23 Mayıs 2014, Cuma 11:45:28

HELİKOPTER KAZASIYLA İLGİLİ FLAŞ GELİŞME

Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 4 kişinin şüpheli bir helikopter kazasında hayatlarını kaybetmelerine ilişkin yürütülen soruşturmanın üzerinin kapatılacağı iddialarını güçlendiren bir gelişme yaşandı.
  • Amerikanin emriyle gencecik insanlar idam edildi bu ulkede hersey olur
  • senaryolarla günahsız insanların aylarca hapiste yatmasına yol açtınız...bunlardan birisinin çok rahatsız olan eşi bu sıkıntılara dayanamadı ve hayatını kaybetti...bunun vebalini ödeyebilecek misiniz...o kaza yanlış hava şartlarında yanlış hava aracı sebebiyleydi... rahmetli bile helikoptere son binişinde beni öldürecek misiniz diye niye sordu acaba...neden kabahati bu hava aracını kiralayan partililerinizde aramıyorsunuz...ama siz her şeyi bilirsiniz.
  • Kazanın olduğu yerde, kaza kırım gecirmiş olan K.K.K. ya ait UH - 60 tan kimse söz etmiyor .?
  • Millet olarak ne kadar cok seviyoruz komplo teorilerini.Sevgili Alperen'ler YOK OYLE BIR KOMPLO.Cikin artik su kurtlar vadisinden.Bu senaryolarin hepsi milleti mesgul etmek ve gundem degistirmek icin hukumetin basarili taktiklerinden baska bir sey degildir.Kazayi sorguladiginiz kadar neden 3 gun enkaza gidilemedi sadece onu kurcalayin.Bu olay kesinlikle ve sadece talihsiz bir kazadir,oraya giden astsubay genclerde enkazdan CDI'dir, altimetredir, GPSdir sokmusler belki satariz oraya buraya diye.Bu helikopterde ne CVR var ne de FDR yani olay aninin durumunu kaydeden,ses kaydeden,data kaydeden hic bir sey yok.GPS'in database'inden track'ini alsan nolur almasan nolur?Allahaskina birakin su komplo teorilerini,birakin fantezileri UYANIN ARTIK da gercekleri gorun,gercekci siyaset yapin işte o zaman birseyler olur.Dikkatinizi cekerim ne zaman buyuk,hukumetin koseye sIkIstigi bir olay olsa(maden kazasi gibi,mavi marmara gibi) o zaman hemen gundeme rahmetlinin kazasi geliyor?ne iş bir sorun?
  • Yahu yapmayın, koskoca bir ülkenin savcısı bu kadar komik iddialrda bulunmamalı. Hangi eğitim kurumundan hukuk dersleri gördün de hukukçu addediyorsun diye sorarlar adama. Eğitim sisteminin içi bile bunca mı çürük olur. Git o helikopterin envanter kayıtlarına bak. Hangi cihazlar takılı imiş. Sonra o cihazların hangisinin ne işe yaradığını öğren. FDR denilen bir cihaz var, gönder içindeki bilgiyi analiz edecek yere, gerkirse simulasyonunu al, varsa CVR (Kokpit Konuşmalarını katdeden cihaz) en son neler konuşulmuş öğren, kazanın sebebini soruştur. Bir GPS tir bozmuşsunuz kafayı. Kafanıza Uydu düşse akıllanmazsınız cahil cühela sürüsü. Öküz altında buzağı arayan cahiller. Dünyaya rezil ettiniz bizi.ou
  • vay be ne memleket, sanki 5. dünya ülkesi...yazık olsun o savcıların analarının emzirdiği sütlere, ya da o sütü bozanlara...sorsan şimdi mertliği, delikanlılığı kimseye bırakmaz bu dürzüler...Ulan delil karartmak ne zamandan beri nitelikli hırsızlık oldu, insan suretindeki iblisler....Bu olay sizin babanızın, amcanızın, dayınızın, kardeşinizin başına gelse neler yapardınız acaba...kardeşim istifa denen bir mekanizma mevcut, baskı altında isen istifa edersin bir şaibe de sen koymuş olursun davaya. Yok rahat davranıyorsan asıl sen de bu çetenin bir üyesisin demektir...Yok mu vatanımda asıl bu meselenin üzerine gidecek, anasından ERKEK olarak doğmuş ERKEK olarak yaşamına devam etmekte olan bir aslan parçası.....yazıklar olsun

Dosyayı Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan devralan yeni savcı, birçok sanık hakkında takipsizlik kararı verdi. Savcı ayrıca, helikopter enkazından GPS cihazlarını çalan askerler arasında bir örgüt bağı bulunmadığını savundu. Kahramanmaraş Savcısı Habib Korkmaz, ek kovuşturmaya yer olmadığına dair kararında, “Tüm şüpheliler hakkında ayrıca silahlı terör örgütüne üye olma suçunun isnat edildiği, toplanan delillere göre şüpheliler arasında terör suçu işlemek için oluşturulmuş bir örgütün varlığına dair delil ve emare bulunmadığı, asker şahıslar arasındaki görevden kaynaklanan hiyerarşinin suç örgütü hiyerarşisi olarak değerlendirilemeyeceği anlaşılmıştır.” ifadelerini kullandı. Savcının, şüpheliler hakkında yüklenen suçlardan kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına dair verdiği karar, helikopterden cihazı çalan isimler ve kaza kırım ekibini kapsıyor.

Zaman Gazetesi'nde yer alan habere göre,  Habib Korkmaz ek kovuşturmaya gerek olmadığına dair verdiği kararda, muvazzaf askerler tarafından helikopterin enkazından sökülen cihazların, ‘basit GPS cihazları’ olduğunu ve düşme nedenini ispata yarayacak bilgiler içermediğini öne sürdü. Cihazların alınmasına yönelik eylemin suç delillerinin gizlenmesi ve yok edilmesi suçunu oluşturmayacağı, bu nedenle şüphelilere atılı bu suçun unsurlarının oluşmadığını, eylemin nitelikli hırsızlık suçu kapsamında kaldığını kaydetti. Kararda ayrıca kayıp cihazların, arama kurtarma için geldiği enkaz bölgesinde düşen Sikorsky helikopterin soruşturmasını yapmak için orada olan Semih Yüksekkaya, Davut Uçum, Suat Kaplan, Halil İbrahim Açan, Bekir Çerikçi, Cemal Şahin, Nedim Bakırhan, Nusret Memiş ve Aydın Özsıcak tarafından sökülerek alındığı, bu nedenle haklarında ‘nitelikli hırsızlık’ suçundan kamu davası açılmasına karar verildiği belirtildi.

CİHAZLAR, HELİKOPTERLERİN UÇUŞ BİLGİLERİNİ MUHAFAZA EDİYORDU

Enkaz bölgesinden çalınan ve savcının ‘basit’ dediği Argus 5000 CE ve SKYMAP IIIC cihazları helikopterin uçuş bilgilerini muhafaza ediyor. Hangi noktalar arasında uçtuğunu, irtifa bilgilerini, hızını kayıt altına alıyor. Uzmanlar, “Helikopter bir dış etkiyle düşürüldüyse, ilk ortadan kaldırılacak cihazlar bunlardır.” diyor. Devlet Denetleme Kurulu’nun kamuoyuna yansıyan raporunda, enkazda bulunamayan cihazlarla ilgili önemli tespitler yer almıştı. Tespitler, rapora şöyle yansımıştı: “Cihazların 31.3.2009 günü öğle saatleri arasında yok olduğu/çalındığı anlaşılmıştır. Bölgede saat 17.00’ye kadar çalışmalarını sürdüren Kara Kuvvetleri’ne ait Sikorsky helikopterin kaza kırım heyetinde yer alan bazı personelin TC-HEK işaretli helikopter enkazı üzerinde çalışma yaptıkları görülmüştür. Başta Sikorsky helikopterin kaza kırım heyeti olmak üzere tüm şüpheliler hakkında cumhuriyet savcılığınca soruşturma yapılması önerilmektedir.”

Adalet kişiye göre değişiyormuş!

Muhsin Yazıcıoğlu ’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, şüpheli kazanın aradan geçen 5 yıla rağmen aydınlatılamamasından hükümeti sorumlu tutmuştu. 29 Mart’ta eşi ve kazada ölen 4 kişi için Sivas’ta düzenlenen anma töreninde konuşan Yazıcıoğlu, “Türkiye’yi yönetenlere sesleniyorum: Canınız istediği zaman her şeyi nasıl yaptığınızı 17 Aralık’tan sonra gözümüze soka soka gösterdiniz. Görüyoruz ki sizlerin canı acıdığı zaman neler yapıyormuşsunuz, nelere kadirmişsiniz! Muhsin Yazıcıoğlu size gerçek manada kardeşlik yapmıştı. Ama siz Muhsin Yazıcıoğlu’na kardeşlik yapmadınız, yapmamaya da devam ediyorsunuz. 5 yıldır bizlerin dertlerini bir nebze olsun telafi etme yoluna gitmediniz. Türkiye Cumhuriyeti’nde kişiye, zamana, duruma göre değişen bir adalet sistemi varmış. Önce karla örttünüz, sonra da farklı şekillerde örtmeye çalıştınız. Karşınızda aptal insanlar var zannetmeyin!” ifadelerini kullanmıştı.

HELİKOPTER KAZASIYLA İLGİLİ FLAŞ GELİŞME

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Amerikanin emriyle gencecik insanlar idam edildi bu ulkede hersey olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazdığınız ~ 9 yıl önce
senaryolarla günahsız insanların aylarca hapiste yatmasına yol açtınız...bunlardan birisinin çok rahatsız olan eşi bu sıkıntılara dayanamadı ve hayatını kaybetti...bunun vebalini ödeyebilecek misiniz...o kaza yanlış hava şartlarında yanlış hava aracı sebebiyleydi... rahmetli bile helikoptere son binişinde beni öldürecek misiniz diye niye sordu acaba...neden kabahati bu hava aracını kiralayan partililerinizde aramıyorsunuz...ama siz her şeyi bilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
738 ~ 9 yıl önce
Kazanın olduğu yerde, kaza kırım gecirmiş olan K.K.K. ya ait UH - 60 tan kimse söz etmiyor .?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komplo Teorileri ~ 9 yıl önce
Millet olarak ne kadar cok seviyoruz komplo teorilerini.Sevgili Alperen'ler YOK OYLE BIR KOMPLO.Cikin artik su kurtlar vadisinden.Bu senaryolarin hepsi milleti mesgul etmek ve gundem degistirmek icin hukumetin basarili taktiklerinden baska bir sey degildir.Kazayi sorguladiginiz kadar neden 3 gun enkaza gidilemedi sadece onu kurcalayin.Bu olay kesinlikle ve sadece talihsiz bir kazadir,oraya giden astsubay genclerde enkazdan CDI'dir, altimetredir, GPSdir sokmusler belki satariz oraya buraya diye.Bu helikopterde ne CVR var ne de FDR yani olay aninin durumunu kaydeden,ses kaydeden,data kaydeden hic bir sey yok.GPS'in database'inden track'ini alsan nolur almasan nolur?Allahaskina birakin su komplo teorilerini,birakin fantezileri UYANIN ARTIK da gercekleri gorun,gercekci siyaset yapin işte o zaman birseyler olur.Dikkatinizi cekerim ne zaman buyuk,hukumetin koseye sIkIstigi bir olay olsa(maden kazasi gibi,mavi marmara gibi) o zaman hemen gundeme rahmetlinin kazasi geliyor?ne iş bir sorun?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cahillik ~ 9 yıl önce
Yahu yapmayın, koskoca bir ülkenin savcısı bu kadar komik iddialrda bulunmamalı. Hangi eğitim kurumundan hukuk dersleri gördün de hukukçu addediyorsun diye sorarlar adama. Eğitim sisteminin içi bile bunca mı çürük olur. Git o helikopterin envanter kayıtlarına bak. Hangi cihazlar takılı imiş. Sonra o cihazların hangisinin ne işe yaradığını öğren. FDR denilen bir cihaz var, gönder içindeki bilgiyi analiz edecek yere, gerkirse simulasyonunu al, varsa CVR (Kokpit Konuşmalarını katdeden cihaz) en son neler konuşulmuş öğren, kazanın sebebini soruştur. Bir GPS tir bozmuşsunuz kafayı. Kafanıza Uydu düşse akıllanmazsınız cahil cühela sürüsü. Öküz altında buzağı arayan cahiller. Dünyaya rezil ettiniz bizi.ou

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uçak teknisyeni ~ 9 yıl önce
vay be ne memleket, sanki 5. dünya ülkesi...yazık olsun o savcıların analarının emzirdiği sütlere, ya da o sütü bozanlara...sorsan şimdi mertliği, delikanlılığı kimseye bırakmaz bu dürzüler...Ulan delil karartmak ne zamandan beri nitelikli hırsızlık oldu, insan suretindeki iblisler....Bu olay sizin babanızın, amcanızın, dayınızın, kardeşinizin başına gelse neler yapardınız acaba...kardeşim istifa denen bir mekanizma mevcut, baskı altında isen istifa edersin bir şaibe de sen koymuş olursun davaya. Yok rahat davranıyorsan asıl sen de bu çetenin bir üyesisin demektir...Yok mu vatanımda asıl bu meselenin üzerine gidecek, anasından ERKEK olarak doğmuş ERKEK olarak yaşamına devam etmekte olan bir aslan parçası.....yazıklar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000