06 Ocak 2023, Cuma 14:55:11

Hindistan savaş uçağı filosunu yeniliyor

Fransız medyası tarafından aktarıldığı üzere Fransa ile Hindistan arasında Rafale M savaş uçağı alımı için Mart 2023’de sözleşme imzalanacak.
  • Cok zengin kaynakalara sahip fakat kotu ve yolsuz yonetimlerle halkini aclik seviyesinde yasatan ulke Hindistan ve biz de benzeriz, Ataturk ve Cumhuriyet sayesinde omru uzamis bir ulkeyiz
  • Besleyin abd Fransa ve ingiltereyi, fakir halkiniz nasil olsa sefalete alisti

Fransız medyası tarafından aktarıldığı üzere Hindistan Donanması, elindeki envanteri güçlendirmek amacıyla Fransa’dan Rafale M savaş uçakları alacak.

Bu kapsamda Hindistan, envanterindeki eskiyen Rus MiG-29K savaş uçaklarını değiştirmek amacıyla ihale düzenledi. İhaleye Fransa’dan Rafale-M ve Amerika Birleşik Devletleri’nden Boeing şirketinin geliştirdiği Boeing F/A-18E/F Super Hornet katıldı. Hindistan’da yapılan ihaleyle birlikte Rafale M savaş uçaklarının seçildiği iddia edildi.

Her iki savaş uçağı da 2022 yılı başlarında Hindistan Donanma Kuvvetleri tarafından denenmeye başlanmıştı. İki uçakla ilgili ayrıntılı bir rapor Aralık 2022’de Hindistan Savunma Bakanlığı’na sunuldu. Her iki savaş uçağı da Hindistan’ın Goa’daki deniz üssü olan INS Hansa’da test edildi.

Aynı habere göre iki ülke arasındaki resmi imzanın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Mart 2023’de Hindistan’a yapacağı ziyarette imzalanması bekleniliyor. Toplam 26 adet Rafale-M savaş uçağının Hindistan’a satılması bekleniliyor. Toplam maliyeti konusunda ise bilgi verilmedi. (defenceturk)

Hindistan savaş uçağı filosunu yeniliyor

Yorumlar

Cok zengin ~ 1 yıl önce
Cok zengin kaynakalara sahip fakat kotu ve yolsuz yonetimlerle halkini aclik seviyesinde yasatan ulke Hindistan ve biz de benzeriz, Ataturk ve Cumhuriyet sayesinde omru uzamis bir ulkeyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
heheh ~ 1 yıl önce
fıkra bitti mi? bittiyse bir daha yapma komik değil...
Besleyin ~ 1 yıl önce
Besleyin abd Fransa ve ingiltereyi, fakir halkiniz nasil olsa sefalete alisti

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000