28 Ağustos 2010, Cumartesi 08:11:37

Helikopter ve uçaklar orman yangınları için uçuyor

Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, Marmaris'e yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki Çetibeli köyü yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangına 2 uçak, 8 helikopter, yüzden fazla arazöz ve çok sayıda orman işçisi ile müdahale edildiğini söyledi.
  • Sen o bilgileri okumaya devam et. 8 helikopter 4 uçak bölgeye 1 günde en az 1200 ton su attı. Rüzgar, nem, sıcaklık faktörlerini hesaba katın öyle konuşun.
  • Antalaya’daki yangın, Burdur’un Bucak ilçesi ormanlık alanından sonra Isparta ormanlarına da sıçradı. 500 hektarlık ormanlık alanda etkili olan yangın, şu anda hiçbir yerleşim birimini tehdit etmiyor. Perşembe Günü Başlamıştı Yangın Perşembe günü Antalya’nın Aksu ilçesi Karaöz beldesi Kayadibi köyü yakınında başladı. Tam "kontrol altına alındı" derken, yangın, rüzgarın etkisiyle bölgenin kuzey doğusuna yöneldi. Karanlık çöktüğü içinde yangına havadan müdahele edilemedi. http://www.trt.net.tr/haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=86a3f45e-564c-4799-be63-032d00d6a7f5
  • Sen gülmeye devam et. Ormanlarımız kül olmaya devam ediyor. Nesine gülüyorsun? Ha adam öldürmüşsün, ha orman yakmışsın. İkisi de bir daha geri gelmiyor işte. 2.5ton 3.5 ton su dökmekle de sönmüyor işte. Günlerce yanıyor duruyor.
  • Yangının Isparta sınırına falan dayandığı yok. Bilip bilmeden konuşmayın. Oradaki operasyonun içine girin ondan sonra konuşun. Mangal diyen arkadaş, sana ise sadece gülüyorum.
  • Ne diyorsun yahu? Çeyrek hektar yansa istifa etmen gerek. 8 helikopterin kovası ile Akdeniz bölgesinde yangın söndürülür mü* Göz göre göre yıllardır milli servetimiz yok oluyor. Kim karar veriyor bu işlere 2 uçak 8 helikopter imiş. Bu miktar tek bir yangına bile yetmez.
  • Antalya Toroslarda çkan yangın söndürülemediği için Isparta sınırına dayanmış. Bu CL-215 ve helikopterlere her sefer için kaç lira ödediğimizi bilen var mı? Varsa bilgilendiri mi?
  • dün mersindede üniversitenin hemen üzerinde orman yangını çıktı rüzgarıda arkasına almasına rağmen erken kara ve hava müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürüldü

Yangının yaklaşık 15 hektarlık alanda etkili olduğunu belirten Aydın, ekiplerin yangını söndürmek için yoğun çaba harcadığını belirtti.

Yangınlar için en kritik döneme girildiğine dikkati çeken Aydın, vatandaşların orman yangınlarına dikkat etmelerini ve kurallara duyarlılık göstermelerini istedi.

Muğla'da yangınlar açısından oldukça hassas bir sürece girildiğini belirten Aydın, şunları kaydetti:

''Sıcaklık ile birlikte orman yangını riski daha da arttı. Orman yangınları açısından oldukça kritik bir sürece girildi. Bu nedenle anızların yakılmaması, ateş yakarak piknik yapılmaması, belirlenmiş alanların dışında piknik yapılmaması, ormanlık alanlara cam şişe atılmaması ve karayolu güzergahlarında ve ormanlık alanlarda araçlardan sigara izmariti atılmaması gerekiyor'' dedi. (Zaman)

Helikopter ve uçaklar orman yangınları için uçuyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 12 yıl önce
Sen o bilgileri okumaya devam et. 8 helikopter 4 uçak bölgeye 1 günde en az 1200 ton su attı. Rüzgar, nem, sıcaklık faktörlerini hesaba katın öyle konuşun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Antalaya’daki yangın, Burdur’un Bucak ilçesi ormanlık alanından sonra Isparta ormanlarına da sıçradı. 500 hektarlık ormanlık alanda etkili olan yangın, şu anda hiçbir yerleşim birimini tehdit etmiyor. Perşembe Günü Başlamıştı Yangın Perşembe günü Antalya’nın Aksu ilçesi Karaöz beldesi Kayadibi köyü yakınında başladı. Tam "kontrol altına alındı" derken, yangın, rüzgarın etkisiyle bölgenin kuzey doğusuna yöneldi. Karanlık çöktüğü içinde yangına havadan müdahele edilemedi. http://www.trt.net.tr/haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=86a3f45e-564c-4799-be63-032d00d6a7f5

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sen gülmeye devam et. Ormanlarımız kül olmaya devam ediyor. Nesine gülüyorsun? Ha adam öldürmüşsün, ha orman yakmışsın. İkisi de bir daha geri gelmiyor işte. 2.5ton 3.5 ton su dökmekle de sönmüyor işte. Günlerce yanıyor duruyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Yangının Isparta sınırına falan dayandığı yok. Bilip bilmeden konuşmayın. Oradaki operasyonun içine girin ondan sonra konuşun. Mangal diyen arkadaş, sana ise sadece gülüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Ne diyorsun yahu? Çeyrek hektar yansa istifa etmen gerek. 8 helikopterin kovası ile Akdeniz bölgesinde yangın söndürülür mü* Göz göre göre yıllardır milli servetimiz yok oluyor. Kim karar veriyor bu işlere 2 uçak 8 helikopter imiş. Bu miktar tek bir yangına bile yetmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Antalya Toroslarda çkan yangın söndürülemediği için Isparta sınırına dayanmış. Bu CL-215 ve helikopterlere her sefer için kaç lira ödediğimizi bilen var mı? Varsa bilgilendiri mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
dün mersindede üniversitenin hemen üzerinde orman yangını çıktı rüzgarıda arkasına almasına rağmen erken kara ve hava müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürüldü

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000