04 Mayıs 2009, Pazartesi 08:25:23

Helios faciasının sonucu açıklanıyor

Atina yakınlarında 2005 yılı Ağustos ayında 121 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasından sorumlu tutulan dört kişinin yargılandığı Rum mahkemesi, kararını 4 Haziran’da açıklayacak.
  • Isolation Valf\\\'in acik olarak unutulmasi insan hatasina girer,aksini iddia eden arkadaslara su soruyu sormak lazim.Bu yeteneksiz kaptan dediginiz rahmetli o gune kadar isolation valve tusunun ne ise yaradigini bilmeden tesadufen mi ucurmus tayyareyi?Yapmayin arkadaslar,her pilot gerek MCU gerek Over Head ve diger panellerde neyin ne oldugunu gozu kapali bilir.Havacilik ve ozellikle ucaklardaki teknik sistemler uzerine bir bilginiz yoksa yorum yapmayin derim. Selamlar
  • her fırsatta b.k attığımız üç kuruşluk palikarya ile aramızdaki fark.bu ülkede adalet var diyen ler utanın.bizde her iki üç yılda bir ortalama 50 insanımız işbilmez firmalar tarafından katledilir.adaletten tık yok .herif hala utanmadan "BENİMKİ 77 SANTİM" diyerek reklama devam ederken adalet seyrediyor.
  • Görsünler işte adamlar nasıl sahip çıkıyorlar vatandaşına.
  • İnsan Faktörünün olduğu her yerde hatalar vardır ve olacaktır. Yetersiz ve yeteneksiz hitabı çok ama çok yakışıksız. Keza yetenek ve yeterlilikleri sayesinde bulundukları yerdedir pilotlar. Tartışılan ve hakkında dava açılan konu şirketin istihdamları değil, şirket içinde verilen eğitimin standartları ..pilotlara yönelik eğitim bunun yanısıra ,eğer mümkünatı varsa kazanın meydana gelmesine sebeb olan insan hatasının tekrarlanabilir hata olmasına karsın buna uygun ,minimice edici veya ortadan kaldırıcı donanımsal değisikliğe(uyarı) gitmeyen uçak firması olmalıdır.
  • Rumlara bravo, adamlar sorumlular kim ise peşine düşmüş yargılamışlar. Umarım hak ettikleri cezaları verirler. Bizdekiler gibi her kazanın üstü örtülmez, pilot hatası ise, yönetim hatası, teknisyen hatası ise hepsinin sorumlularının bulunması gereken cezaların verilmesi yönünde ufacık bir devletten ders almammız lazım.

Helios Havayolları’nın uçağı, iki saat otomatik pilotta uçmuş ve düşmeden önce yolcuların büyük çoğunlu oksijensizlikten baygın haldeymiş...

Helios Havayolları’nın dört yöneticisi ve şirket, ölüme sebebiyet vermek ve ihmal suçlamalarıyla yargılandı.

Larnaka’dan Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentine uçan Helios Havayolları’na ait Boeing 737-300 tipi uçağın Atina’da tepelik bir yere düşmeden önce en az iki saat otomatik piilota bağlı olduğunu belirleyen müfettişler, yolcuların tümüne yakınının bu süre zarfında havasızlıktan bayıldığını ya da şuurunu kaybettiğini açıklamıştı.

Helios şirketi ve dört yöneticisi, “yetersiz ve yeteneksiz pilot istihdam etmek”le de suçlanıyor.

Güney Kıbrıs’ta geçtiğimiz gün gerçekleşen son duruşmada, uçak kazasında yaşamını yitiren 121 yolcunun yakınları, mahkeme koridorlarında ve binanın girişindeki merdivenlerde ellerinde kaybettikleri sevdiklerine ait fotoğraflarla bekledi.

Reuters Haber Ajansı’nın haberine göre, uçak kazası kurbanlarının yakınları, kararın sürekli ertelenmesine tepki gösteriyor. Daha önce sanıklardan birinin hasta olması nedeniyle son duruşma geçtiğimiz güne ertelenmişti. Şimdi karar için 4 Haziran’a kadar yine beklenecek.

 

Helios faciasının sonucu açıklanıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 13 yıl önce
Isolation Valf\\\'in acik olarak unutulmasi insan hatasina girer,aksini iddia eden arkadaslara su soruyu sormak lazim.Bu yeteneksiz kaptan dediginiz rahmetli o gune kadar isolation valve tusunun ne ise yaradigini bilmeden tesadufen mi ucurmus tayyareyi?Yapmayin arkadaslar,her pilot gerek MCU gerek Over Head ve diger panellerde neyin ne oldugunu gozu kapali bilir.Havacilik ve ozellikle ucaklardaki teknik sistemler uzerine bir bilginiz yoksa yorum yapmayin derim. Selamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
her fırsatta b.k attığımız üç kuruşluk palikarya ile aramızdaki fark.bu ülkede adalet var diyen ler utanın.bizde her iki üç yılda bir ortalama 50 insanımız işbilmez firmalar tarafından katledilir.adaletten tık yok .herif hala utanmadan "BENİMKİ 77 SANTİM" diyerek reklama devam ederken adalet seyrediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Görsünler işte adamlar nasıl sahip çıkıyorlar vatandaşına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
İnsan Faktörünün olduğu her yerde hatalar vardır ve olacaktır. Yetersiz ve yeteneksiz hitabı çok ama çok yakışıksız. Keza yetenek ve yeterlilikleri sayesinde bulundukları yerdedir pilotlar. Tartışılan ve hakkında dava açılan konu şirketin istihdamları değil, şirket içinde verilen eğitimin standartları ..pilotlara yönelik eğitim bunun yanısıra ,eğer mümkünatı varsa kazanın meydana gelmesine sebeb olan insan hatasının tekrarlanabilir hata olmasına karsın buna uygun ,minimice edici veya ortadan kaldırıcı donanımsal değisikliğe(uyarı) gitmeyen uçak firması olmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Rumlara bravo, adamlar sorumlular kim ise peşine düşmüş yargılamışlar. Umarım hak ettikleri cezaları verirler. Bizdekiler gibi her kazanın üstü örtülmez, pilot hatası ise, yönetim hatası, teknisyen hatası ise hepsinin sorumlularının bulunması gereken cezaların verilmesi yönünde ufacık bir devletten ders almammız lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000