13 Haziran 2022, Pazartesi 10:47:35

Helikopterin düşüş nedeniyle ilgili yeni iddia

İtalya'da 7 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturma başlatıldı. Helikopterin yıldırım düşmesi sonucu düştüğü iddia edidi.
  • Bir uçak kazasında en dikkat edilmesi gereken şey 48 saat yorum.yapmamaktir. Aksi halde insanların tüm.bilgi kanalları bloklanır.
  • Yildirim carpmasindan ucakmi duser

İtalya'da 7 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturma başlatıldı.

İtalyan ANSA ajansının haberine göre, Toskana ile Emilia-Romagna bölgeleri arasındaki Apenin dağlarında 9 Haziran'da meydana gelen helikopter kazasına ilişkin Reggio Emilia Cumhuriyet Savcılığı, kusurlu felaket ve adam öldürme suçlamalarıyla soruşturma başlattı. Savcı Marco Marano'nun soruşturmayı büyük gizlilik içinde yürüttüğü belirtildi.

Enkazın bulunduğu yerin zor bir alan olduğu ifade edilen haberde, İtalyan Ulusal Uçuş Güvenliği Ajansı'nın (ANSV) da incelemeler için A119 Koala tipi helikopterin kazasına ilişkin bölgeye teknik ekip gönderdiği kaydedildi.

Bu arada, Gazzetta di Modena'ya konuşan kazada ölen İtalyan pilot Corrado Levorin'in pilot arkadaşı Igor Caboni ise helikopterin yıldırım isabet etmesi sonucu düştüğünü öne sürdü.

Kazada hayatını kaybeden Lübnanlı yolculardan birinin kazadan az önce çekip oğluna gönderdiği video, İtalyan basınında geniş şekilde yer bulurken, söz konusu görüntüde helikopterin fırtınalı havada yol aldığı görülüyor.

İtalyan basınında yer alan diğer haberlerde de cenazelerin enkaz bölgesinden alınarak Modena'ya götürüldüğü ve burada kaza nedeninin açıklığa kavuşması için cesetlere otopsi yapılacağı bildirildi.

Öte yandan, diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, cenazelerin Türkiye'ye nakil tarihi henüz netlik kazanmadı. İtalyan makamları ile iş birliği içinde nakil işlemleri için gerekli sürecin başlatıldığı, Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği'nin de cenazelerin en hızlı şekilde Türkiye'ye ulaşması konusunda çalışmaları yakından takip ettiği öğrenildi.

Helikopterin düşüş nedeniyle ilgili yeni iddia

Facebook Yorum

Yorumlar

Atilla Duyar ~ 2 ay önce
Bir uçak kazasında en dikkat edilmesi gereken şey 48 saat yorum.yapmamaktir. Aksi halde insanların tüm.bilgi kanalları bloklanır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi ordan ~ 2 ay önce
Yildirim carpmasindan ucakmi duser

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000