14 Ağustos 2009, Cuma 17:30:05

HOŞGELDİN MARMARA...

Türk Hava Yolları’nın Hintli Jet Airways’ten ekibiyle birlikte kiraladığı üç adet Boeing 777 uçağından sonuncusu da Türk tesciline girdi.
  • işim gereği haftalık 1 kez ( bazı haftalr 2 olde oluyor ) londraya uçuyorum hiç boş olduğuna rastlamadım, uçağın tahminimce ( böyle bir şey yazacağımı bilseydim sayardım) yarıdan fazlası dolu oluyor, business de iki kez up grade istedim yer olmadığı için yapamayacaklarını söylediler,
  • Londra ne zamandan beri boş gidip geliyor. Öyleyse ben hep Londra'ya uçmak istiyorum. Ah pardon özür dilerim arada bir FC'da 2-3 koltuk boş kalıyor...
  • LHR ye 777 ile yapılan uçuçun neredeyse boş dediğiniz seferi business overbook oluyor, firs class 2-3 kişi ve ekonomi 200 den aşağı düşmüyor daha neyin muhasebesinden bahsediyorsunuz çok merak ediyorum. Zaten öndeki o business dolunca uçak kendini kurtarıyor. Sırf hamaset yapmak için yorum yapmayın.
  • Hep ayni haberler hep ayni.....bide bi arastirin bakalim bu hergün londra ya ucan 777 lerin doluluk orani nedir,ne durumdadir.777 ler londra ya bos denebilecek kadar az yolcuyla gidip,ayni sekilde bos denebilecek kadar az yolcuylada dönüyorlar.biraz bunlari arastirin bunlarin haberlerini yapin.ucak alirsin 500 tanede alirsin ne ise yararki sirketi zarar ettirdikten sonra.THY deki büyüme göz boyamaya yönelik bi büyüme,altyapisiz amacsiz büyümek icin büyüme.el büyük ucak alirken hat bazi raporlari,maliyet tablolari cikarip aliyor THY maksat görüntü olsun diye aliyor.PAN-AM,KLM(Air France aldi),SABENA,SWiSS AiR(lufthansa aldi) bunlar hep dengesiz büyüme iflaslari.Bu gidisle THY nin sonuda hic parlak gözükmüyor.
  • THY sana yazıklar olsun. Gün gelecek kafanıza dank edecek. Utanıyorum yabancı pilot alımı ilanlarınızı gördükçe. O kadar yıttınız kendinizi Yok sunexle centilmenlik anlaşmamız var adam almayız yok askerlik yapmayanı almayız... Şimdi gördüm 737 ve A320 filosuna da yabancı alıyormuşsunuz. Bir TÜRK olarak utandım kendimden. O kadar kaynağı saçma sapan nedenlerle ortadan kaldır kendi pilotuna kendi insanına iş imkanı verme git yabancıya iş imkanı sağla. Olacak şey değil. Ya bunun açıklaması ne olabilir. Neden kimse bunlara arkadaş ne yapıyorsun demiyor. Daha neler göreceğiz. Gerçekten utanıyorum!!!
  • "ayrı bir güzel" Türkçe yazmak istiyorsan kuralına göre yazmalısın. Özel isimleri küçük harfle yazmamalısın. "Çorumlu Sedat" Çorum ve Sedat yazarken büyük harf kullanıyorsun da Türk yazarken niçin küçük harf kullanıyorsun anlaşılamıyor. YİĞİT bir şehirden olmana rağmen yorumunun içeriği de uygun değil. Yazdığın yorumu baban hayatta ise bir okut. Sana tekrar "Bir hilal uğruna ne günşlerin battığını" anlatsın. Bunlar okulda değil evde öğrenilir çünki. Sen anladın onu?
  • tebrikler bagana, sonuda bu tekeli yiktin. Darisi diger emeliniz olan 747'ye. yakisiyorsunuz bu sektore.
  • peki anlamadığım bir şey daha var. 7 adet e kadar kiralama hakkına sahip 3 ü geldi bizim tescilimizede girdi o da tamam peki thy sitesine göre 2 uçağın daha gelmiş olması gerekiyor onlarda nerde neden haberimiz olmadı yada thy uçaklar gelmeden site de sayıları arttırmış olabilir mi eğer öyleyse yeni sipariş verdiği uçakları da listeye eklemesi gerekir buda bence biraz saçma olur.
  • turk bayrağı olsa n olur olmasa ne olur sonuçta uçakta hosteste aynı ne farkeder o kadar çok bayrak gerekseydi bizim tk nın hiç uçagı düşmezdi sansasyon bunlar
  • Uçak Türk Tesciline girmiş ancak züerinde türk bayrağı yok......

THY’nin wet lease olarak geçen yıl Aralık ayında Hintli Jet Airways’ten kiraladığı Boeing 777’lerin hepsi Türk tesciline girdi.

TC-JJC ve TC-JJA kuyruk tescilini alan iki Boeing 777 uçağından sonra üçüncü uçak da Türk tesciline girerek TC-JJB tescilini aldı.

‘Akdeniz’ ‘Karadeniz’ ve ‘Marmara’ isimli uçaklar iki yıl daha Türk tescilinde uçuşlarına devam edecek.

Uçaklar, geçen Aralık ayında 6 ayı wet lease( ekibiyle birlikte) 2 yılı da dry lease olarak Jet Airways’ten kiralanmıştı.

THY, yeni verdiği Boeing 777 siparişlerini de düşünerek bu uçaklarda görev yapan 17 pilotu kendi kadrosuna almıştı.

HOŞGELDİN MARMARA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 13 yıl önce
işim gereği haftalık 1 kez ( bazı haftalr 2 olde oluyor ) londraya uçuyorum hiç boş olduğuna rastlamadım, uçağın tahminimce ( böyle bir şey yazacağımı bilseydim sayardım) yarıdan fazlası dolu oluyor, business de iki kez up grade istedim yer olmadığı için yapamayacaklarını söylediler,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Londra ne zamandan beri boş gidip geliyor. Öyleyse ben hep Londra'ya uçmak istiyorum. Ah pardon özür dilerim arada bir FC'da 2-3 koltuk boş kalıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
LHR ye 777 ile yapılan uçuçun neredeyse boş dediğiniz seferi business overbook oluyor, firs class 2-3 kişi ve ekonomi 200 den aşağı düşmüyor daha neyin muhasebesinden bahsediyorsunuz çok merak ediyorum. Zaten öndeki o business dolunca uçak kendini kurtarıyor. Sırf hamaset yapmak için yorum yapmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hep ayni haberler hep ayni.....bide bi arastirin bakalim bu hergün londra ya ucan 777 lerin doluluk orani nedir,ne durumdadir.777 ler londra ya bos denebilecek kadar az yolcuyla gidip,ayni sekilde bos denebilecek kadar az yolcuylada dönüyorlar.biraz bunlari arastirin bunlarin haberlerini yapin.ucak alirsin 500 tanede alirsin ne ise yararki sirketi zarar ettirdikten sonra.THY deki büyüme göz boyamaya yönelik bi büyüme,altyapisiz amacsiz büyümek icin büyüme.el büyük ucak alirken hat bazi raporlari,maliyet tablolari cikarip aliyor THY maksat görüntü olsun diye aliyor.PAN-AM,KLM(Air France aldi),SABENA,SWiSS AiR(lufthansa aldi) bunlar hep dengesiz büyüme iflaslari.Bu gidisle THY nin sonuda hic parlak gözükmüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY sana yazıklar olsun. Gün gelecek kafanıza dank edecek. Utanıyorum yabancı pilot alımı ilanlarınızı gördükçe. O kadar yıttınız kendinizi Yok sunexle centilmenlik anlaşmamız var adam almayız yok askerlik yapmayanı almayız... Şimdi gördüm 737 ve A320 filosuna da yabancı alıyormuşsunuz. Bir TÜRK olarak utandım kendimden. O kadar kaynağı saçma sapan nedenlerle ortadan kaldır kendi pilotuna kendi insanına iş imkanı verme git yabancıya iş imkanı sağla. Olacak şey değil. Ya bunun açıklaması ne olabilir. Neden kimse bunlara arkadaş ne yapıyorsun demiyor. Daha neler göreceğiz. Gerçekten utanıyorum!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
"ayrı bir güzel" Türkçe yazmak istiyorsan kuralına göre yazmalısın. Özel isimleri küçük harfle yazmamalısın. "Çorumlu Sedat" Çorum ve Sedat yazarken büyük harf kullanıyorsun da Türk yazarken niçin küçük harf kullanıyorsun anlaşılamıyor. YİĞİT bir şehirden olmana rağmen yorumunun içeriği de uygun değil. Yazdığın yorumu baban hayatta ise bir okut. Sana tekrar "Bir hilal uğruna ne günşlerin battığını" anlatsın. Bunlar okulda değil evde öğrenilir çünki. Sen anladın onu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
tebrikler bagana, sonuda bu tekeli yiktin. Darisi diger emeliniz olan 747'ye. yakisiyorsunuz bu sektore.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
peki anlamadığım bir şey daha var. 7 adet e kadar kiralama hakkına sahip 3 ü geldi bizim tescilimizede girdi o da tamam peki thy sitesine göre 2 uçağın daha gelmiş olması gerekiyor onlarda nerde neden haberimiz olmadı yada thy uçaklar gelmeden site de sayıları arttırmış olabilir mi eğer öyleyse yeni sipariş verdiği uçakları da listeye eklemesi gerekir buda bence biraz saçma olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
turk bayrağı olsa n olur olmasa ne olur sonuçta uçakta hosteste aynı ne farkeder o kadar çok bayrak gerekseydi bizim tk nın hiç uçagı düşmezdi sansasyon bunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Uçak Türk Tesciline girmiş ancak züerinde türk bayrağı yok......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000