiniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 6 yıl önce
Tebrik ederim,sektorde boyle aktif bayanlarin olmasi sevindirici,basarilarin devamini dilerim. Erkekler; azmedin,sizde basarin ellerinize aldiginiz selfie cubuklarini birakin artik. Heryer kokpit resmi ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayıp ~ 6 yıl önce
Ama ayıp ya... Sürekli reklamları izliyoruz. Bu hanım gibi yüzlercesi var Türkiyede. Bunun ayrıcalığı nedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kiz hatce :)))))) ~ 6 yıl önce
Hatice hanimin özel yasantisini merak etmekteyim :) belki de bir pilot ile evlenmek istiyordur .. Basarilarinin devamini dilerim hatice hanim :))))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Kimse bayanın kendisine şahsına hakaret etmiyor .. Psikolojsi i bozuk yazanlarda muhtemelen tanidiklaridir. Haber yapiliyorsa iyi ya da kotü yorum yapma hakkna sahiptir herkes . eger kendisi de buraya 2 ayda bir cikiyorsa bunlara da razi olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 6 yıl önce
Bu airport haberinde HAtce sevgisini anlayamadık doğrusu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000